Ekologiczna pościel z wełny alpaki

W natłoku tak wielu sztucznych materiałów, toksycznych substancji w jedzeniu czy kosmetykach, staramy się aktualnie ciągle poszukiwać wysokiej jakości naturalnych produktów. Wybieramy lokalne produkty spożywcze z ekologicznych gospodarstw, kupujemy kosmetyki naturalne pozbawione toksycznych składników. A czy zwracamy uwagę na jakość pościeli? Poznaj właściwości kołder i poduszek z wełny alpaki.

Pamiętasz te mroźne zimowe wieczory i noce, kiedy sięgałaś wełniane koce? Nie czułaś się komfortowo, przykrywając nimi, ponieważ są one nieprzyjemne w dotyku. Co byś powiedziała, gdybyś zamiast tego mogła przykryć się naturalną, a do tego niebywale miękką i lekką pianką niczym delikatna chmurka? Znalazłam idealne rozwiązanie, które zdecydowanie trafi w gusta osób żyjących w zgodzie z naturą, wyznających zasady slow life czy zero waste. Jakie? Pościel z wełny alpaki!

Pościel z wełny alpaki

Czy wiesz, że wełna alpaki to niezwykła naturalna substancja? Jest lżejsza i bardziej miękka niż zwykła wełna. To materiał oddychający i hipoalergiczny, który doskonale ogrzewa i utrzymuje ciepło. Zatem będzie idealna nie tylko dla alergików, ale także zmarzluszków, którym ciągle zimno.

Ta luksusowe włókno naturalne nie pochłania wilgoci i jest bardzo komfortowa! Miękka i przyjemna pościel z wełny alpaki poprawia jakość snu. W związku z tym, że alpaki, w przeciwieństwie do owiec nie wytwarzają lanoliny, ich wełna jest hipoalergiczna. Oznacza to, że nie zbiera kurzu i nie rozwijają się w niej roztocza. Ponadto włókno alpaki ma wyższą wytrzymałość na rozciąganie niż inne włókna. Oddychająca wełna z alpaki nie zatrzymuje wilgoci i doskonale utrzymuje ciepło.

Tworzone z wełny alpaki pościele są ciepłe i przyjazne dla ciała. Idealnie sprawdzają się o każdej porze roku. Zapewniają ciepło, którego potrzebujemy jesienią i zimą. Jednak fakt, że jest to włókno oddychające, wpływa także na komfort używania tkanin z wełny alpaki również latem, ponieważ wówczas chłodzi skórę.

Wełna z alpaki jest naprawdę wyjątkowa – nie drażni i nie powoduje swędzenia skóry. Warto zatem wiedzieć jak ją pielęgnować, aby służyła przez długie lata. Zarówno kołdry, jak i poduszki są łatwe w pielęgnacji i przyjemne w użytkowaniu. Warto często je wietrzyć, by zachować je w doskonałej kondycji. Poza tym, ze względów higienicznych warto powlekać je poszewkami, które należy prać i zmieniać przynajmniej raz w miesiącu.

Poznaj 7 faktów o wełnie z alpaki:

1. Jest lekka, ciepła i oddychająca.
2. Jest antyalergiczna – nie zawiera lanoliny, a w związku z tym nie przyciąga kurzu i jest wolna od roztoczy.
3. To najdelikatniejsza wełna na świecie, która zapewnia i utrzymuje ciepło oraz stałą temperaturę ciała.
4. Pochłania wilgoć z ciała, a dzięki temu zapewnia komfort osobie śpiącej pod kołdrą z alpaki przez całą noc.
5. Jest bardziej odporna na rozciąganie niż wełna owcza.
6. Nie jest szorstka czy nieprzyjemna, zatem nie podrażnia skóry.
7. Jest niezwykle komfortowa w użytkowaniu.

Wełna z alpaki jest produktem przyjaznym dla ludzi i środowiska naturalnego. Zgodnie z coraz śmielej wkraczającym do naszego kraju stylem życia zgodnym z zasadami zero waste, wybierz wysokiej jakości pościel z alpaki i ciesz się z jej niebywałej miękkości oraz ciepła, jakie zapewnia, przez długie lata.

Świetnie pochłania pot, a dzięki temu zapewnia ochronę przed nieprzyjemnym uczuciem wilgoci. A to oznacza, że nawet jeśli odkryjesz się w nocy, nie przewieje Cię. Spanie w pościeli z wełny alpaki korzystnie wpływa na organizm ze względu na jej właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że utrzymuje ona optymalną temperaturę ciała.

Wybierz piękną, stylową pościel z wełny alpaki. Otaczaj się naturalnymi poduszkami i kołdrami. Moje serce skradła także bielizna pościelowa, która powstała w 100% z bawełny i doskonale eksponuje piękno poduszek i kołder z wełny alpaki. Piękna biała koronka nadaje tej pościeli niebywałego i eleganckiego charakteru. Możesz je zakupić przez internet, poprzez stronę https://www.tryalpaca.com.

Mam nadzieję, że zainteresują Cię również artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.