Dlaczego każda firma potrzebuje najlepszego content writera i copywritera?

Publikowanie dobrze napisanych tekstów jest absolutnym must-have dla budowania świadomości marki online. Choć można oczywiście pisać teksty samemu lub zlecić ich przygotowanie pracownikowi to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie copywritera, który pasją i zaangażowaniem napisze atrakcyjne dla czytelnika, dopasowane do branży, spójne z głosem marki, unikalne i zgodne z zasadami SEO treści, które wpłyną nie tylko na pozycjonowanie, ale także rozpoznawalność marki oraz zwiększą sprzedaż. Poznaj powody, dla których zatrudnienie najlepszego copywritera SEO i content writera jest absolutnie konieczne również w przypadku Twojej firmy.

Rozwój i promocja biznesu a copywriting

Myśląc realnie o rozwoju biznesu w dzisiejszych czasach, najlepsze firmy doskonale zdają sobie sprawę, że, nawet jeśli zasięg ich działania jest jedynie lokalny, muszą być widoczne w Internecie. Rozwój każdej firmy i budowanie świadomości marki, która pozostaje w pamięci klientów, rozpoczyna się od stworzenia haseł reklamowych, tekstów na stronę internetową, opisów produktów do sklepu internetowego, opisów kategorii, treści na firmowy blog, materiałów prasowych do mediów, treści do newslettera, na ulotki i do social mediów czy zaproszeń do współpracy dla blogerek i influencerek.

Okazuje się, że kiedy usiądziesz i zastanowisz się nad promocją swojej firmy lub marki, jest mnóstwo tekstów do napisania. Nie myśl sobie, że wystarczy otworzyć biznes i klienci sami Cię znajdą. W dzisiejszych czasach ta strategia niestety nie zadziała (choć istnieje mnóstwo osób, które naiwnie myślą, że tak się da, to w biznesplanie należy określić wydatki na promocję i copywriting). Aby Twoja firma stała się znana czy nawet widoczna w sieci, a także po to byś mógł dotrzeć do klientów, musisz zrobić wokół twojej marki szum. Dla mnie oznacza to opracowanie strategii budowania świadomości marki oraz jej konsekwentne wdrażanie.

Spójne i dobrze napisane teksty a postrzeganie firmy

Przeprowadzone badania potwierdzają, że dobrze napisane treści spójne z marką powodują, że aż 131% potencjalnych klientów było skłonnych dokonać zakupu po przeczytaniu tekstów na stronie marki, a 78% uznało firmę za godną zaufania. To są potężne liczby, prawda?

Oczywiście możesz podjąć próby przygotowania tekstów na stronę internetową samodzielnie. Jednak jeśli nie masz pojęcia jak zrobić to dobrze, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie polecanego copywritera.

Kim jest copywriter i content writer?

Copywriter i content writer to osoba, która tworzy wartościowe teksty na rzecz promocji różnych firm zarówno online, jak i offline. Najlepsi copywriterzy wywołują określone uczucia lub zachowania w czytelniku, zachęcając ich do wykonania określonej czynności np. dokonania zakupu czy zapisu na newsletter. Najpopularniejsi copywriterzy zajmują się wszystkimi treściami pisanymi w firmach – tworzą oferty, biuletyny, ulotki, treści na strony internetowe, e-maile, teksty na firmowe blogi, artykuły do gazet czy opisy produktów w sklepie internetowym.

Większość firm, które chcą zaoszczędzić na zatrudnianiu copywritera, przygotowuje teksty samodzielnie. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, doskonale zdaję sobie sprawę, że każdego dnia jest milion rzeczy do wykonania oraz spraw do załatwienia. Nie znający zasad SEO czy nieczujący się dobrze w roli pisarzy lub po prostu niemający czasu pracownicy, czy sami właściciele firm często nie wiedzą, jak zabrać się z napisanie najlepszych tekstów, dlatego popełniają błąd i kopiują treści z innych stron. Doświadczony copywriter doskonale wie, jak napisać tekst, który będzie się dobrze czytał, dobrze pozycjonował stronę w wyszukiwarkach i przyniesie danej marce mnóstwo korzyści. Jedyne czego potrzebuje, poza informacjami od Ciebie to odrobina zaufania.

