6 miesięcy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu. Moja opinia i podsumowanie

Większość milionerów i miliarderów należy do różnego rodzaju klubów biznesowych. Podobno istnieje mnóstwo zalet z dołączenia do tego typu społeczności. Choć długo się wahałam, to ilość korzyści i profitów, które otrzymałam w ciągu 6 miesięcy członkostwa w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Zapraszam na moją opinię i podsumowanie po 6 miesiącach w tym elitarnym klubie. Dodatkowo w poniższym artykule zdradzam moje patenty na rozwijanie firmy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu.

Ja w klubie biznesowym? Ale czy się nadaję?

Miałam mnóstwo obaw i wątpliwości związanych z członkostwem w jakimkolwiek klubie biznesowym. Myślałam, że w tego typu organizacje skupiają jedynie persony korporacji i dużych firm. Choć zdecydowanie jestem kobietą biznesu i swoją własną firmę prowadzę już 10 lat, to nie miałam pewności, że odnajdę się w klubie biznesowym. Szczerze mówiąc, myślałam, że do niego nie pasuję. Ja? Copywriterka, wirtualna asystentka i wydawca 3 portali internetowych. Zawsze wydawało mi się, że historie biznesu osób, które są członkami tego typu społeczności, są jakieś „bardziej”. Bardziej fascynujące. Bardziej godne uwagi. Ciekawsze i warte opowiedzenia. Okazuje się jednak, że bardzo się myliłam.

Tak naprawdę zostałam członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu tylko i wyłącznie dlatego, że jest to projekt wyjątkowej Ilony Adamskiej, którą znam od lat. Zachęcam do lektury artykułu pt.: Klub Biznesu jako możliwość rozwoju dla mikromarek i matek prowadzących własne firmy, który popełniłam miesiąc po dołączeniu do tej wyjątkowej społeczności.

Moje podsumowanie 6 miesięcy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu

Myśląc o sukcesie w biznesie, często wyobrażamy sobie styl życia wypełniony luksusem, podróżami, swobodą spędzania wolnego czasu. Dla wielu właścicieli MŚP, w tym osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, głównym celem firmy jest osiągnięcie samowystarczalności, swobody finansowej oraz elastyczności w decydowaniu o harmonogramie pracy. Pierwsze lata rozwoju biznesu wiążą się z ciężką pracą, mnóstwem nadprogramowych godzin spędzonych przy rozwijaniu projektu. W efekcie wymarzony cel może się wydawać odległą fantazją.

Jak członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu może pomóc w osiągnięciu upragnionego stylu życia?

Europejski Klub Kobiet Biznesu to elitarna społeczność kobiet, która oferuje mnóstwo możliwości rozwoju, budowania sieci kontaktów oraz dostęp do ekspertek z różnych dziedzin. Daje możliwość wymiany poglądów wśród przedsiębiorczych kobiet oraz rozwiewania wątpliwości. Łączy z innymi, podobnie myślącymi kobietami — właścicielkami i przedstawicielkami firm. Zachęca do rozwoju, sięgania po więcej, do odnoszenia sukcesu w biznesie. Europejski Klub Kobiet Biznesu to wyjątkowe narzędzie w postaci społeczności, które pomaga w rozwoju i budowania świadomości marki. Zdecydowanie obala stereotyp, że tego typu organizacje są zbyt elitarne dla typowej kobiety biznesu lub pracującej mamy prowadzącej własny biznes.
Zauważyłam, że członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu rozpala moją wyobraźnię i inspiruje do działania często wbrew rozumowi, jednak w zgodzie z intuicją, która wiedzie do spektakularnych pomysłów i projektów. I od razu zaznaczę, nie, nie chodzi tutaj o kopiowanie pomysłów innych osób!

Oczywiście, że na początku uważałam, że się nie nadaję do tego typu organizacji. Jednak w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu spotkałam po prostu fajne babki. Kobiety odnoszące sukcesy nie tylko w biznesie, ale w różnych dziedzinach życia. Kobiety, z którymi można porozmawiać o biznesie i życiu. Kobiety, które doradzą, jak rozwinąć mój biznes. Kobiety, które wesprą w chwilach zwątpienia. Kobiety, które wzmocnią skrzydła i nauczą latać, zamiast je podcinać. Myślę, że mogę śmiało stwierdzić, że w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu spotkałam takie Biznesowe Przyjaciółki.

Moje patenty na promocję firmy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu

Opcji do promocji swojego biznesu, pozycji eksperta czy też budowania świadomości marki jest mnóstwo. Ilona Adamska (nie mam pojęcia, jak ona to robi), nieustannie wprost z rękawa sypie pomysłami, które pozwalają rozwijać biznes: ebook, plebiscyt, networking tradycyjny i online, kampania Nie hejtuję – motywuję — to tylko kilka z nich.

Ze swojej strony dodam, że Europejski Klub Kobiet Biznesu daje możliwość pokazania swojej marki lub siebie jako eksperta w wypowiedziach do artykułów, artykułach gościnnych, wywiadach czy artykułach promocyjnych. Czasy pandemii pokazały, że promocja firm online jest niezbędna do przetrwania w biznesie, dlatego sama skorzystałam z wielu tego typu opcji. Były to przykładowo publikacje:

Szalenie miło wspominam także konsultacje u Eweliny Salwuk-Marko, która podpowiedziała mi jak rozwijać moje strony internetowe oraz marki online, by zyskać więcej czytelników oraz klientów. Wskazówki Eweliny tak bardzo mi się spodobały, że już umówiłam się z nią na kolejną konsultację związaną z moim najnowszym projektem. Zaplanowałyśmy ją na styczeń 2023.

Poza tym w ciągu 6 miesięcy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu poznałam wyjątkowe kobiety:

 

Podsumowując, przekonałam się na własnej skórze, wcale nie trzeba bać się, że płotka (którą dotąd się czułam) utonie wśród Rekinek Biznesu, ponieważ w ten właśnie sposób myślałam o członkiniach klubów biznesowych do tej pory. Przez ostatnich 6 miesięcy w trakcie członkostwa w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu mój biznes nabrał wiatru w żagle. Płynę, szybuję, lecę — sama nie wiem, jak to nazwać. Ale jest pięknie! Mój biznes się rozwija, tworzę nowe projekty, rozwijam magazyn kosmetyczno-urodowy, kobiecy blog lifestylowy oraz najnowszy projekt — portal biznesowy dla przedsiębiorczych. Mam mnóstwo klientów zainteresowanych usługami copywritingu, usługami wirtualnej asystentki oraz płatnej promocji na moich portalach. W mojej głowie pojawiają się nieustannie kolejne nowe pomysły!

6 miesięcy w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu. Moja opinia i podsumowanie

Poza tym stałam się bardziej odważna w biznesie. Chętniej o nim mówię, chwalę się swoimi sukcesami czy opowiadam o pomysłach. I to już nie tylko w klubie, ale i poza nim. Zdecydowanie nabrałam odwagi do pokazywania mojej firmy, co jak przeczytałam ostatnio w jednej z książek, wyróżnia ludzi sukcesu i ludzi bogatych. Otóż nie czują się oni skrępowani i chętnie dzielą się swoimi sukcesami.

Obawiałam się, że po urodzeniu drugiego dziecka nie będę miała klientów, mój biznes wyhamuje, a właśnie w dniu narodzin córeczki wstąpiłam do EKKB. Dziś stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę. Od tego momentu w mojej firmie dzieją się cuda! Za co jestem niezmiernie wdzięczna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.