Czas na herbatę dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Miłośnicy herbaty nazywają ten najpopularniejszy na świecie napój „esencją życia”. Herbata rozgrzewa organizm, dostarcza mu składników odżywczych, odświeża umysł. Korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Poznaj zalety picia herbaty i zacznij celebrować wyjątkowe chwile z filiżanką aromatycznej herbaty w dłoni.

Tradycja picia herbaty

Herbata to napój wielu kultur. Prawdopodobnie pochodzi z Chin, jednak również inne azjatyckie kraje wyróżnia długa historia związana z produkcją, parzeniem i piciem herbaty. Japońska ceremonia parzenia herbaty to tradycyjny rytuał inspirowany buddyjskim zen. Natomiast Anglicy lubią pijać ją na podwieczorek. Ja od kilku lat lubię pijać ją wieczorem, ale nie do kolacji – jak większość osób, ale celebruję jej smak po posiłku.

Zalety picia herbaty

Naukowcy dowodzą, że picie herbaty niesie mnóstwo korzyści dla zdrowia, urody i samopoczucia. W zależności od jej rodzaju zawiera inne składniki. Na przykład czarna herbata dostarcza przeciwutleniaczy, a także flawonoidów, sodu, potasu, fluoru, magnezu, kwasu foliowego, fosforu, L-teaniny.

Korzyści z picia herbaty jest mnóstwo:
– świetne źródło przeciwutleniaczy, które naprawiają uszkodzenia komórek i minimalizują ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych;
– poprawia pracę mózgu;
– dodaje energii i redukuje zmęczenie;
– może obniżać poziom złego cholesterolu;
– wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe;
– poprawia odporność organizmu;
– odświeża umysł;
– pozytywnie wpływa na zdrowie żołądka i jelit;
– dobrze wpływa na pracę serca;
– przyspiesza trawienie;
– ułatwia skupienie i koncentrację;
– spowalnia oznaki starzenia;
– poprawia kondycję skóry.

Celebruj proste momenty w zabieganym życiu

Intensywny tryb życia i mnóstwo zajęć sprawia, że jesteśmy przemęczeni i zapracowani. Ciągle w biegu, z gigantyczną listą spraw do załatwienia. Brakuje nam odrobiny czasu dla siebie, chwili wytchnienia, by złapać oddech. Świetnym patentem, aby celebrować drobne przyjemności, jest czas na herbatę. A wyjątkowe herbaty English Tea Shop z brytyjskiej herbaciarni znajdziesz w sklepie internetowym Natura Organika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.