Dlaczego robot sprzątający ułatwia życie każdej pani domu?

Liczba prac domowych, które każdego dnia wykonuje gospodyni domowa, jest ogromna. A jeśli tak jak ja, poza pracami domowymi, prowadzisz własną firmę lub pracujesz na etacie, to nie zostaje Ci zbyt wiele czasu na pranie, gotowanie, zmywanie, prasowanie i utrzymywanie względnej czystości. Celowo piszę „względnej”, bo kobieta łącząca pracę zawodową z prowadzeniem domu raczej nie marzy o tym, by mieć idealnie wysprzątane mieszkanie. Jednym z takich niezbędnych pomocników współczesnej pani domu niewątpliwie jest iRobot, który posprząta dom za Ciebie!

Odkurzacz lub mop, który sam wyczyści podłogi? Brzmi trochę jak z filmu science fiction, ale coraz częściej staje się rzeczywistością i spełnionym marzeniem mnóstwa zabieganych i zapracowanych kobiet, które i tak biorą na swoje barki zbyt wiele obowiązków, by ich dom i rodzina normalnie funkcjonowały. Poznaj zalety posiadania robot sprzątającego.

Wydajny i oszczędza Twój czas!

Robot sprzątający to wydajne urządzenie, które w krótkim czasie może posprzątać salon, pokój gościnny, kuchnię, klatkę schodową, łazienkę, korytarz i kilka sypialni. Wykonując te prace z użyciem tradycyjnego odkurzacza, a następnie myjąc podłogi mopem w średniej wielkości domu około 150 metrów kwadratowych, zajęłoby to kilka godzin. Nadprogramowych, których nie masz do wykorzystania. A gdybyś mogła, przeznaczyłabyś je na odpoczynek i relaks. Robot sprzątający odkurzy, pozamiata i umyje podłogę. Ty w tym czasie możesz zająć się gotowaniem, zmywaniem, zabawą z dziećmi lub po prostu możesz odpocząć. Został wyposażony w solidną obudowę, która sprawia, że żadna powierzchnia, którą ma sprzątnąć, nie jest mu straszna. Poza tym ma szczotki, filtry i mechanizmy czyszczące, które dopasowują się do powierzchni czyszczonych podłóg. Jest łatwy w użyciu, bo wystarczy go włączyć i pozwolić mu pracować. I można pozostawić go bez nadzoru. (Warto podkreślić, że małe dzieci oraz domowe zwierzęta są jakby pod wrażeniem magii jego działania, jakby nie mogły nadziwić się tej kosmicznej – i jakże pożytecznej — technologii).

Wyczyści nawet trudno dostępne miejsca

Jest kompaktowy, dlatego zmieści się również pod meblami oraz dotrze do trudno dostępnych miejsc. Inteligentny odkurzacz sprzątający wykrywa różne rodzaje powierzchni. Jest wyposażony w czujniki, które automatycznie wykrywają schody, a dodatkowo wyczyszczą każdy rodzaj powierzchni. Trwała obudowa i odpowiedni design sprawiają, że nie spadnie ze schodów. Potrafi przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami. Jest mały i lekki, dzięki czemu sam dotrze pod sofę, ławę, stolik nocny, łóżko, stół i krzesła (ty nie musisz ich przestawiać).

Ładuje się samodzielnie

Nie musisz pamiętać o ładowaniu ani regularnym opróżnianiu robota sprzątającego. Jest wyposażony w automatyczną stację ładującą, zatem gdy akumulator będzie wyczerpany, automatyczny odkurzacz samodzielnie się naładuje, by być gotowym do kolejnego sprzątania.

Doskonały dla posiadaczy zwierząt

Domowy pupil jest ważnym członkiem rodziny. Jednym ze skutków ubocznych jego posiadania jest wszędobylska i uciążliwa sierść. Choć muszę przyznać, że moje długie włosy też bywają uciążliwe, kiedy spadają na podłogę (widać to szczególnie w łazience oraz na dywanach). Nieestetycznie to wygląda, tak samo, jak żwirek rozniesiony przez kota po całej kuchni. Dzięki robotowi sprzątającemu nie musisz biegać ze zmiotką lub odkurzaczem przez cały dzień.

Czysty dom bez kurzu i alergenów

System filtrujący w robotach sprzątających wyłapuje aż 99% alergenów, pleśni, pyłków, kurzu i roztoczy. Ułatwia sprzątanie sierści i kurzu z każdej powierzchni – z dywanów, parkietu, paneli czy kafelków. Oznacza to, że posiadając go, zyskujesz również spokój ducha, że wnętrza twojego domu są bardziej przyjazne i bezpieczne dla jego mieszkańców, bo pozbawione brudu.