8 powodów, aby skorzystać z usług najlepszego copywritera

8.1. Zyskujesz więcej czasu na to, by realnie zająć się biznesem

Jednym z głównych powodów, dla który warto rozważyć zatrudnienie copywritera, jest fakt, że możesz wówczas poświęcić czas na rozwój swojego biznesu. Tworzenie angażujących, spójnych i dobrze napisanych tekstów może zająć mnóstwo czasu a wykwalifikowany i wprawny copywriter fachowo przygotuje treści, które osiągną oczekiwane wyniki, bez względu na to, czy jest to pozycjonowanie, budowanie świadomości marki, zwiększenie jej rozpoznawalności czy sprzedaż (albo każda z tych pozycji jednocześnie).

8.2. Masz mnóstwo pomysłów, tylko nie wiesz, jak je opisać

Właściciele lub pracownicy firmy mogą mieć niezwykłe pomysły na treści dotyczące ich biznesu. Nie zawsze jednak wiedzą, w jaki sposób napisać tekst, by przynosił rezultaty. Czasem nie potrafią także sprawdzić odpowiednich słów kluczowych, które koniecznie należy umieścić w tekście, ponieważ to one przyprowadzą czytelnika, potencjalnego klienta do firmy na ich stronę. Nie każdy został obdarzony talentem pisarskim i nie ma się czego wstydzić. Dlatego mądrzy właściciele firm zajmują się tym, w czym są dobrzy, a inne zadania zlecają doświadczonym i pełnym pasji ekspertom. Jeśli poszukujesz osoby, która przygotuje niesamowite treści dla Twojej firmy, to obiecuję, że korzystając z moich usług copywritingu, będziesz zadowolony. U mnie płacisz za tekst jedynie, gdy jesteś z niego zadowolony. Z przyjemnością zdejmę z Twoich barków ciężar pisania tekstów.

8.3. Odpowiednia komunikacja z Czytelnikami

Dobrze napisany tekst to jedno, druga sprawa to sposób komunikacji z Czytelnikami tak, aby mogli Cię zrozumieć. Koniecznie trzeba dopasować odpowiedni ton wypowiedzi do oficjalnego głosu marki oraz język, który nie będzie zbyt trudny i zbyt nudny. Jednak profesjonalny copywriter swoimi tekstami dotrze do serc Czytelników, sprawi, że będą chcieli czytać dalej i zmieni ich w lojalnych klientów. Styl pisania i ton wypowiedzi powinien być wciągający i ekscytujący. Słowa są odzwierciedleniem marki, która jest wyjątkowa, a to oznacza, że nie potrzebujesz zapychać miejsca na stronie byle jakimi tekstami. Potrzebujesz treści, które wyróżnią Twoją firmę na tle konkurencji.

8.4. Spójność treści z marką

Najlepsi copywriterzy wplatają unikalny głos marki we wszystkie treści. Uważam, że to niezbędny element budowania świadomości marki, konieczny do zdobycia i utrzymania lojalnych klientów. Bez względu na to, czy oceniają twoją markę jedynie na podstawie przeczytanych tekstów, podświadomie podejmują decyzję o tym, czy Twoje produkty lub usługi są dla nich odpowiednie w oparciu o osobowość firmy, którą przedstawiasz w swoich treściach. Dlatego dobrym pomysłem jest użycie w nich słów kluczowych, które będą wartościowe dla potencjalnego klienta danej firmy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z prostego faktu, że koncepcja tworzenia treści zgodnych z marką jest niezwykle ważna. Często w reklamach lub online jest ona pierwszym punktem kontaktu z potencjalnym klientem. A to oznacza, że nudne i niespójne treści mogą kojarzyć się z nudną i nijaką marką.

