Budowa domu krok po kroku: wybór bramy garażowej

Brama garażowa do nowego domu – co warto wiedzieć przed jej zakupem? Jeszcze w zeszłym roku, kiedy dom był w stanie surowym, nadszedł moment, by wybrać najlepszą bamę garażową. Odpowiednio dobrana brama garażowa przetrwa dekady, dlatego warto poświęcić czas i wysiłek, aby kupić tą najlepszą. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bramy garażowej?

 

Oprócz bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów, które wybieramy do naszego domu, zależy nam również, aby brama garażowa była solidna i dopasowana do stylu naszego domu.

Każdy, kto wybudował dom i zaczyna się w nim urządzać, z pewnością zwróci uwagę na cenę bramy garażowej. Dla nas wyznacznikiem była jej jakość, funkcjonalność i wygoda, gdyż będziemy jej używać przez wiele lat. Zależy nam, aby brama garażowa była otwierana automatycznie.

Podczas zakupu bramy garażowej pod uwagę należy wziąć fakt, że każdy garaż jest inny. Kompetentny sprzedawca zapyta o rozmiar otworu, wysokość nadproża czy prześwit boczny.

Różne typy bram garażowych

Jest wiele typów bram garażowych, które różnią się sposobem otwierania. I tak dzielimy je na bramy rozwierne, segmentowe, uchylne czy roletowe. W naszym przypadku, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na zaparkowanie samochodu pomiędzy bramą wjazdową na posesję a bramą garażową najlepiej sprawdzi się brama garażowa segmentowa i na taką się zdecydowaliśmy.
Unosi się ona do góry pod sufitem garażu, dzięki czemu można swobodnie z niego korzystać oraz optymalnie wykorzystać powierzchnię garażu. Przy wyborze bramy garażowej braliśmy pod uwagę jej cichość, niezawodność, właściwości izolacyjne oraz łatwość użytkowania.

Budowa domu krok po kroku: wybór bramy garażowej

Brama garażowa w domu jednorodzinnym – nasz wybór

Wybraliśmy bramę garażową segmentową Hormann LPU 42 5000×2500. Zależało nam na zakupie produktu, który został wykonany z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu gwarantuje komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Jako że nasza Pani architekt podczas przygotowywania projektu trochę poszalała i narysowała bramę garażu dwustanowiskowego o wymiarach 5000×2500, to musieliśmy zakupić bramę tak dużych rozmiarów. Została wyposażona w elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i zapewnia komfort. Zdecydowaliśmy się na wybór ocieplanej bramy LPU, by nie tracić ciepła.

Brama segmentowa Hormann LPU 42 spełnia wymogi bezpieczeństwa według normy europejskiej EN 13241-1. Ma ocieplane segmenty o grubości 42 milimetrów, które gwarantują cichą pracę i stabilność. Składa się ona z segmentów stalowych ocynkowanych ogniowo, które zostały wypełnione pianką poliuretanową. A dolny jej segment został wyposażony w uszczelkę progową.

Budowa domu krok po kroku: wybór bramy garażowej

Cena bramy garażowej dwustanowiskowej

Za bramę garażową segmentową Hormann LPU 42 5000×2500 w kolorze Decograin Dark Oak okleina ciemny dąb z napędem SupraMatic, szyną M, przetłoczeniami L 5-6 oraz dodatkowym pilotem zapłaciliśmy 7695 zł. Natomiast jej montaż kosztował nas 800 zł.

Brama garażowa w domu jednorodzinnym – i co dalej?

Bramę garażową zamontowaliśmy chyba w listopadzie. Mam jeszcze odrobinę zaległości do nadrobienia. W kolejnym poście opiszę to, co wykonaliśmy do tej pory, a mianowicie:

  • docieplenie strychu,
  • wybór drzwi wejściowych,
  • docieplenie elewacji (właśnie kończymy malowanie),
  • instalacja kominka (już jest i wygląda niesamowicie).

Budowa domu krok po kroku: wybór bramy garażowej

A co dalej? W kolejnych tygodniach mamy zaplanowane szpachlowanie ścian. Na koniec maja montaż płytek, później panele, schody i meble kuchenne. Czy uda się wprowadzić w sierpniu 2020, gdy tyle prac trzeba jeszcze wykonać?

5 odpowiedzi do “Budowa domu krok po kroku: wybór bramy garażowej”

  1. Podczas wyboru bramy garażowej warto zwrócić uwagę na to, żeby była ona dostosowana do możliwości technicznych budynku. Warto również zastanowić się nad tym czego faktycznie oczekujemy i kupić taką bramę, która będzie odpowiadała nam w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.