Domowy budżet — naucz się nim zarządzać

Jak zarządzać domowym budżetem? To pytanie pojawiło się w mojej głowie jeszcze przed ślubem. Będziemy co prawda mieć dwie wypłaty, ale przed nami tyle wydatków. Co zrobić, aby poza wszystkimi niezbędnymi wydatkami, móc jeszcze znaleźć jakieś oszczędności na przyszłość?

Zatem jeszcze przed ślubem rozpoczęłam rozmowy ze znajomymi. Pytałam ich o sposoby na oszczędne zarządzanie domowym budżetem. O to, w jaki sposób oni starają się jeszcze odłożyć coś z wypłaty na konto oszczędnościowe i w jaki sposób oszczędzają na codziennych zakupach. Po prawie 6 latach mieszkania z mężem na swoim mam swój sposób na zarządzanie domowym budżetem naszego małżeństwa.

Na początku — ważne są zasady

Ustaliliśmy jedną główną zasadę. Mamy wspólne konto, mimo iż zdecydowaliśmy, że to ja będę się zajmować domowym budżetem i szukaniem sposobów na oszczędności.

W domowym budżecie warto rozplanować:
– wszystkie przychody
– niezbędne wydatki
– miesięczne oszczędności.

jak zarządzać domowym budżetem

I zapisywać miesięczne przychody oraz miesięczne wydatki. Warto też rozpisywać ile pieniędzy wydajemy na opłaty stałe, na żywność, zakupy, ubrania.

Masz własny system oszczędzania? Jak sądzisz na czym można zaoszczędzić, prowadząc dom lub mieszkanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.