Chcesz wysłać dokumenty lub paczkę albo sprawdzić gdzie jest twoja przesyłka? Mam rozwiązanie!

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że musi wysłać dokumenty lub przesyłkę. Tempo życia sprawia, że nie mamy czasu wybrać się fizycznie do Urzędu Pocztowego i stać w ogromnej kolejce! Zapomnij o takich średniowiecznych rozwiązaniach! Ale zacznijmy od początku! Jak to było w moim przypadku?

Ogromne kolejki w oddziałach Poczty Polskiej

Prowadząc własny biznes, często wysyłam dokumenty. Zdarza mi się czasem również nadawać przesyłki prywatne. Najczęściej, kiedy uda mi się sprzedać ubrania, książki lub bibeloty, których już nie potrzebuję. Czasem również odsyłam produkty zamówione online np. gdy trzeba wymienić rozmiar źle dobranych spodni. Kiedy wybierałam się do Urzędu Poczty Polskiej, a w ostatnich miesiącach zdarzało się to bardzo często, to za każdym razem przerażały mnie ogromne kolejki. Podobno wyglądają jak za komuny (nie wiem, bo nie pamiętam tych czasów), ale tak twierdzą bardzo zdenerwowani – stojący w nich – ludzie. Wiem natomiast jedno – to straszne marnotrawstwo czasu, a kolejki „rozładowują się” w ślimaczym tempie. W związku z tym postanowiłam poszukać alternatywy. Pewnego dnia podczas cierpienia w długim ogonku na poczcie, olśniło mnie niczym Newtona (tylko żadne jabłko nie spadło na moją głowę). Przecież w dzisiejszych czasach musi być inne rozwiązanie! Wyjęłam telefon i zaczęłam szukać, pobrałam aplikację Furgonetka, która okazała się moim wybawieniem, bo pozwoliła mi w kilka chwil nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu. Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Chcesz wysłać paczkę?

Musisz wysłać dokumenty lub przesyłkę, ale nie wiesz, jak zrobić to bezpiecznie? Zastanawiasz się, który kurier będzie najlepszy? W dzisiejszych czasach mamy tak wiele rzeczy do zrobienia w ciągu dnia. Zbyt dużo pracujemy, a jeśli do tego dołożymy męczące dojazdy do pracy oraz zakupy, okazuje się, że nie ma już czasu, by udać się na pocztę, aby wysłać list lub przesyłkę. Serwis oraz aplikacja Furgonetka.pl to możliwość zamawiania kuriera do domu lub pracy albo przekazywania przesyłek do punktów nadania.

Jeśli regularnie nie wysyłasz paczek, to ich nadawanie może wydawać się kłopotliwe. Od czego zacząć? Po pierwsze: nie panikuj! Chętnie podpowiem, jak nadać dokumenty i paczki w najprostszy sposób!

Jak nadać przesyłkę kurierem krok po kroku?

Co musisz zrobić, aby wysłać przesyłkę kurierem? Okazuje się, że jest to bardzo proste! Dowiedz się, jak korzystać z aplikacji Furgonetka.pl krok po kroku.

1. Załóż bezpłatne konto w serwisie

Załóż bezpłatne konto. Może ono być prywatne lub firmowe.

2. Zapakuj przesyłkę!

Musisz zapakować to, co chcesz wysłać, bo żadna firma kurierska nie odbierze przesyłki bez opakowania. Kiedy wysyłamy paczkę, wyobrażamy sobie, że jest ona traktowana bardzo ostrożnie. Zanim jednak kurier zapuka do twych drzwi z przesyłką, trafi ona do sortowni, gdzie zostanie posegregowana. Następnie jest pakowana wraz z dziesiątkami różnych innych przesyłek (często ciężkich) do samochodu kuriera. Właśnie dlatego tak istotne jest solidne zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem.

Jak dobrze zabezpieczyć przesyłkę przed wysłaniem?