Większość marek, które sami cenimy przypadła nam do gustu ze względu na osobowość, którą tworzy unikalny głos marki czy opowiadane historie. Spójny i interesujący branding w oryginalny i niepowtarzalny sposób przyciąga.

8.5. Generowanie ruchu na stronie i zwiększenie sprzedaży

Najlepszy copywriter przygotuje teksty w taki sposób, by zwiększać ruch organiczny na stronie oraz realnie wpłynie na poprawę sprzedaży. Dużą rolę w tej kwestii odgrywają odpowiednio napisane teksty poradnikowe na blogach, które z pewnością przyciągną więcej klientów.

Większy ruch organiczny może prowadzić do zwiększenia sprzedaży. W związku z tym szalenie istotne jest budowanie relacji, tak, aby Czytelnicy zechcieli powracać.

8.6. Przyjazne dla wyszukiwarek treści SEO

Optymalizacja tekstów pod kątem wyszukiwarek, czyli tak popularny zwrot SEO, polega na przygotowaniu odpowiedniej jakości tekstów, nasyconych dawką słów kluczowych oraz rozdzielonych nagłówkami. Dobrej jakości użyteczne oraz unikalne treści przyjazne dla wyszukiwarek z odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi są niezbędne dla każdego biznesu, który chce wyprzedzać konkurencję.

8.7. Świeże spojrzenie na firmę z zewnątrz

Czasami copywriter, przyglądając się firmie z zewnątrz, dostrzeże coś, co trudno zobaczyć osobom na co dzień z nią związanym. Dobry copywriter przyjrzy się danej marce z perspektywy przeciętnego konsumenta, a nie kogoś, kto zna markę od podszewki. Być może zada pytania, które pomogą coś udoskonalić.

8.8. Co miesiąc będzie dostarczać nowe treści

Systematyczne publikowanie nowych i unikalnych tekstów jest istotą naturalnego pozycjonowania marki online. Bardzo istotne jest to, aby była ona dopracowana, użyteczna i interesująca dla Czytelnika oraz spójna z marką. Copywriter może pisać dla Ciebie treści na zlecenie od czasu do czasu lub dostarczać Ci w każdym miesiącu teksty, dzięki czemu unikniesz duplikowania treści, a Twoja strona zyska wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Polecana i doświadczona content writerka i copywriterka SEO – dlaczego warto współpracować ze mną?

Dlaczego to działa? Wdrażając powyższą wiedzę, zbudowałam 5 własnych rozpoznawalnych i widocznych w sieci marek, choć dziś istnieją już tylko 2, czyli popularny kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl oraz najlepszy magazyn kosmetyczny TrustedCosmetics.pl. Z doświadczenia wiem, że regularne publikowane i odpowiednio napisane teksty dla firm są absolutnie niezbędnym etapem budowania świadomości marki online (i nie tylko). Oczywiście reklama na innych portalach tematycznych, w prasie drukowanej oraz influencer marketing i współpraca z blogerkami to także niezbędne działania PR. Jednak najważniejszym aspektem, który dostrzegam poprzez lata systematycznego budowania i umacniania świadomości marek online, są odpowiednio napisane i skonstruowane teksty. Szczególnie te przygotowane z pasją, atrakcyjne dla czytelnika, dopasowane do branży i spójne z głosem danej marki, zgodne z zasadami SEO, unikalne i odpowiedniej jakości wpływają na pozycjonowanie i rozpoznawalność marki. Wymienione wcześniej, dobrze wypozycjonowane marki, wypromowałam w taki sposób, że dziś klienci sami mnie odnajdują, dopytując o możliwość promocji na blogu, usług copywritingu lub usług Wirtualnej Asystentki. Fakt ten szalenie mnie cieszy, bo wiem, że praca, którą wykonuję od lat i zaangażowanie w promocję mojej osoby oraz usług, przynosi efekty. Mam na to namacalne dowody.

