Fenomen japońskiego masażu twarzy Kobido – historia, efekty

Kobido to starożytny japoński masaż twarzy, który przynosi oszałamiające efekty. Przyspiesza regenerację na poziomie komórkowym, odciąża i odpręża mięśnie twarzy oraz szyi, a w efekcie staje się naturalną alternatywą dla zabiegów anty-aging i medycyny estetycznej. Na czym polega fenomen japońskiego liftingu bez skalpela, czyli masażu Kobido?

 

Masaż Kobido jako sekret piękna i wiecznej młodości skóry

Ludzie od zarania dziejów przemierzają świat w poszukiwaniu sekretu wiecznego piękna i młodości. Okazuje się, że Japonki – które znane są z nieskazitelnie pięknej i promiennej cery, również długo po osiągnięciu dojrzałości – znają go od wieków. Niewątpliwie na wygląd ich cery wpływa genetyka, styl życia, ekologia oraz dieta nasycona mnóstwem owoców, warzyw, roślin oraz ryb i owoców morza. Duże znaczenie mają także codzienne rytuały pielęgnacyjne znane ze swojej skuteczności. Jedną ze wschodnich praktyk jest japoński masaż twarzy Kobido. Co to takiego? Poznajmy go bliżej!

Co to jest masaż twarzy Kobido?

Technika masażu twarzy Kobido, popularna już dziś na całym świecie, zwana jest nieinwazyjnym liftingem twarzy bez skalpela. Dawniej była najpilniej strzeżonym sekretem najpiękniejszych kobiet. Efektem jest rozluźnienie i odprężenie mięśni twarzy, dotlenienie skóry, pobudzenie skóry do autoregeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny.

Historia masażu Kobido

Historia masażu Kobido, znanego jako „starożytna droga do piękna”, sięga XV wieku. A legenda głosi, że początkowo z jego niezwykłych właściwości dla ciała, umysłu i samopoczucia korzystali jedynie Samurajowie, by przywrócić wewnętrzny spokój i harmonię. Dopiero później japoński lifting twarzy stał się sposobem odmładzania twarzy w pałacu cesarskim, a korzystali z niego wówczas członkowie rodziny cesarskiej oraz najszlachetniejsi i najbogatsi Japończycy. Następnie uważany był za rytuał piękna cesarzowej i gejsz, by w końcu stać się sztuką tradycyjną, podobną do ceremonii parzenia herbaty czy Ikebana.

Jest najstarszą i bardzo zaawansowaną metodą masażu twarzy w Japonii. Naturalny lifting twarzy Kobido opiera się na filozofii, która traktuje piękno jako idealną harmonię pomiędzy fizycznym, emocjonalnym i duchowym zdrowiem oraz samoleczeniem. Obejmuje aż 48 technik, a łączy w sobie innowacyjną terapię opartą na grze na instrumentach perkusyjnych, którą stworzyło dwóch najbardziej utalentowanych japońskich mistrzów Anmy (Anma była formą masażu praktykowaną na długo przed powstaniem Shiatsu i masaży zachodnich) przekazywaną z mistrza na ucznia.

Dla kogo jest masaż Kobido?

Japońska terapia Kobido to świetne rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn na całym świecie, które stanowi niesamowitą naturalną alternatywę odmładzania twarzy dla inwazyjnych zabiegów anty-aging. Wskazaniem do Kobido jest:

 • skóra dojrzała z widocznymi oznakami starzenia
 • cera wiotka, mało jędrna
 • opadający owal twarzy
 • zmarszczki
 • obrzęki i zastoje limfatyczne
 • opadające powieki
 • bruksizm
 • migreny

Masaż kobido – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania japońskiego masażu twarzy Kobido są choroby zakaźne i stany zapalne skóry. Nie jest to też rozwiązanie dla osób z wysokim nadciśnieniem tętniczym, cerą naczynkową, gorączką i przerwaną ciągłością skóry. Warto odczekać przed wykonaniem masażu Kobido po wstrzyknięciu botoksu oraz innych inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej czy operacjach twarzy bądź powiększaniu ust.

Masaż Kobido krok po kroku

Naturalny japoński lifting twarzy rozpoczyna się od pocierania szyi, by poprawić ukrwienie oraz skóry głowy, by zapewnić dopływ krwi do twarzy. Masaż karku przynosi przyjemne uczucie odprężenia. Następnie masowana jest twarz, co pobudza punkty energetyczne oraz je harmonizuje. Masaż Kobido wykonywany jest opuszkami palców i całymi dłońmi, lekkimi pociągnięciami i stuknięciami. W ten sposób skóra zostaje dotleniona, nasycona składnikami aktywnymi oraz uruchamiane są procesy samoleczenia i odmładzania komórek i tkanek twarzy.

Wyróżnia się wielopłaszczyznowym działaniem na skórę, ciało i umysł, jednak jego głównym sekretem jest pobudzanie kanałów energetycznych, co w efekcie reguluje także pracę narządów wewnętrznych. W przeciwieństwie do wielu inwazyjnych metod medycyny estetycznej czy operacji plastycznych nie wymaga on rekonwalescencji po zabiegu.

Masaż Kobido efekty

Oparty na najlepszych tradycjach medycyny orientalnej masaż Kobido, doskonale rozluźnia mięśnie twarzy i szyi z nagromadzonych w nich napięć, a w efekcie sprzyja odnowie komórek skóry oraz przywraca im piękno i zdrowie.

