Dlaczego warto zorganizować firmową wigilię?

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia każdego roku wielu prezesów firm i przedsiębiorców rozważa organizację wigilii firmowej dla pracowników i partnerów biznesowych. Niektórzy przedstawiciele świata biznesu rezygnują z bożonarodzeniowego przyjęcia firmowego z różnych względów, co jest ogromnym błędem. Dlaczego firmowa wigilia jest tak istotna dla firmy i pracowników? Przygotowałam artykuł, z którego wynika, że w biznesie wygrywają firmy, które organizują świąteczne przyjęcie bożonarodzeniowe.

Co to jest bożonarodzeniowe przyjęcie firmowe?

Wigilia firmowa to wydarzenie ważne dla całego przedsiębiorstwa. Najczęściej jest organizowane pod koniec roku, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia albo na początku stycznia. Świąteczne przyjęcie firmowe można połączyć z podsumowaniem roku firmy, prezentami, premiami i nagrodami dla pracowników, a także premierami najnowszych produktów i usług. Biznesowe przyjęcia bożonarodzeniowe to najlepsza okazja, by podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie 12 miesięcy pracowali na sukces Twojej firmy. Wigilia firmowa może, ale nie musi być wydarzeniem ekskluzywnym. Wielu mniejszych przedsiębiorców decyduje się na jej organizację w miejscu pracy.

Dlaczego organizacja wigilii w firmie to dobry pomysł?

Niektórzy przedsiębiorcy źle rozumieją lub nie doceniają bożonarodzeniowych imprez firmowych. Dla nich to tylko zbędny koszt. Bożonarodzeniowe przyjęcia świąteczne mają zarówno zalety, jak i wady. Są kosztowne, a ich zaplanowanie i organizacja wymagają czasu i kreatywności. Jednak liczba korzyści, jakie przynoszą firmie, jest ogromna:

  • Podnoszą morale pracowników.
  • To dobry moment na chwilę odpoczynku od pracy i wspólną zabawę.
  • Promują kulturę firmy i ułatwiają tworzenie firmowych tradycji.
  • Pozwalają poznać się pracownikom w swobodniejszej atmosferze.
  • Pokazują pracownikom, że są ważni dla firmy.

8 zalet organizowania wigilii firmowej

Budowanie relacji w zespole

Wigilia firmowa to w wielu firmach jedyny moment w ciągu roku, by poznać bliżej zarząd firmy, szefa, prezesa i swoich współpracowników. Wzajemne poznanie się w przyjemnej atmosferze może zaowocować zbudowaniem silnych więzi, które w przyszłości przełożą się na doskonałe relacje w zespole.

Refleksja

Koniec roku to idealny moment, by rozważyć osiągnięcia firmy oraz pracowników. Wspólnie poszukać sposobów, które pozwolą ulepszyć i usprawnić codzienną pracę w kolejnym roku kalendarzowym.

Docenienie pracowników

Firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe to okazja, by podziękować pracownikom, współpracownikom i partnerom biznesowym za ich ciężką pracę i zaangażowanie w ciągu ostatniego roku. Firmowe prezenty bożonarodzeniowe, premie, firmowe kosze prezentowe i bony prezentowe dla pracowników są narzędziami motywacyjnymi, które zachęcają do pracy w kolejnym roku kalendarzowym.

Podniesienie morale zespołu

Morale zespołu w miejscu pracy dotyczy zarówno środowiska, jak i miejsca pracy. Firmy wyróżniające się dobrym morale zespołu zatrzymują pracowników na dłużej i wykazują wyższy poziom produktywności w miejscu pracy, co przekłada się na samopoczucie pracowników.

Zwiększają produktywność

Większe morale wpływa na wyższą produktywność w firmie. Rosnąca popularność pracy zdalnej lub pracy hybrydowej sprawia, że wigilia firmowa to wydarzenie, które ułatwia poznawanie się pracowników i współpracowników, co wpływa na zwiększenie produktywności w zespole.

Wzmacnia wartość firmy

Buduje zaangażowanie personelu, ponieważ pracownicy, którzy czują się ważni dla firmy i doceniani z pewnością pozostaną w niej dłużej. W takich przedsiębiorstwach panuje pozytywna atmosfera.

Wizja na kolejny rok kalendarzowy

Wigilia firmowa to świetny moment, by przedstawić cele biznesowe i wizję na nadchodzący rok kalendarzowy. Zapewnia przestrzeń do omówienia tej inicjatywy ze współpracownikami.

Dobra zabawa

Wigilia firmowa to także okazja do doskonałej zabawy z kolegami z pracy i współpracownikami. Co przekłada się na produktywność i zaangażowanie.

Jak zorganizować wigilię firmową?

Wigilia firmowa wcale nie musi być banalnym wydarzeniem. Może być skromną lub ekscytującą integracją dla pracowników. Starannie zaplanowane i dobrze zorganizowane świąteczne przyjęcie firmowe może odegrać kluczową rolę w kształtowaniu kultury pracy oraz pomóc w realizacji celów biznesowych i noworocznych w kolejnym roku kalendarzowym. Jeśli nie masz do tego głowy, zleć przygotowanie tej wyjątkowej świątecznej imprezy biznesowej profesjonalistą z Fabryki Atrakcji, a zaprojektują wydarzenie godne Twojej firmy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.fabryka-atrakcji.com/wigilia-firmowa/.

Przeczytaj również artykuł pt.: Niesamowita wigilia firmowa – jak zorganizować ją krok po kroku?

dlaczego-warto-zorganizowac-firmowa-wigilie-blog-2.jpg

Dlaczego warto zorganizować firmową wigilię? Podsumowanie

Badania pokazują, że firmowe przyjęcia bożonarodzeniowe w znacznym stopniu wpływają na kulturę firmy, wzmacniają więzi w zespole, budują relacje pomiędzy współpracownikami i mogą zwiększyć produktywność w miejscu pracy. Dla znacznej większości pracowników ich docenienie w firmie jest ogromnym atutem. Brytyjski przedsiębiorca i miliarder, właściciel ponad 400 firm Richard Branson radzi: „Twoi klienci nie są najważniejsi. Twój zespół jest najważniejszy. Dbaj o swój zespół, a on zadba o Twoich klientów”.

 

Zachęcam również do lektury artykułu pt.: Wigilia firmowa – jak ją zorganizować? Zalety, atrakcje, zasady i wszystko, co musisz wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.