Dobry copywriter nie napisze tekstów od ręki

Najlepsi specjaliści zawsze mają co robić, ponieważ większość firm zatrudnia fachowców, aby wykonali swoją pracę najlepiej, jak potrafią. Zatem nie oczekuj, że dobry copywriter przygotuje dla Ciebie teksty w 10 minut lub na drugi dzień. Po pierwsze ma klientów, których zlecenia musi wykonać przed zadaniem od Ciebie (oczywiście, jeśli traktuje swoją pracę poważnie). Po drugie potrzebuje czasu, by przyjrzeć się specyfice branży oraz Twojej firmie. Wszystko po to, aby mógł zaproponować odpowiedni sposób komunikacji oraz najlepsze teksty skrojone na miarę Twojego biznesu.

Usługi copywriterskie u najlepszych kosztują więcej

Ceny usług copywriterskich bardzo się różnią. Jest z nimi podobnie jak z cenami produktów w sklepach. Za dobrze wykonane, wysokiej jakości produkty i usługi często trzeba zapłacić więcej. Za niechlujnie wykonane, takie, które nie tylko nie spełnią swojego zadania, ale z pewnością trzeba będzie poprawić – zapłacimy mniej tylko pozornie. Sama jestem osobą, która zlecając wykonanie pracy fachowcowi, oczekuje od niego profesjonalizmu, za który jestem w stanie zapłacić więcej.

Dlaczego każda firma potrzebuje najlepszego content writera i copywritera? Blog popularnej copywriterki SposobyNaZycie.pl

Jako pasjonatka słowa pisanego nieustannie szlifuję swój warsztat i możliwości, chętnie uczestniczę w szkoleniach, by zawsze móc oferować najwyższej jakości usługi copywritingu. Zarówno w research, jak i w przygotowanie treści wkładam mnóstwo serca. Nigdy nie piszę na czas, ponieważ zależy mi na tym, aby oferować najlepsze teksty na zlecenie dla firm. Nie preferuję też treści – szczególnie tych, które mają się dobrze wypozycjonować – o z góry zaleconej ilości znaków, ale ten sekret wyjaśniam jedynie moim klientom. Daję sobie czas na rzetelne przygotowanie treści, ich kilkukrotne przeczytanie i poprawki. Wszystko po to, by klient był zadowolony, ponieważ u mnie otrzymuje gwarancję satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

6 odpowiedzi do “Dlaczego każda firma potrzebuje najlepszego content writera i copywritera?”

  1. Dodam jeszcze, że warto delegować pracę w firmie specjalistom, bo to odciąża właściciela – może się wtedy na spokojnie zająć sprawami strategicznymi. A dobrze napisane copy – po prostu sprzedaje.

  2. Artykuł w sam raz dla mnie na mojej początkowej ścieżce biznesowej 😉 Póki co sama piszę artykuły na swojego bloga, jednak mam nadzieję, że z czasem będę mogła sobie pozwolić na zlecanie tej usług i przesyłanie tylko tematów, które powinny się znaleźć na stronie. Na pewno Content writer czy Copywriter to osoba, która oddaje nam mnóstwo czasu, który możemy przeznaczyć na inne rzeczy. Jeszcze tylko kwestia stawki godzinowej , czy to dla nas czy jeszcze chwilowo usługa nieosiągalna 😉

  3. Chętnie poznałabym różnicę pomiędzy content i copywriterem. Czy to tylko dwie nazwy dla tego samego zawodu? Jakie są prawne uwarunkowania tworzenia treści, pod ktorymi podpisuje sie ktoś inny? Czy tworzysz treści przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji? Np. Jasper?

    1. Agnieszko, piszę teksty przy wykorzystaniu mojej własnej inteligencji, wiedzy i doświadczenia 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.