Czy dorosłej kobiecie wypada jeździć na rolkach? Zalety jazdy na rolkach!

Jednym z moich postanowień noworocznych jest urozmaicenie mojej aktywności fizycznej o regularną jazdę na rolkach. Jakie rolki oraz niezbędne wyposażenie do jazdy na rolkach warto kupić? I czy dorosłej kobiecie wypada jeździć na rolkach? Poznaj zalety jazdy na rolkach!

Jako nastolatka uwielbiałam ten rodzaj aktywności. Chętnie jeździłam na rolkach. Pamiętam, że miałam specjalne rękawiczki oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Trochę się zastanawiam, czy dorosłej kobiecie wypada jeździć na rolkach? Ale, ale, myślę, że dorosłej kobiecie wszystko wypada! Więc nie ma się co szczypać, czas zabrać się za wybieranie odpowiedniego sprzętu, do uprawiania tej wyjątkowej aktywności fizycznej, która pozwala na nowo odkrywać w sobie dziecięcą radość! A ponadto dobroczynnie oddziałuje na organizm i psychikę! Ale o tym za chwilę.

Sprzęt niezbędny do jazdy na rolkach

Cały sprzęt do jazdy na rolkach należy dobrać w taki sposób, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Zatem jeśli chcesz jeździć na rolkach, wybierz dobrej jakości kask, ochraniacze i komfortowy strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Zwróć uwagę na długość spodni, bo zbyt długie mogą spowodować, że się przewrócisz. Bez kasku, ochraniaczy i odpowiednich odblasków nie ma sensu jeździć na rolkach. Bo jeśli już uprawiamy aktywność fizyczną, to róbmy to z głową!

Idealny kask do jazdy na rolkach

Warto dopasować kask do własnej głowy, tak, aby nie powodował nieprzyjemnego ucisku czy nie ześlizgnął się z głowy. Jego zadaniem jest ochrona głowy przed uszkodzeniem podczas upadku i uderzenia. Przy wyborze kasku dla mnie istotna jest możliwość jego regulacji. Zwracam także uwagę na otwory wentylacyjne, które zapewnią przepływ powietrza wokół głowy.

Idealne ochraniacze do jazdy na rolkach

Uważam, że bez ochraniaczy (tak samo, jak bez kasku) nie powinniśmy nawet rozpoczynać tej aktywności fizycznej. Dla siebie na pewno wybiorę ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki. Z autopsji wiem, że potrafią one zapobiegać urazom oraz otarciom.

Jakie rolki wybrać?

Okazuje się, że aktualnie mamy mnóstwo rodzajów rolek do wyboru. W ofercie sklepów sportowych znalazłam rolki freestylowe, rolki freeridowe, rolki agresywne, rolki rekreacyjne. Ja wypatrzyłam sobie takie w kolorze miętowym. Teraz tylko muszę znaleźć idealny kask i mogę składać zamówienie.

Kolejnym, niezwykle istotnym elementem, są odblaski, które sprawią, że będziesz bardziej widoczny dla innych.

Zalety jazdy na rolkach:

  • Reguluje tętno, a w efekcie usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego.
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia, cukrzycy, chorób serca czy udaru.
  • Wzmacnia mięśnie pleców, brzucha, pośladków czy ud.
  • Poprawia koordynację, równowagę i zręczność.
  • Wysmukla sylwetkę i przyspiesza spalanie kalorii. A w ten sposób pomaga utrzymać odpowiednią wagę. Warto pamiętać, że im szybciej jeździsz na rolkach, tym więcej kalorii spalasz.
  • Nie oddziałuje na stawy i kolana w tak dużym stopniu, jak bieganie. Zamiana codziennego biegania na jazdę na rolkach pozytywnie wpłynie na zdrowie stawów i kolan.
  • Wzmacnia organizm.
  • Odprężą ciało i umysł.
  • Przywraca dziecięcą radość i pozytywnie nastraja.
  • Łagodzi stres.
  • Obniża poziom glukozy we krwi.
  • Jest lepszym treningiem aerobowym od biegania czy jazdy na rowerze.

jazda na rolkach zalety

Powyżej wskazałam, że warto uprawiać regularną jazdę na rolkach. Ja zamierzam to robić nie tylko dla zdrowia, ale także doskonałego samopoczucia. Z pewnością wkrótce pochwalę się moim nowym sprzętem do jazdy na rolkach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.