Domowy budżet: jak oszczędzać pieniądze w lipcu?

Oszczędzanie pieniędzy zawsze jest istotne. Coraz wyższe koszty życia oraz inflacja sprawiają, że temat ten zyskuje na popularności w ostatnich miesiącach. W związku z tym na najpopularniejszym polskim blogu o oszczędzaniu dzielę się wskazówkami, jak opracować domowy budżet na lipiec, jak ograniczyć lipcowe wydatki oraz gdzie szukać oszczędności w lipcu. Przygotowałam lipcowy poradnik o oszczędzaniu pieniędzy. Mam nadzieję, że zawarta w nim wiedza i wskazówki ułatwią zarządzanie domowym budżetem w lipcu.

Harmonogram wydatków na lipiec w naszym domowym budżecie

Według obserwacji naszego domowego budżetu z lipca w poprzednich latach nie przewidujemy jakichś dodatkowych wydatków. W domowych finansach naszej rodziny powinniśmy jednak uwzględnić:

  • wyższą ratę kredytu hipotecznego
  • opłatę za żłobek
  • rachunki
  • obiady z cateringu
  • wyższą opłatę za wywóz śmieci w związku z powiększeniem rodziny
  • wyższą fakturę za wodę w związku z większą ilością prania i większą rodziny
  • drugą ratę za projekt urządzania ogrodu
  • prezenty imieninowe oraz organizację imprez imieninowych dla Amelki i Roberta
  • zakupy bieżące

Jak oszczędzać pieniądze w lipcu?

Na czym można zaoszczędzić w lipcu? Poznaj lipcowe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy.

Przed nami jeden z najbardziej towarzyskich miesięcy roku. W jaki sposób ograniczyć i zaplanować wydatki oraz jak opierać się pokusom związanym z nadmiernymi wydatkami? Sprawdź jak sprawić, aby domowy budżet nie nadszarpnął finansów rodziny na resztę roku.

Szukasz podpowiedzi, jak zadbać o oszczędności w domowym budżecie i wydatkach rodziny w lipcu? Dla mnie to szalenie istotny temat, dlatego od lat multum uwagi poświęcam zarządzaniu finansami. Dzięki temu nieustannie szukam sposobów na oszczędzanie w domu, firmie i życiu codziennym. A kreatywne sposoby na oszczędzanie pomagają mi nie tylko ograniczyć wydatki, ale również zwiększyć oszczędności na koncie w banku.

Dlaczego ludzie wydają latem więcej pieniędzy?

Wakacyjna atmosfera i letnia pogoda zachęca do aktywności na zewnątrz i wydawania większej ilości pieniędzy niż zazwyczaj. Na co wydajemy pieniądze latem?

Wakacje i podróże

Piękna pogoda zachęca do weekendowych wypadów za miasto czy w góry, wypoczynku na basenie, nad morzem czy jeziorem albo do spacerowania po górach lub odwiedzin u rodziny. Wiele osób chcąc odpocząć od codzienności, od dawna planuje lub w ostatniej chwili decyduje się na wakacje last minute z rodziną w kraju czy za granicą (np. z oferty ITAKI). Koszty paliwa, dojazdu na wakacje czy przelotu samochodem, koszt noclegu i wyżywienia oraz wakacyjne zakupy to tylko kilka wydatków ponoszonych podczas zwiedzania najbliższej okolicy, a także wakacyjnych podróży i urlopu.

Spotkania z rodziną w ogrodzie

Weekendy i letnie wieczory chętniej spędzamy, spotykając się z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Popularne grille i spotkania w ogrodzie generują koszty, trzeba bowiem zadbać o jedzenie i napoje. Jeśli mamy blisko, można wybrać się na wycieczkę rowerową, w innym przypadku goście muszą wydać pieniądze na zakup paliwa, które aktualnie jest bardzo drogie.

Festiwale, koncerty i imprezy

Sezon letni jest czasem mnóstwa imprez i wydarzeń na świeżym powietrzu. Wiążą się one z opłatą za wstęp oraz zdecydowanie wyższymi kosztami jedzenia czy napojów. Również za wiele letnich aktywności sportowych takich jak wstęp na basen czy gra w golfa zapłacimy więcej.