Zaawansowana technologia usuwa trudne i tłuste zabrudzenia

Roboty sprzątające posiadają 3-stopniowy system czyszczenia powierzchni, który składa się z: dwóch gumowych szczotek do każdej powierzchni, funkcji zasysania podnoszącego oraz dedykowanej szczotki bocznej, która pozwala usunąć sierść z parkietów i dywanów. Wbudowany czujnik optyczny sprawia, że robot sprzątający tworzy dokładną mapę pomieszczeń w domu i wie, gdzie jeszcze musi „zajrzeć”, abyś ty cieszyła się czystym domem. Dociera do narożników i krawędzi oraz zajrzy w każdy kąt.

Wyczuwa najbardziej zabrudzone powierzchnie i solidnie je sprząta

Intrygującą opcją są już trochę droższe roboty mopujące, czyli myjące podłogi. Usuwają brud, tłuszcz kuchenny, lepkie plamy, pozostawiając czyste i lśniące podłogi. Taki robot myjący podłogi jest wyposażony w precyzyjny spryskiwacz do plam, który nie moczy ścian, mebli i dywanów.

Sprząta, gdy nie ma cię w domu!

Roboty sprzątające są zintegrowane z aplikacją, którą instalujesz w swoim telefonie. A to oznacza, że możesz zarządzać swoim robotem sprzątającym, i kontrolować go, nawet kiedy nie ma cię w domu. Dla mnie to doskonałe rozwiązanie! Ustawiam harmonogram pracy mojego robota sprzątającego w pracy, podczas robienia zakupów w markecie, przed wejściem na zajęcia fitness czy podczas powrotu z wakacji. A po godzinie lub dwóch z przyjemnością otwieram drzwi domu. Wracam zmęczona lub zrelaksowana i doskonała wiadomość jest taka, że mój osobisty asystent sprzątający perfekcyjnie zadbał o czystość podłóg. Dzięki czemu ja mogę spędzić więcej czasu z rodziną, zająć się ogrodem, wziąć gorącą odprężającą kąpiel lub po prostu poczytać książkę. A za taki luksus jestem skłonna zapłacić więcej!

Wyjątkowy asystent sprzątania, który specjalizuje się w czyszczeniu podłóg

W przeciwieństwie do zatrudnienia pomocy domowej lub firmy sprzątającej robot sprzątający jest zdecydowanie bardziej oszczędny. Być może kwota zakupu początkowo może odstraszać, ale wymienione powyżej korzyści sprawiają, że jego zakup naprawdę się opłaca. Poza tym dobrej jakości urządzenie sprzątające można kupić już od ok. 1500 zł. W zamian za zyskanie większej ilości czasu oraz czyste podłogi w domu warto zdecydować się na taki zakup. Ja zastanawiam się nad robotem odkurzającym i robotem mopującym, które znalazłam na stronie: https://irobot.pl. Poza tym nikt obcy nie kręci się po Twoim domu, czyli posiadając robot sprzątający, czujesz się bezpiecznie i bardziej intymnie.

robot sprzątający blog sposobynazycie.pl

Prawda jest taka, że ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo zajęci. Dom, rodzina, praca, rozwijanie własnego biznesu, hobby, pasje lub dokształcanie się i zajęcia dodatkowe dzieci sprawiają, że mamy coraz mniej czasu na utrzymywanie czystości w domu. Z robotem sprzątającym, który samodzielnie wysprząta podłogi niestraszne Ci bezpieczeństwo dzieci, posiadanie zwierząt domowych oraz niezapowiedziani goście.

3 odpowiedzi do “Dlaczego robot sprzątający ułatwia życie każdej pani domu?”

  1. Dlaczego? Bo jest prosty w obsłudze, jest dokładny, dobrze zbiera kurz i inne zabrudzenia. Można go uruchomić z aplikacji będąc poza domem.. no i czas, mając iRobota mamy go więcej.

  2. To jest tak, że nie każdy ma możliwość zastosowania takiego odkurzacza, ale jak już jednak można to muszę przyznać, że zdecydowanie warto. U nas nie można było bo mieliśmy wysokie progi i nie mógł swobodnie przemieszczać się między pokojami. Zmieniliśmy drzwi (moja kazała) i teraz to ja nie wiem sam jak można było odkurzać. Godzinę co prawda męczyłem się z konfiguracją odkurzacza, ale naprawdę pięknie sprząta.

  3. Jestem na etapie wybierania takiego robota sprzątającego i możliwości jest naprawdę dużo:) Dam znać po przetestowaniu:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.