8 kroków, by mądrze kupić samochód

Jak kupić stylowy kobiecy samochód do jazdy po mieście z drugiej ręki i uniknąć błędów? Marzyłam o tym, aby mieć niewielkich rozmiarów auto, które będzie zachwycać kolorem i designem. Jak przygotowywałam się do jego zakupu? Poznaj praktyczne porady i dowiedz się, jak mądrze kupić samochód i sprawdzić go przed zakupem!

 

Krok 1: Określ, jaki samochód chcesz kupić

Zależało mi na tym, by mieć mały kobiecy samochód do jazdy po mieście. Na początku nie wiedziałam, jakiej ma być marki. Nie zakładałam też z góry jego koloru. Po prostu miałam się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia i tyle.

Krok 2: W jakim celu potrzebujesz samochodu?

Znając swoje potrzeby i styl życia można wybrać lepiej dopasowane auto. Warto też wziąć pod uwagę kilka przyszłych lat. Na chwilę obecną potrzebuję samochodu do robienia zakupów i zwinnego poruszania się po mieście. Mam jednak świadomość, że za kilka lat będę wozić synka do żłobka, później do przedszkola i szkoły oraz na zajęcia sportowe czy edukacyjne i spotkania ze znajomymi. Czyli tak naprawdę potrzebuję niewielkiego samochodu dla 1-2 osób do jazdy po mieście, którym można łatwo zaparkować na zatłoczonych parkingach.

Krok 3: Określ budżet na zakup samochodu

Przed decyzją o zakupie kobiecego samochodu miejskiego określiliśmy wstępnie budżet na jego zakup, jednak kilka obejrzanych samochodów i jazd próbnych sprawiło, że musieliśmy go nieco zwiększyć, tak, by używane auto, spełniało wszystkie nasze wymogi. Ważnym elementem, na który zwracaliśmy uwagę, było niskie spalanie oraz niski koszt zakupu części zamiennych. Zależało nam na tym, żeby auto było oszczędne, czyli tanie w utrzymaniu i eksploatacji.

jak kupić małe kobiece auto miejskie blog SposobyNaZycie.pl

Krok 4: Nowy czy używany samochód?

Zakup używanego samochodu jest przez wiele osób uważany za najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie pojazdu. Nowe samochody znacznie tracą na wartości w momencie wyjazdu z salonu. Choć był taki pomysł, aby kupić samochód z salonu, to znaleźliśmy ciekawą ofertę z rynku wtórnego.

Krok 5: Poszukiwania idealnego samochodu dla kobiety

Po ustaleniu wszystkich powyższych wytycznych rozpoczęliśmy poszukiwania samochodu do jazdy po mieście dla kobiety. Rozpoczęliśmy przegląd lokalnych serwisów ogłoszeniowych, a po wytypowaniu kilku różnych marek i modeli pojazdów umówiliśmy się na jazdy próbne. Niektóre samochody nie podobały mi się wizualnie, innym po prostu czegoś brakowało podczas jazd próbnych.

Kobiety mają tendencję do dokonywania zakupów pod wpływem impulsu, a zakup samochodu dla kaprysu to ryzykowne przedsięwzięcie. Dlatego przed zakupem idealnego auta do jazdy po mieście dla mnie, wspólnie z mężem wykonaliśmy research. Ja chciałam mieć małe i piękne auto, mężowi zależało na tym, by dodatkowo było ono funkcjonalne i oszczędne w eksploatacji. I tak oto kilka tygodni poszukiwań, wiele jazd próbnych różnymi autami sprawiło, że znaleźliśmy pięknego Fiata 500 w niesamowicie pięknym pistacjowym kolorze…. czyżby marzenie się spełniło?

Krok 6: Sprawdź na Autobaza.pl! Moja opinia o Autobaza

Autobaza.pl to portal, który pozwala prześwietlić historię samochodu, który zamierzamy kupić. Wystarczy wpisać numer VIN, by zamówić historię pojazdu. To najważniejsza kwestia, którą koniecznie trzeba sprawdzić, dokonując zakupu samochodu na rynku wtórnym. Zakup raportów Autoiso kosztuje niewiele, a pozwala zweryfikować prawdomówność sprzedawcy.

