Czy filozofia Feng Shui pomoże przyciągnąć pieniądze?

Pieniądze. Tutaj zarobię, tam wydam. Podobno muszą być w ciągłym ruchu, aby przyciągać do naszego życia energię pieniędzy. Czy rzeczywiście tak jest? I czy starożytna chińska filozofia Feng Shui może pomoże w pomnażaniu domowego budżetu?

Feng shui a pieniądze

Znana od wieków filozofia przestrzeni wywodząca się z Chin mówi, że powinniśmy skupić się na przyciąganiu dobrej energii do naszego życia. A niezwykle istotny wpływ na nasze życie ma otaczająca nas przestrzeń. Dlatego przy urządzaniu wnętrz dobrze jest przemyśleć kolorystykę, roślinność, meble, przedmioty i dekoracje.

Co to jest feng shui?

Feng shui jest sztuką urządzania wnętrz i dekorowania domu oraz jego otoczenia. Sposób, w jaki dbasz o różne przedmioty, może przynieść Ci dobre i złe wibracje, a tym samym pozytywne bądź negatywne możliwości. Feng Shui stanowi złożoną sztukę i naukę równoważenia i harmonizowania energii w różnych przestrzeniach poprzez rozmieszczenie architektoniczne. Wykorzystaj zasady tej starożytnej chińskiej tradycji, aby przyciągnąć i budować energię życiową, która wpływa na samopoczucie, dobrobyt i życie w harmonii z otoczeniem. Według feng shui energia „chi” znajduje się w naszym ciele, życiu, przyrodzie i przestrzeni oraz może wpłynąć na dobrobyt finansowy i sukcesy zawodowe.

Odblokuj dobrą energię – wysprzątaj mieszkanie

Według wierzeń Feng Shui pieniądze to po prostu kolejna forma energii, a kiedy zostaje zaburzona, w Twoim życiu pojawiają się niespodziewane wydatki. Jednym z najszybszych sposobów na zmianę energii, która wpłynie również na finanse, jest wysprzątanie mieszkania i pozbycie się przedmiotów zagracających przestrzeń oraz zaburzających energię.

Koncentracja na pieniądzach

Zatrzymuj pieniądze w swoim życiu, utrzymując porządek w mieszkaniu i porządek w finansach. Im bardziej zwracasz uwagę na pieniądze, tym bardziej zwraca się na ciebie uwagę. Niektórzy uważają, że bycie skoncentrowanym na finansach jest podłe, ale to błędne myślenie.

Błędem jest również myślenie, że jeśli nie jesteś bogaty, nie ma sensu utrzymywać porządku w domowym budżecie, w mieszkaniu lub inwestować. Wysprzątaj swoje mieszkanie, uporządkuj swoje rachunki i płatności. Gdy zaczniesz zwracać baczną uwagę na pieniądze, twoje zmiany energii i pieniądze zaczną się pojawiać. Ignoruj ​​pieniądze, a pieniądze cię zignorują.

Czasami przed przyciągnięciem pieniędzy musimy je zainwestować. Wówczas energia pieniędzy w naszym życiu zwiększa się. Znajdź przezroczysty słoik i wrzucaj do niego banknoty i monety. Rób to każdego dnia. Postaw go w miejscu, w które często spoglądasz, aby Twoje oczy mogły oglądać obraz rosnących pieniędzy. Wówczas wysyłasz wiadomość do umysłu, że koncentrujesz się na pieniądzach. Miej pozytywne myśli, kiedy wkładasz monety i banknoty do słoika. W Feng Shui ważna jest symbolika, dlatego, jeśli będziesz się skupiać na rosnących pieniądzach, przyciągniesz jeszcze więcej pieniędzy.

Jak korzystać z feng shui, aby przyciągnąć pieniądze i obfitość do twojego życia?

Oto kilka sposobów wykorzystania technik i symboli Feng Shui dla bogactwa i dobrobytu:

1. Posprzątaj swój dom i oczyść z niepotrzebnych przedmiotów

Często doprowadzamy swoje domy i mieszkania do takiego stanu, że czujemy się przytłoczeni nadmiarem przedmiotów. Jeśli masz w domu zbyt wiele rzeczy, zacznij od jego odgracania. Bałagan i nieporządek wysysa energię, powoduje zamieszanie, niezadowolenie i depresję. Wizualizuj wodę przepływającą przez wejście i wchodzącą od każdego pomieszczenia. Sprawdź, czy nic nie blokuje tej drogi albo nie sprawia, że czujesz się nieswojo. Jeśli tak, pozbądź się tych przedmiotów.

