Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Włoski na ciele, których nie powinno być? Zwykłą maszynką do golenia pozbędziesz się problemu jedynie na kilka dni. Z pomocą jednak przychodzi depilacja laserowa, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Z tego artykułu dowiesz się o mitach i faktach na jej temat. Poznasz także czynniki, które wpływają na jej skuteczność. Zapraszam do czytania!

 

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Usługę, o której dziś opowiem, znajdziesz w ofertach wielu salonów i przychodni. Przykładem może być depilacja laserowa Wrocław, w którym usługi te świadczy przynajmniej kilkadziesiąt punktów. Przejdźmy jednak do sedna naszego artykułu, czyli do faktów i mitów na temat tego zabiegu.

Pierwszym mitem jest przekonanie, że depilacja laserowa jest czymś niebezpiecznym dla skóry. Faktem natomiast jest, że może być bardziej bezpiecznym rozwiązaniem od częstego podrażniania skóry maszynką jednorazową. Wielu także uważa, że zabieg ten jest bolesny, co oczywiście także należy zaliczyć do mitów. Co ważne, nie wszystkie lasery są tak samo skuteczne, wielu klientów uważa jednak, że bez względu na sprzęt w danym salonie pozbędą się owłosienia na długi czas. Kolejny mitem jest przekonanie, że jeden zabieg w zupełności wystarczy.

Jest wiele osób myślących, że zabieg depilacji laserowej we Wrocławiu, czy innych miastach wykonywany w salonach i przychodniach pozwala jedynie na usunięcie czarnych włosków. Oczywiście to kolejny mit, jest nim także to, że po zabiegu można się opalać. Trzeba bowiem odczekać minimum 4 tygodnie. Kolejny mit? Zabieg można wykonać w każdym momencie. Tak naprawdę trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Na przykład od 4 do 8 tygodni nie wolno wyrywać włosków pęsetą, depilatorem, czy woskiem.

Jeśli wydawało Ci się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, to myliłeś się. To kolejny mit, przeciwwskazania istnieją, należy do nich między innymi posiadanie opalenizny, czy karmienie piersią. Zalicza się do nich także zażywanie leków i ziół, które mogą powodować nadwrażliwość na światło.

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Wiesz już, że jeden zabieg nie wystarczy, aby pozbyć się włosków za pomocą depilacji laserowej. Co jeszcze wpływa na skuteczność tego zabiegu? Przede wszystkim kolor włosów, może się okazać, że na usunięcie włosów blond będzie potrzebnych kilka zabiegów i odpowiedni model urządzenia. Na skuteczność wpływa także obszar zabiegowy i grubość włosów.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej kobiecy blog urodowy sposobynazycie.pl

Ważnym aspektem jest to, że laser usuwa włosy w fazie ich wzrostu. Te w fazie spoczynku są pomijane. Dlatego skuteczność lasera to około 99%, jeden procent to naprawdę niewiele. Dlatego uważa się, że laser jest bardzo skuteczny. Niestety, aby cieszyć się brakiem owłosienia, potrzebnych jest 4-5 zabiegów, czasem nawet 8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.