Dealerzy samochodowi powiedzą wszystko, co chcesz usłyszeć, aby sprzedaż swoje auto. Przecież „Niemiec płakał, jak sprzedawał”, „jeździła nim starsza pani do kościoła” są już tak wyświechtane, że tak naprawdę nie chce nam się wierzyć w to, że każde auto jest nieuszkodzone i bezwypadkowe. Kupując auto z przeszłością, warto sprawdzić, czy samochód nie został złożony z kilku egzemplarzy, nie cofnięto mu licznika albo czy data produkcji jest prawdziwa.

Sprawdzenie VIN to oszczędność czasu, już na etapie przeglądania ogłoszeń i pieniędzy – nie trzeba jechać na miejsce, jeżeli już na etapie sprawdzenia widać, że sprzedawca zataił pewne informacje.

Raport historii pojazdu w Autobazie.pl zawiera:

  • dane techniczne
  • fabryczne wyposażenie
  • historię pojazdu
  • informacje o szkodach i kolizjach
  • akcje serwisowe producenta
  • zdjęcia z poprzednich sprzedaży
  • sprawdzenie w bazach pojazdów poszukiwanych.

jak kupić małe kobiece auto miejskie blog SposobyNaZycie.pl

Portal Autobaza świętuje 20 lat! Zaufaj doświadczeniu i tradycji. Sprawdź samochód przed zakupem, by spać spokojnie i jeździć bezpiecznie. Autobaza to polska firma, w której dostępne są raporty z wielu źródeł – z Niemiec, USA, Belgii, Holandii (a już niebawem również UK).

Krok 7: Jazda próbna, negocjacje ceny i warunków zakupu

Prawdę powiedziawszy, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Spojrzałam i wiedziałam, że będzie mój (podobnie było w przypadku Męża, zatem warto ufać kobiecej intuicji). Obejrzeliśmy – mąż od strony technicznej – zajrzał pod maskę i w każdy inny zakamarek samochodu, ja – rzuciłam kobiecym okiem – stylowy, w pięknym kolorze, z elegancją tapicerką. Podczas jazdy próbnej czułam się komfortowo. A wspomnę, że kupowaliśmy i testowaliśmy ten samochód wspólnie z 6-miesięcznym synkiem, zatem rozpatrywaliśmy jego zakup również pod względem wygody i bezpieczeństwa dla dziecka. Po pierwszym obejrzeniu samochodu i jeździe próbnej potrzebowaliśmy czasu na naradę, sprawdzenie auta i podjęcie ostatecznej decyzji, dlatego umówiliśmy się ze sprzedającym, że odezwiemy się za kilka dni.

Krok 8: Podpisanie umowy kupna-sprzedaży samochodu i dopełnienie formalności

Po sprawdzeniu historii pojazdu w Autobaza.pl, wymianie informacji i odczuć dotyczących prowadzenia pojazdu z mężem wspólnie doszliśmy do wniosku, że to jest dokładnie ten samochód, którego potrzebuję. To znaczy, mąż miał pewne obiekcje, że auto jest zbyt małe, ale blask moich oczu mówił jedno – to ten! Umówiliśmy się ze sprzedawcą na podpisanie umowy i sprzedaż pojazdu za kilka dni i tak oto od kwietnia 2021 mam auto, które łączy w sobie stylistykę retro i stylowy wygląd.

jak kupić małe kobiece auto miejskie blog SposobyNaZycie.pl

Fiat 500 – idealne auto dla kobiety do jazdy po mieście

Fiat 500 to elegancka torebka na kółkach. Kobiece auto, które zapewnia ergonomiczną jazdę po mieście i zmieści się nawet na najbardziej zatłoczonym parkingu. Fiat 500 został wybrany przez kobiety najseksowniejszym samochodem na drogach. Pomieści mnóstwo zakupów i bardzo mało pali. Zatankowany do pełna w kwietniu wystarczył na jazdę samochodem na zakupy raz w tygodniu przez 4 miesiące i dopiero niedawno był ponownie zatankowany. Choć wydaje się, że jest niewielkich rozmiarów to samochód z pakownym bagażnikiem. Kobiecy i wyrafinowany kształt w połączeniu z eleganckim pistacjowym kolorem i skórzaną tapicerką w jasnych kolorach sprawia, że czuję się w nim doskonale.

jak kupić małe kobiece auto miejskie blog SposobyNaZycie.pl

Oczywiście brakuje w nim uchwytu na kawę czy światła nad lusterkiem, by podczas postoju w korku poprawić pomadkę na ustach. Jednak niezaprzeczalnie mój Fiat 500 spełnia wszystkie moje wymagania, a do tego prowadząc go, czuję się piękniejsza i bardziej pewna siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.