Czym jeździć po mieście – rowerem elektrycznym czy autobusem?

Pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślimy, słysząc słowo transport, jest samochód, ale przecież jest wiele innych środków transportu poza samochodem. Rower, autobus, tramwaj, trolejbus – inne pojazdy komunikacji miejskiej, dzięki którym możemy poruszać się po mieście, dojechać do pracy.

 

 

Obecnie coraz częściej sięgamy jednak po środki transportu napędzane siłą naszych mięśni. Należą do nich hulajnogi, rolki, rowery, deskorolki. Duże miasta coraz częściej oferują możliwość takiego podróżowania poprzez tworzenie coraz większej ilości tras i ścieżek rowerowych. Poruszanie się w miastach bez samochodu jest znaczną oszczędnością czasu. Wybierając inny środek lokomocji niż auto, znacznie zmniejszamy koszty podróży, gdyż jesteśmy w stanie ominąć korki i pokonać trasę sprawniej. Często taką trasę pokonujemy znacznie szybciej niż w przypadku wybrania samochodu – nie musimy również przez następnych dobrych kilka minut poszukiwać miejsca do parkowania.

Alternatywa dla autobusów

Duże aglomeracje widzą potencjał, jaki tworzą miejskie pojazdy, gdyż coraz więcej młodych ludzi (szczególnie teraz w czasach pandemii) wybiera rower czy hulajnogę, by przemieszczać się po mieście i dojeżdżać do pracy. W miastach powstaje coraz więcej stacji wypożyczania sprzętów miejskich takich jak rowery elektryczne i leży to jak najbardziej w interesie miasta.

W Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu znajduje się ponad 100 stacji, gdzie można wypożyczyć rower miejski. Tworzenie takich punktów na mapie miasta niesie za sobą wiele korzyści.

rower miejski jako środek transportu w mieście

Młode osoby częściej poruszają się rowerem czy hulajnogą, są bardziej wysportowane, a co za tym idzie – zdrowsze. Dodatkowo brak częstego używania auta powoduje, że aglomeracja miejska również staje się zdrowsza. W atmosferze pojawia się mniej spalin i smogu, a dojazd do pracy, zamiast trwać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, trwa znacznie krócej. Nie trzeba stać w kilku kilometrowych korkach w godzinach szczytu – można je omijać dojeżdżając rowerem. Koszt takiej podróży jest znacznie niższy, a sama podróż jest na pewno znacznie przyjemniejsza.

Podobnie sytuacja wygląda w podróży autobusem. Na pewno jazda taka jest zdrowsza dla środowiska, ale przemieszczanie się po mieście w ten sposób, w apogeum ruchu samochodowego, także niesie ze sobą stracony czas w korkach.

Jest kilka sposobów, aby zachęcić do przemieszczania się rowerem młodzież oraz osoby w średnim wieku, które w obecnych czasach coraz częściej korzystają z wypożyczalni rowerów.

Warto, aby miasto stworzyło trasy ruchu, aby móc jeździć rowerem lub innym jednośladem. Poruszanie się w takim mieście staje się w takim przypadku jazdą dla siebie. Jesteś zależny tylko od siebie i roweru, możesz jeździć, gdzie tylko chcesz. Dzięki takim podróżom masz możliwość dostrzec piękno naszego kraju. Wystarczy tylko pedałować i można jechać, gdzie się chce. W przeciwieństwie do jazdy autem – tutaj jazda to przeważnie kilka minut szybkiej podróży, aby dotrzeć do celu.

Niejednokrotnie częściej w Polsce, ale także na całym świecie, samochód przechodzi w niepamięć. Coraz więcej ludzi uczy się tego, aby korzystać z samochodu tylko, w takich momentach, kiedy jest to naprawdę koniecznością.

Jak się przemieszczać w czasach pandemii?

Czas, jaki nastał, powoduje, że częściej przesiadamy się z komunikacji miejskiej na podróż własnym środkiem lokomocji.

Najrozsądniejszym wyborem jest wybór roweru. Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup jakiegoś nowego jednośladu, to warto przejrzeć, co oferuje nam rynek i wybrać coś niezawodnego, co posłuży nam przez lata. Jednoślad, dzięki któremu jazda będzie nam sprawiała przyjemność. Takim właśnie wyborem jest rower elektryczny.

rower do pracy i jazdy po mieście

Jaki rower wybrać do jazdy po mieście?

Polecane do podróży po mieście są rowery elektryczne marki Muvike. Model Muvike City jest najlepszym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę podróży oraz poszukują bicykla, który ma służyć jako transport do biura. Pozwala dotrzeć do pracy i ominąć korki. Rower elektryczny jest na pewno ciekawszym i wygodniejszym środkiem lokomocji niż zwykły jednoślad, gdyż dzięki Muvike City nie męczymy się tak bardzo jak na zwykłym rowerze. Jest to ważny aspekt jeśli ma on służyć do jazdy do pracy, gdyż nie każdy chciałby dojeżdżać do biura zmęczony, bez energii i siły do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.