Wraz ze zmianą pór roku i pogody zmieniają się potrzeby skóry i włosów. Jesień przynosi chłód i wiatr, a dodatkowo zmusza do włączenia ogrzewania, które wysusza powietrze w pomieszczeniach. Poznaj absolutne must-have jesiennej kosmetyczki i dowiedz się jak przygotować aromatyczne jesienne zabiegi spa w domowym zaciszu. Przygotowałam kosmetyczny niezbędnik jesieniary, który sprawi, że długie jesienne wieczory staną się przyjemne i niezwykłe.
Jesień to niezbyt łaskawa dla naszej skóry pora roku. Spadek temperatur, smog, wiatr, deszcz oraz ogrzewanie mogą powodować, że skóra staje się matowa, sucha i nieszczęśliwa. Przygotuj kilka niezbędnych produktów i kosmetyków, dzięki którym stworzysz własne jesienne rytuały kosmetyczne, które rozpieszczą Twoją skórę oraz pozytywnie wpłyną na samopoczucie.
Nawet jeśli jesteś jesieniarą i wprost ubóstwiasz tę porę roku, przygotuj mnóstwo aromatycznych świec, dzianinowe swetry, ciepły koc, gorącą czekoladę i wyjątkowy zestaw kosmetyków na jesień niezbędnych dla każdej jesieniary, by rozpieścić swoje ciało i zmysły o tej porze roku.
Aromatyczne świece na jesień
Idealnym antidotum na chłodne i długie jesienne wieczory są pięknie pachnące świece rozstawione w całym domu. Wprowadzają do każdego pomieszczenia niezwykłą atmosferę, gdy migoczą ustawione w łazience, na biurku w pracy, na kominku w salonie, na stole w jadalni czy na szafce nocnej w sypialni. Wśród najlepszych jesiennych świec zapachowych wyróżnia się te wypełnione aromatami dyni, kawy, cynamonu, świerku, maliny, wanilii, cedru czy jabłka. Bez względu na to, czy wolisz świece z dynią i przyprawami, czy kwiatowe zapachy świec, z pewnością wybierzesz odpowiednie, aby Twój dom pachniał jesienią. Sama przy doborze świec zapachowych do wnętrz zawsze zwracam uwagę na ich kolor oraz zapach, ale również wygląd. Tak, aby świeca zapachowa była również niesamowitą dekoracją wnętrz o właściwościach aromaterapeutycznych. Moją uwagę zwróciły świece zapachowe Maison Francis Kurkdjian, Acqua di Parma czy WoodWick, a to ze względu na fakt, że znajdują się w estetycznych słoiczkach.
Jesienne złuszczanie skóry
Jesień to idealny czas na złuszczanie skóry. Latem peeling pomaga utrzymać promienną i muśniętą słońcem skórę, jednak jesienią ten rytuał pielęgnacyjny jest jeszcze istotniejszy. Kiedy pogoda się ochładza, skóra staje się sucha i matowa, nawet jeśli nałożysz na nią najdroższe serum, krem czy balsam, nadal będzie wyglądać na pozbawioną wigoru i matową. Wszystko dlatego, że sucha i łuszcząca skóra powstaje w wyniku odkładania się martwych komórek naskórka, które uniemożliwiają wchłanianie składników odżywczych w głębsze partie skóry.
Do złuszczania skóry świetnie sprawdzi się specjalna szczotka do szczotkowania ciała na sucho. Istnieje wiele zalet szczotkowania ciała na sucho: pobudza układ limfatyczny i usuwa toksyny z organizmu, odpręża i relaksuje, usuwa cellulit, odmładza, stymuluje układ nerwowy i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak codzienny masaż ciała suchą szczotką ze sztywnym włosem.
Innym rozwiązaniem, które wspomoże usuwanie martwych komórek naskórka, jest używanie peelingu, który odsłania jaśniejszą i zdrową skórę.
Aromatyczna jesienna kąpiel
Ciesz się chwilami relaksu w zaciszu własnej łazienki podczas jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych. Zadbaj o dopieszczenie wszystkich swoich zmysłów. Włącz nastrojową i relaksującą muzykę, zadbaj o oświetlenie. Komfortową oraz sprzyjającą odprężeniu i wypoczynkowi atmosferę stworzysz, stawiając w łazience kilka świec. Nie zapomnij o zapachu, on również powinien wpływać na Twoje samopoczucie. Wybierz aromatyczne i pięknie pachnące kosmetyki do kąpieli. Nie zapomnij wypełnić swojej wanny pięknie pachnącą solą do kąpieli. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie kuli do kąpieli.
Nawilżanie skóry jesienią
Wraz ze spadkiem temperatur spada również poziom wilgotności w powietrzu, który może przyczyniać się do nadmiernego przesuszenia i odwodnienia skóry. Dlatego lekkie balsamy do ciała dobrze jest zamienić na bogate masło o kremowej konsystencji. Kosmetyk ten pomoże utrzymać optymalne nawilżenie i zabezpieczy przed przeznaskórkową utratą wilgoci.
Ale dbanie o odwodnioną i suchą skórę wcale nie kończy się jedynie na stosowaniu dobrego balsamu nawilżającego. Czy zdajesz sobie sprawę, że również żel do mycia ciała może powodować przesuszenie i napięcie? Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kosmetyku do mycia oraz codzienne zabiegi kosmetyczne.
Choć w mroźny dzień marzymy o długiej kąpieli w wannie wypełnionej gorącą wodą, to nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ może wysuszyć skórę i powodować jej świąd. Gorąca woda usuwa barierę ochronną ze skóry, dlatego jesienią i zimą lepiej wziąć krótki prysznic.
Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie jesienią nawilżacza powietrza w celu poprawy nawilżenia skóry oraz spożywanie odpowiedniej ilości wypijanej każdego dnia wody.
Jesienne zabiegi dla dłoni i stóp
Jesienią warto pamiętać również o rytuałach pielęgnacyjnych na dłonie i stopy. Warunki atmosferyczne i częste mycie dłoni sprawiają, że stają się one spierzchnięte i przesuszone, natomiast schowane przez wiele godzin w ciepłych skarpetach i obuwiu stopy również wymagają chwili wytchnienia. Dlatego dobrym pomysłem choć raz w tygodniu jest przygotowanie domowego zabiegu spa dla dłoni i stóp. Wymocz je w ciepłej wodzie z solą do kąpieli, a następnie wykonaj peeling, aby złuszczyć martwe komórki suchej skóry i odkryć gładką i miękką skórę.
Stosuj krem nawilżający do dłoni w odpowiednim momencie, czyli w ciągu 3 minut po każdym umyciu rąk. Skóra dłoni ma tendencję do wysychania i podrażnień w chłodniejszych miesiącach roku ze względu na mniejszą wilgotność i częste mycie rąk. Dlatego zawsze po ich umyciu i wysuszeniu wsmaruj w dłonie krem nawilżający.
Dodatkowo na noc nałóż na skórę dłoni i stóp grubszą warstwę kremu do rąk i stóp, a następnie załóż skarpetki i rękawiczki, aby ułatwić wchłanianie kosmetyku, a także nie wetrzeć go w pościel czy bieliznę nocną.
Materiał promocyjny