W zależności od tego, jaki przedmiot wysyłasz, musisz dostosować sposób pakowania. Dokumenty najlepiej włożyć w tekturowej koperty. Natomiast kosmetyki, książki i dekoracje do wnętrz (szczególnie, jeśli są ceramiczne czy szklane) należy owinąć folią bąbelkową, a następnie włożyć do kartonu wypełnionego wypełniaczem, który zabezpieczy przedmioty przed wstrząsami i uszkodzeniem.

3. Podaj wymiary i wagę przesyłki!

Te dane pozwolą ustalić rzeczywiste koszty przesłania paczki. W aplikacji Furgonetka.pl po wybraniu rodzaju przesyłki (koperta, paczka, paleta czy ładunki nietypowe) należy podać jej wagę oraz wymiary. Wówczas pojawią się różne opcje firm kurierskich z ofertą cenową.

4. Wybierz kuriera!

Z Furgonetka możesz sporo zaoszczędzić! Według własnych preferencji wybierasz firmę kurierską oraz zamawiasz kuriera do domu, pracy lub firmy. Ale masz również możliwość dostarczenia przesyłki do punktu nadania, z której możesz skorzystać, jeśli tylko chcesz.

5. Wydrukuj etykietę

Po wybraniu firmy kurierskiej nie zapomnij wydrukować etykiety i przykleić na przesyłkę.

6. Usiądź wygodnie i odpręż się!

To już wszystko. O resztę zadba kurier! Ty możesz się odprężyć, a odebrana od Ciebie przesyłka zostanie dostarczona do adresata. Korzystając z Furgonetka.pl, nie musisz zawozić przesyłek do punktu ich odbioru. Masz możliwość zamówić kuriera, co jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie jeśli nie powinnaś dźwigać. Czyli oddajesz przesyłki kurierowi i gotowe! Poza tym możesz śledzić swoje przesyłki online, a kiedy zostaną dostarczone, otrzymasz powiadomienie.

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji Furgonetka.pl

Możliwość nadania przesyłki online!

Tak! Wystarczy kilka chwil, by bez wychodzenia z domu, nadać przesyłkę online. Zamiast marnować 60 minut w kolejce na poczcie, siadam przed komputerem, określam typ przesyłki, uzupełniam dane odbiorcy i wybieram przewoźnika. A następnie przekazuję przesyłkę kurierowi i śledzę ją online (również na urządzeniu mobilnym).

Oszczędność czasu!

Kolejną zaletą jest dla mnie oszczędność czasu! Nie muszę go tracić na dojazd na pocztę i stanie w kolejce. Mogę go przeznaczyć na rozwijanie własnego hobby, odpoczynek lub czytanie książki.

Bez żadnych zobowiązań!

Nie lubię zobowiązań, dlatego bardzo podoba mi się fakt, że nie ma żadnej umowy, w której jako osoba prywatna czy prowadząca działalność gospodarczą byłabym do czegokolwiek zobligowana!

Tanie przesyłki kurierskie bez dodatkowych kosztów!

Dużo miejsca na moim blogu poświęcam oszczędzaniu pieniędzy. W związku z tym naturalnie niższe koszty przesyłki to dla mnie ogromne korzyści! Dlatego bardzo podoba mi się przejrzysty cennik. A serwis Furgonetka daje możliwość zdobywania kodów rabatowych -20% na przesyłki. Wystarczy polecać serwis znajomym, by mieć tańsze przesyłki. Co ciekawe również znajomi otrzymują kody rabatowe! Nie przepłacaj za przesyłki – zgarnij kod rabatowy -10% na przesyłki w serwisie Furgonetka. Przy rejestracji wpisz kod: rp262c4b9ea6cb873b.

jak nadać przesyłkę kurierem krok po kroku

Reasumując, wszystkie powyżej przedstawione korzyści oraz fakt, że nie lubię przepłacać i niepotrzebnie marnować czasu sprawiają, że już kilkakrotnie korzystałam z aplikacji Furgonetka.pl. Śledzenie i nadawanie przesyłek dzięki niej jest łatwe i ekspresowe, a ceny zawsze korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.