Ciekawe pomysły na wakacje bez bonu turystycznego

Jeszcze niedawno większość pracujących sądziła, że otrzyma bon turystyczny, ale jak to zwykle bywa, pracujący nie otrzymują nic, a zasadniczo są tylko fundatorami socjali. Oczywiście można powiedzieć, że takie jest życie i nie pozostaje nam nic innego jak dalsza praca. Zatem skoro już wiemy, że nie mamy co liczyć na 500 złotych, bo przecież pracującym się nic nie należy, to jak zawsze pozostaje zakasać rękawy i pomyśleć o zorganizowaniu wakacji. Jeżeli wasze fundusze nie pozwalają na wykupienie wycieczki z biura podróży, to podpowiadam jak zorganizować wyjazd za niewielkie pieniądze i gdzie warto pojechać.

Wakacje na dwóch kółkach

Na szczęście można zorganizować wakacyjny wyjazd za małe pieniądze i wcale nie musi być nieudany. A więc polecam wycieczkę rowerową po Europie. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio się do niej przygotować. Zatem najważniejszym elementem jest oczywiście rower. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu, to jak najbardziej wybierzcie model marki Merida. Gwarantuję, że będziecie zachwyceni, gdyż to wysoka jakość za niewielkie pieniądze. Następnie wyznaczcie sobie trasę, którą będziecie się poruszać. Na szczęście macie sporo możliwości, wszak w Europie Zachodniej jest sporo ścieżek rowerowych. Kolejnym ważnym aspektem jest miejsce, gdzie noclegu. Również tutaj macie wiele możliwości, a więc możecie skorzystać z portalu Couchsurfing, oczywiście zawsze też możecie zabrać namiot i spać w śpiworze bądź wynająć tanie kwatery noclegowe. Na drogę należy zabrać ze sobą jakiś prowiant i zapas wody. Pamiętajcie też, aby spakować tylko to, co jest niezbędne i potrzebne.

A może morze?

Choć mówi się, że wypad nad morze jest kosztowny, to zawsze można znacząco zmniejszyć koszty. A więc na początku należy wybrać środek transportu i tutaj najlepiej postawić na samochód, ale ważne, aby wszystkie miejsca były zapełnione. Dzięki temu, dzieląc koszty zakupu benzyny, nie wydacie wcale dużo, ale możecie też jechać pociągiem. Ponadto, zamiast wynajmować pokój w hotelu, zabierzcie ze sobą namiot. Całe dnie warto spędzać na plaży, a zawsze możecie się odżywiać produktami z supermarketu, choć to niezbyt wygodne, to jednak jak to mówią: lepszy rydz nić nic, zatem lepsze takie wakacje niż żadne wakacje.

Krótkie wycieczki

Warto także wybrać się na jednodniowe wycieczki. Otóż jeżeli jeszcze nie zwiedziliście Europy, to czas najwyższy. Koniecznie sprawdźcie, czy z waszego miasta jest połączenie pociągiem do innych miast europejskich. Tutaj polecam zwiedzanie Budapesztu, Pragi czy Wiednia. Zawsze też możecie sprawdzić tanie loty, czasami zdarzają się naprawdę ciekawe oferty, a więc nie ma na co czekać i trzeba zacząć szukać okazji już dziś. Po całodniowym zwiedzaniu miasta możecie wrócić do domu, nie musicie nawet stołować się w restauracjach, gdyż przeżyjecie także na suchym prowiancie.

Wyjazdy last minute bądź stopem po Europie

Mam jeszcze dwie ciekawe propozycje. Jedną z nich są wakacje last minute. Czasami zdarza się, że ktoś chce odsprzedać wakacje z biurem podróży w zdecydowanie niższej cenie i z takiej oferty na pewno warto skorzystać. Oczywiście możecie też sprawdzać oferty biur podróży, bo i tam można znaleźć ciekawe promocje. Ostatnią opcją jest wycieczka po Europie stopem, choć jest to najmniej bezpieczna propozycja, to jednak wiele młodych ludzi korzysta z niej, wszak można naprawdę świetnie się bawić. Ale musicie pamiętać, aby nigdy nie podróżować samemu, warto też zabrać ze sobą gaz pieprzowy. Oczywiście i do tej wycieczki trzeba dobrze się przygotować i liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Choćby spaniem pod gołym niebem, ale w odpowiednim towarzystwie to i taka podróż da wam naprawdę sporo przyjemności. Szalenie ważne jest również odpowiednie spakowanie plecaka, a więc zabranie tylko odzież i bardzo wygodne buty z mocną podeszwą. Niezbędny jest też bidon z wodą czy przekąski na podróż.

Ciekawe pomysły na wakacje bez bonu turystycznego

Do każdych wakacji trzeba się przygotować, ale pamiętaj, że nawet jeżeli nie dysponujecie dużymi oszczędnościami, nie oznacza, że musicie rezygnować z wyjazdu i dobrej zabawy. Grunt to optymizm, doborowe towarzystwo i odpowiednie zaplanowanie wakacji, a efekt przerośnie wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.