Eustoma — piękny kwiat doniczkowy

Tydzień temu podczas zakupów w Lidlu kupiłam piękny kwiat doniczkowy o nazwie eustoma. Ustawiłam jegomościa na swoim biurku w pracy, jednak zauważyłam, że jego kondycja troszkę się pogarsza. Zatem musiałam się troszkę dokształcić. Jak pielęgnować kwiat doniczkowy eustoma?

Jednak okazuje się, że kwiat doniczkowy eustoma bardziej lubi stanowisko nasłonecznione lub półcieniste, jednak z dużą ilością światła. Optymalna dla niego temperatura to 18-22 stopnie. Roślina ta powinna mieć wilgotne podłoże i nie potrzebuje obfitego nawożenia. Eustoma w doniczce kwitnie w czerwcu i sierpniu.

Niestety ani przed, ani po zakupie tego pięknego kwiatka doniczkowego, czyli eustomy wielokwiatowej, nie doczytałam, w jaki sposób ją pielęgnować. Postawiłam ją przy ścianie, z daleka od okna. Liście zaczęły delikatnie żółknąć, a kwiaty bardzo szybko przekwitają. Jednak jest nadzieja, bo są i nowe pąki.

Przestawiłam doniczkę z eustomą na nasłoneczniony parapet. Mam nadzieję, że jej nie zepsułam i że będzie pięknie zdobić wnętrza mojego mieszkania jeszcze przez dłuższy czas, a w przyszłości również i domu, bo to wyjątkowy kwiat doniczkowy.

Po przekwitnieniu mam nadzieję przesadzić moją eustomę do odrobinę większej doniczki i pielęgnować ją, by wkrótce znów zakwitła.

Oczywiście regularnie usuwam przekwitnięte kwiaty eustomy, tak jak to robię również i w przypadku innych przekwitniętych kwiatów, aby roślinka miała więcej energii do wytwarzania nowych kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.