Jedzenie i desery

Powinniśmy przygotować nasze portfele także na większe wydatki za jedzenie i desery nie tylko w miejscowościach turystycznych zarówno w restauracjach, fast-foodach, jak i budkach z jedzeniem na plaży czy w górach.

Większe wydatki na dzieci w wieku szkolnym, obozy, zajęcia i opiekę nad dziećmi

W okresie wakacji wielu rodziców przygotowuje i wyposaża swoje dzieci na rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny, a to wiąże się z wydatkami. Również wszelkiego rodzaju obozy, kolonie, zorganizowane zajęcia wakacyjne i opieka nad dziećmi w wakacje wiążą się z dodatkowymi wydatkami.

Lipcowe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy: wybieraj sezonowe warzywa i owoce

Wybierz się na lokalny targ lub do mieszkającego w pobliżu rolnika i kupuj od niego sezonowe warzywa i owoce. Smaczne produkty spożywcze w świetnych cenach wykorzystaj do opracowania domowego menu na najbliższe tygodnie oraz przygotowania domowych przetworów – kompotów, dżemów, kiszonek i nalewek.

Lipcowe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy: zaplanuj wydatki na resztę roku z wyprzedzeniem

Przejrzyj kalendarz i sprawdź jakie ważne wydarzenia czekają Twoją rodzinę w kolejnych miesiącach tego roku kalendarzowego. Początek roku szkolnego, urodziny synka, 10 rocznica naszego ślubu, Halloween, Święta Bożego Narodzenia to tylko kilka z moich propozycji. Zastanów się już teraz, w jaki sposób możesz maksymalnie ograniczyć wydatki na rodzinne wydarzenia, które jeszcze czekają Cię w tym roku. Dobrym pomysłem jest na przykład zakup prezentów na Boże Narodzenie nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić na prezentach. Będąc przygotowanym na wszelkie nadchodzące wydarzenia i związane z nimi wydatki możesz sprawić, że wzięcie kredytu wcale nie będzie konieczne.

Lipcowe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy: rozpocznij oszczędzanie na emeryturę

Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie oszczędności na emeryturę oraz rozważenie inwestycji, które pozwolą zgromadzić pieniądze na przyszłość. W tym celu warto poszukać kont oszczędnościowych, lokat oszczędnościowych oraz inwestycji lub zdywersyfikować dochody rodziny. Znaczenie budowania oszczędności emerytalnych wykracza poza jeden miesiąc kalendarzowy. Liczą się systematycznie gromadzone pieniądze.

Lipcowe porady dotyczące oszczędzania pieniędzy: zdywersyfikuj źródła dochodów

Doskonałym pomysłem jest także dywersyfikacja źródeł dochodów, czyli posiadanie ich co najmniej kilku. Inaczej mówiąc, dywersyfikacja źródeł dochodu jest jak koła zapasowe w samochodzie. To rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo finansowe oraz ułatwia oszczędzanie na emeryturę.

Na przykład w mojej firmie mam 3 źródła dochodu: usługi copywritingu, usługi Wirtualnej Asystentki oraz możliwość publikacji artykułów na blogu SposobyNaZycie.pl, a także na portalu kosmetycznym TrustedCosmetics.pl.

Poza tym mój mąż pracuje na etacie i ma źródło dodatkowych zarobków. Oznacza to, że wspólnie posiadamy 3 niezależne źródła dochodu. Jednak innym źródłem dochodu może być wynajem mieszkania. Rozwiązanie to jest niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych i daje zdecydowanie większe poczucie kontroli nad własnym losem.

Myślenie nieszablonowe jest niezbędne. Pozwala ciągle odkrywać kreatywne sposoby oszczędzania. Każdy miesiąc daje mnóstwo wyjątkowych możliwości, by wprowadzić oszczędności w domu, firmie i w życiu. Comiesięczna kontrola i zarządzanie finansami naszej rodziny pozwala nam spełniać swoje marzenia, takie jak urządzane ogrodu wokół domu czy rozpieszczanie członków naszej rodziny. Nie będzie lepszego momentu, by zadbać o domowy budżet niż teraz. Zaglądaj na najlepszy polski blog o oszczędzaniu oraz najpopularniejszy blog o domowych finansach, gdzie nieustannie znajdziesz mnóstwo inspiracji dotyczących finansów rodzinnych. Już niebawem przygotuję także kompendium wiedzy o oszczędzaniu przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.