Warto podkreślić, że nie jest to masaż mechaniczny a energetyzujący. Szalenie istotne jest to, by przed jego wykonaniem masażysta wziął pod uwagę specyfikę i kondycję skóry, jej kolor, grubość i strukturę. Już bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować imponujące efekty tego japońskiego liftingu twarzy bez skalpela, gdyż:

 • oczyszcza i usuwa toksyny
 • dotlenienia i odpręża
 • silnie odmładza i zatrzymuje procesy starzenia
 • przyspiesza regenerację skóry
 • rozluźnienia mięśnie twarzy, głowy i szyi
 • łagodzi zmęczenie i stres
 • poprawia owal i napięcie twarzy
 • wygładza zmarszczki
 • ułatwia wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków w głębsze partie skóry
 • pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 • poprawia jędrność i metabolizm komórkowy
 • łagodzi bóle głowy i migreny
 • poprawa wzrok
 • przywraca bilans energetyczny organizmu
 • niweluje napięcie twarzy

Poprzez ogólny stan odprężenia i całkowitego spokoju wewnętrznego zostaje osiągnięta harmonia emocjonalna, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Po masażu Kobido skóra nabiera blasku, poprawia się jej koloryt, gdyż nastąpiło pobudzenie krążenia krwi i limfy, również w głębszych warstwach skóry.

Masaż Kobido polega na zastosowaniu kilku technik. Technika shiatsu pobudza zakończenia nerwowe skóry, usprawnia przepływ limfy oraz poprawia metabolizm na poziomie komórkowym, co pomaga usunąć zbędne toksyny i zanieczyszczenia. Poprawia krążenie, a w efekcie odżywia tkanki i aktywizuje produkcję kolagenu.

Masaż Kobido opinie

Według opinii wielu konsumentek – celebrytek, influencerek, trendsetterek i kobiet na całym świecie masaż Kobido przynosi niesamowite efekty. Pobudzenie krążenia krwi i limfy wygładza drobne zmarszczki, a cera staje się promienna. Seria masaży Kobido pomoże uporać się z wieloma problemami skóry takimi jak sucha skóra, trądzik, wczesne starzenie, plamy starczy czy nadmierne wydzielanie sebum. Wraz z problemami kosmetycznymi japoński lifting twarzy Kobido łagodzi napięcie nerwowe i bóle głowy. Oddziałując na głębokie warstwy skóry, mięśni i tkanki łącznej, wyzwala w organizmie szereg reakcji i procesów, które stopniowo poprawiają wygląd skóry i zapewniają efekt odmłodzenia.

Celem masażu Kobido jest złagodzenie napięcia mięśni twarzy i szyi, dzięki czemu następuje odnowienie skóry, odbudowa zniszczonych struktur, a twarz nabiera świeżego wyglądu. To zabieg złożony z kilku etapów opartych na procesach bioenergetycznych.

Masaż Kobido świetną alternatywą dla inwazyjnych metod odmładzania

Kobido to naturalnie liftingujący i zadziwiający swoją skutecznością masaż twarzy, który unosi owal, wygładza zmarszczki i dodaje cerze blasku. Jest naturalną zamiennikiem dla inwazyjnych metod anty-aging takich jak botoks, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, wampirzy lifting czy nici PDO, wykonywany według bardzo precyzyjnych ruchów dłoni.

Masaż Kobido zaskakuje kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej

Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej z niedowierzaniem i zdziwieniem obserwują niesamowitą skuteczność i wielotorowe działanie japońskiego masażu twarzy Kobido. Trudno im pojąć, iż bez nakładania agresywnych kosmetyków albo korzystania z inwazyjnych metod odmładzania – jedynie poprzez pobudzenie energii i witalności organizmu – można osiągnąć tak spektakularne efekty odmłodzenia i zatrzymania starzenia.

Oryginalny masaż Kobido Warszawa

Jedynie doświadczeni specjaliści wykonujący masaż Kobido zwrócą uwagę na stan psychoemocjonalny oraz siłę przepływów energii w ciele, by pobudzić energię w znajdujących się w organizmie kanałach energetycznych. Wykorzystują w tym celu akupunkturę twarzy, by zniwelować zastoje energetyczne oraz przywrócić prawidłowy przepływ krwi i limfy. Wszakże według wierzeń filozofii Wschodu harmonia energii Qi (energii życiowej) jest niezbędna do równowagi zdrowia, piękna i samopoczucia.

Chcąc samodzielnie wykonać masaż Kobido należy zdobyć wiedzę o położeniu meridianów energetycznych na twarzy oraz opanować techniki tego masażu. W przeciwnym razie uzyskanie oczekiwanych efektów będzie raczej niemożliwe. Dlatego zdecydowanie lepiej oddać się w ręce doświadczonego profesjonalisty, który zajmie się nami w sposób holistyczny i kompleksowy.

Warto wybrać się do certyfikowanego pasjonata japońskiego masażu twarzy Kobido w Warszawie Michała Białego, który w sposób holistyczny zadba o uzdrowienie ciała, przywrócenie mu równowagi, odprężenie, a na dodatek podkreśli naturalnego piękno i zapewni mnóstwo efektów pielęgnacyjnych. U niego oryginalny japoński lifting twarzy składa się z 4 etapów, którym są: rozluźnienie, drenaż, lifting i akupresura twarzy.

Nie czekaj, już teraz zarezerwuj termin na masaż Kobido do najlepszego certyfikowanego masażysty Kobido w Warszawie.

Polecam ten masaż twarzy także jako idealny na prezent na Dzień Kobiet i Dzień Matki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.