2. Wejście, które zaprasza do odwiedzenia

Bez wątpienia istotne są drzwi wejściowe i to, co zastaniemy za nimi. Posprzątaj hol, korytarz lub przedpokój. Spraw, aby zarówno drzwi wejściowe od zewnątrz oraz to, co Twoi goście ujrzą za nimi, było udekorowane i nie przytłaczało. Może znajduje się w nim spalona żarówka lub wyschnięta roślina? Wszystko, co nie działa prawidłowo obniża energię finansową. Wzmocnij ją, dbając o ładny ganek przed domem, wypielęgnowane schody i drzwi. Ustaw donice z kwiatami, wymień przepaloną żarówkę, aby zaprosić pieniądze i okazje do domu. Sprawdź, czy za drzwiami wejściowymi w przedpokoju nie znajduje się zbyt wiele butów lub zabrudzony dywan. Wszystko to sprawia, że energia pieniędzy obniża się. Schowaj obuwie i kurtki do szaf. Uporządkuj przestrzeń. Ustaw wazon z pięknymi kwiatami. Powieś zdjęcie wody, aby dodatkowo wzmocnić sferę finansów. Dbaj o wycieraczkę i znajdujące się w tym miejscu rośliny doniczkowe. Zachowaj prostotę, Twoje wejście powinno pozytywnie nastrajać, aby odeprzeć negatywną energię.

3. Usuń wszelkie „odpływy pieniędzy” w domu

Aby otworzyć drogę dla przypływu pieniędzy, upewnij się, że nie masz bałaganu w domu. Zwróć uwagę na wszystkie przedmioty, które wyglądają na uszkodzone, wyszczerbione lub połamane i pozbądź się ich. Sprawdź, czy z kranów nie kapie woda lub nie ma przecieków w toaletach, bo to symbol utraty pieniędzy. Napraw przeciekający kran.

4. Dbaj o rośliny doniczkowe i ogród wokół domu

Natura jest ostatecznym przejawem nieograniczonego bogactwa i obfitości, więc przeniesienie bujnej energii natury do domu pomoże ci przyciągnąć tę samą jakość energii. Bez względu na to, czy będzie to grubosz, czy bambus, musisz wiedzieć, że warto ozdabiać dom bujnymi i szczęśliwymi roślinami. Najlepiej, gdy znajdują się w ładnych donicach. Wówczas są doskonałymi magnesami bogactwa. Kwiaty doniczkowe warto ustawiać od wschodu, południowego wschodu i południa.

Jeśli rośliny w Twoim domu lub ogrodzie marnieją, najwyższy czas coś z tym zrobić. Pamiętaj, że Twoje otoczenie cię pokocha, jeśli troskliwie o nie zadbasz. Przyjrzyj się roślinom. Podlej kwiaty, zmień im glebę, przytnij krzewy i drzewa. Oczyść rośliny doniczkowe z brudu i kurzu. Jeśli mają zbyt małe doniczki, przesadź je do większych. Użyj nawozu, aby bujniej rosły. Upewnij się, że również ścieżki prowadzące do wejścia są czyste i uporządkowane.

5. Postaw akwarium lub domową fontannę w salonie

Jednym z najlepszych symboli dotyczących pieniędzy według feng shui jest usytuowanie akwarium w północnej lub południowo-wschodniej części domu. Część północna odzwierciedla karierę, podczas gdy sektor południowo-wschodni przynosi obfitość finansową i to właśnie tutaj powinien znaleźć się kącik bogactwa. Pamiętaj, aby nie umieszczać fontanny w sypialni – to nie jest to dobre rozwiązanie według feng shui.

6. Powieś lustro w jadalni

Jadalnia lub stół to miejsce, w którym rodzina spożywa posiłki i dba o więzi. Umieszczenie w tej strefie lustra przyciągnie pozytywną energię „chi”. Decydując się na lustro, upewnij się, że naprzeciw niego nie znajdują się drzwi, bo to wyczerpuje szczęście i przynosi złą energię.

7. Kącik bogactw feng shui

Według Feng Shui w pomieszczeniach znajduje się obszar pieniężny, który należy odpowiednio zaaranżować. Do tego niezbędna będzie siatka Bagua lub energia feng shui danej przestrzeni. Warto w swoim domu stworzyć tzw. kącik bogactwa. Można go urządzić w dowolnym miejscu domu poza garażem, łazienką czy pralnią. Jego zadaniem jest przyciąganie energii bogactwa. Udekoruj go aktywatorami energii pieniędzy w feng shui.

