Brama garażowa do nowego domu – co warto wiedzieć przed jej zakupem? Jeszcze w zeszłym roku, kiedy dom był w stanie surowym, nadszedł moment, by wybrać najlepszą bamę garażową. Odpowiednio dobrana brama garażowa przetrwa dekady, dlatego warto poświęcić czas i wysiłek, aby kupić tą najlepszą. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bramy garażowej?
Spis treści
Oprócz bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów, które wybieramy do naszego domu, zależy nam również, aby brama garażowa była solidna i dopasowana do stylu naszego domu.
Każdy, kto wybudował dom i zaczyna się w nim urządzać, z pewnością zwróci uwagę na cenę bramy garażowej. Dla nas wyznacznikiem była jej jakość, funkcjonalność i wygoda, gdyż będziemy jej używać przez wiele lat. Zależy nam, aby brama garażowa była otwierana automatycznie.
Podczas zakupu bramy garażowej pod uwagę należy wziąć fakt, że każdy garaż jest inny. Kompetentny sprzedawca zapyta o rozmiar otworu, wysokość nadproża czy prześwit boczny.
Różne typy bram garażowych
Jest wiele typów bram garażowych, które różnią się sposobem otwierania. I tak dzielimy je na bramy rozwierne, segmentowe, uchylne czy roletowe. W naszym przypadku, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na zaparkowanie samochodu pomiędzy bramą wjazdową na posesję a bramą garażową najlepiej sprawdzi się brama garażowa segmentowa i na taką się zdecydowaliśmy.
Unosi się ona do góry pod sufitem garażu, dzięki czemu można swobodnie z niego korzystać oraz optymalnie wykorzystać powierzchnię garażu. Przy wyborze bramy garażowej braliśmy pod uwagę jej cichość, niezawodność, właściwości izolacyjne oraz łatwość użytkowania.
Brama garażowa w domu jednorodzinnym – nasz wybór
Wybraliśmy bramę garażową segmentową Hormann LPU 42 5000×2500. Zależało nam na zakupie produktu, który został wykonany z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu gwarantuje komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Jako że nasza Pani architekt podczas przygotowywania projektu trochę poszalała i narysowała bramę garażu dwustanowiskowego o wymiarach 5000×2500, to musieliśmy zakupić bramę tak dużych rozmiarów. Została wyposażona w elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i zapewnia komfort. Zdecydowaliśmy się na wybór ocieplanej bramy LPU, by nie tracić ciepła.
Brama segmentowa Hormann LPU 42 spełnia wymogi bezpieczeństwa według normy europejskiej EN 13241-1. Ma ocieplane segmenty o grubości 42 milimetrów, które gwarantują cichą pracę i stabilność. Składa się ona z segmentów stalowych ocynkowanych ogniowo, które zostały wypełnione pianką poliuretanową. A dolny jej segment został wyposażony w uszczelkę progową.
Cena bramy garażowej dwustanowiskowej
Za bramę garażową segmentową Hormann LPU 42 5000×2500 w kolorze Decograin Dark Oak okleina ciemny dąb z napędem SupraMatic, szyną M, przetłoczeniami L 5-6 oraz dodatkowym pilotem zapłaciliśmy 7695 zł. Natomiast jej montaż kosztował nas 800 zł.
Brama garażowa w domu jednorodzinnym – i co dalej?
Bramę garażową zamontowaliśmy chyba w listopadzie. Mam jeszcze odrobinę zaległości do nadrobienia. W kolejnym poście opiszę to, co wykonaliśmy do tej pory, a mianowicie:
- docieplenie strychu,
- wybór drzwi wejściowych,
- docieplenie elewacji (właśnie kończymy malowanie),
- instalacja kominka (już jest i wygląda niesamowicie).
A co dalej? W kolejnych tygodniach mamy zaplanowane szpachlowanie ścian w nowym domu. Na koniec maja montaż płytek, później panele, schody i meble kuchenne. Czy uda się wprowadzić w sierpniu 2020, gdy tyle prac trzeba jeszcze wykonać?
Super wpis 🙂 Wlasnie bedziemy przechodzic do tego etapu it woj artykuł okazał się bardzo przydatny. Dziękuje
Bardzo dobry wpis 🙂
Bardzo mi miło 🙂 Pozdrawiam
Podczas wyboru bramy garażowej warto zwrócić uwagę na to, żeby była ona dostosowana do możliwości technicznych budynku. Warto również zastanowić się nad tym czego faktycznie oczekujemy i kupić taką bramę, która będzie odpowiadała nam w 100%.
To chyba oczywiste, że wybieramy bramę względem swoich oczekiwań a nie np. sąsiada, prawda?