W południowo-wschodniej części domu lub salonu postaw trójnogą ropuchę z monetą w ustach, by przyciągnąć bogactwo i dobrobyt finansowy. Dodaj kilka elementów drewnianych takich jak roślina doniczkowa o nazwie grubosz, czyli drzewko szczęścia, które według wierzeń feng shui jest symbolem bogactwa. Jego grube i mięsiste liście przypominają monety. Okazuje się, że roślina odpowiednio pielęgnowana po kilku latach zakwita. A stan ten jest zapowiedzią ogromnego sukcesu finansowego. Uzupełnij ją elementami wody, aby pobudzić roślinę do wzrostu i zwiększyć bogactwo. W tym celu możesz przewiązać kilka chińskich monet czerwoną wstążką.

8. Otwarta przestrzeń w domu

Koncentracja na przyciąganiu bogactwa materialnego jest w rzeczywistości jednym z powodów, dla których feng shui stało się tak popularne na Zachodzie. Ponieważ słyszeliśmy o wielu potentatach biznesowych korzystających z feng shui w celu zwiększenia zysków i większego bezpieczeństwa finansowego. Możesz go użyć, aby poprawić jakość życia, zadbać o zdrowie, naprawić relacje w związkach czy odnieść sukcesy w karierze zawodowej. Innymi słowy, feng shui pomoże stworzyć bogactwo we wszystkich jego formach.

Jedną z istotnych i powtarzalnych kwestii, którą można zauważyć w domach zamożnych ludzi, jest otwarta przestrzeń. Luksus otwartej przestrzeni to mnóstwo miejsca do oddychania oraz możliwość przyciągania energii bogactwa. Według wierzeń feng shui oznacza to więcej możliwości. Im więcej masz otwartej przestrzeni w domu, tym więcej energii może przyjść.

9. Nie dopuszczaj do powstania bałaganu

Bałagan sprawia, że w zaśmieconej przestrzeni tworzy się blokada energii. A ludzie żyjący w zagraconych przestrzeniach są pesymistycznie nastawieni. Naucz się regularnie utrzymywać czystość i sprzątać bałagan. Uporządkowana przestrzeń jest bezpośrednio powiązana z jej przejrzystą organizacją. Bez zorganizowanego domu szybko ponownie stworzysz bałagan. Każdy przedmiot w domu zasługuje na swoją przestrzeń, a to sprawia, że dom charakteryzuj pozytywna energia. Dobrze przemyślana organizacja domowej przestrzeni zdecydowanie ułatwia porządku.

10. Postaw na kolory bogactwa feng shui

Pierwszym kolorem, który charakteryzuje bogactwo w filozofii feng shui, jest złoto. Można je zastosować w każdym z elementów wystroju – ramach luster, klamkach, tacach, lampach, stoliku do kawy. Nie przynoś żadnego przedmiotu do domu tylko ze względu na jego wygląd. Wypełniaj swoje wnętrza dekoracjami, z którymi jesteś związana emocjonalnie. Kolejnym kolorem bogactwa według filozofii feng shui, którym warto się otaczać, jest fiolet. Możesz dobrać fioletowe dodatki – obrazy, poduszki, obrus, koc czy dywan. Stosuj te dwa kolory w przemyślany sposób – z gustem i ze smakiem, łącząc je z przedmiotami, które naprawdę lubisz. Dzięki temu będą pracować dla Ciebie zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Aby wszystko, co wnosisz do domu, przyciągało bogactwo, dany przedmiot musi mieć silne połączenie energetyczne z tobą. Jest to dynamika energetyczna feng shui. Jeśli coś Ci się nie podoba, nie zmuszaj się, aby to posiadać.

11. Kryształy w feng shui

Kryształy są siłą napędową dobrej energii feng shui. Przypominają istotę obfitości z głębi ziemi. Jasny kwarc w naturalnym kształcie, ametyst, cytryn lub piryt to kryształy, które są magnesami bogactwa w feng shui. Ponadto są stosunkowo łatwe do znalezienia w dobrej cenie. Ametyst oczyszcza energię w domu.

12. Obrazy w feng shui

Obrazy mogą mieć potężną moc. Gdy nie możesz otaczać się bujną roślinnością, wybierz piękny obraz z roślinami, który również aktywuje odpowiednią energię. Ta sama zasada dotyczy obrazów wody. Jeśli nie możesz mieć fontanny, znajdź obraz, który ją przedstawia.

feng shui a pieniądze

A Ty dekorujesz swój dom według zasad feng shui, aby zyskać w życiu bogactwo, pomyślność i dobrobyt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.