Fenomen świątecznej piżamy

Świąteczna piżama jest niezbędnym elementem świąt, który zdecydowanie nadaje im uroku. Ciepła i przytulna piżama z motywem Świąt Bożego Narodzenia uprzyjemnia wieczory spędzone z rodziną przy rozpalonym kominku, wspólne zabawy i przygotowania do świąt czy oglądanie świątecznych filmów i seriali. Dla wielu osób dziś świąteczna piżama jest także wygodną odzieżą domową. Jak narodził się fenomen świątecznej piżamy na Boże Narodzenie?

Co to jest świąteczna piżama?

Świąteczna piżama to absolutny must-have w garderobie. Najczęściej noszona jest w okolicach Bożego Narodzenia jako odzież domowa i ubranie do spania. Świąteczna bielizna nocna to ciepły, wygodny i przytulny strój dla całej rodziny, idealny do spędzania zimowych wieczorów w grudniu. Dziś mamy ich ogromny wybór i dostępne są w każdym rozmiarze. W wielu rodzinach noszenie świątecznych piżam stało się jedną z niezwykłych tradycji rodzinnych.

Jak zrodził się trend noszenia świątecznej piżamy przez całe rodziny?

Moda na świąteczne piżamy przenika się z popularnością na świąteczne swetry, które dawniej były noszone w krajach anglosaskich. Świąteczne stroje dla całej rodziny pojawiały się w katalogach domów towarowych w latach 50. Trend ten zyskał popularność, a następnie utrzymywał się w latach 60., 70. i 80. Piżamy z motywami Świąt Bożego Narodzenia prezentowano także w filmach świątecznych, a to spowodowało, że konsumenci na całym świecie także chcieli przenieść magię tego wyjątkowego czasu do swoich domów. Pojawienie się mediów społecznościowych kolejny raz przyczyniło się do odrodzenia tradycji noszenia świątecznych piżam.

Dlaczego warto nosić świąteczną piżamę?

Dla wielu rodzin zabawy i wspólne spędzanie zimowego czasu w świątecznych piżamach są tradycją wyczekiwaną przez cały rok. Choć nie wszystkim podobają się znajdujące się na nich motywy – renifery, bałwanki czy mikołaje to ja uważam, że jest w nich pewna magia i swego rodzaju urok. Niektórzy ubierają świąteczne piżamy do uroczystej Wigilii, inni zaraz po jej zakończeniu. Są też tacy, którzy noszą je przez całe Święta Bożego Narodzenia, a jeszcze inni tak często, jak to możliwe.

Zalety noszenia świątecznej piżamy

Święta Bożego Narodzenia przypadają pod koniec roku kalendarzowego. A jesteśmy ludźmi zapracowanymi i zabieganymi. Ja prowadzę własną firmę, mój mąż pracuje na etacie i ma źródło dodatkowych dochodów. Wspólnie zajmujemy się naszymi małymi dziećmi: 17-miesięczną Amelką i 3-letnim Robertem. Chcemy pokazać naszym dzieciom to, co najpiękniejsze w życiu, a szalenie istotne są chwile spędzone z najbliższymi. Dlatego w tym roku planuję zakup stylowych świątecznych piżam dla całej rodziny, które są idealną odzieżą domową. A dodatkowo strój ten ułatwia zwolnienie tempa, odprężenie się i cieszenie się wspólnie spędzanym czasem.

6 powodów, dla których warto nosić świąteczną piżamę

Nadal zastanawiasz się, czy zakup stylowych świątecznych piżam dla całej rodziny to dobry pomysł? Moim zdaniem to absolutny must-have nadchodzącego sezonu świątecznego, a to z wielu względów, ponieważ:

  • Pozwala stworzyć rodzinną tradycję.
  • Noszenie dopasowanych piżam dla całej rodziny to uroczy sposób wyrażania swojej bliskości.
  • To ciepły, stylowy, praktyczny i wygodny strój, który jest świetną alternatywą dla odzieży domowej, a dodatkowo świątecznie nastraja.
  • Zapewnia ciału poczucie komfortu.
  • Sprzyja relaksowaniu się w domowym zaciszu.
  • Piżamy świąteczne są dostępne w różnych rodzajach, stylach i krojach: piżamy świąteczne męskie, piżamy świąteczne damskie, piżamy świąteczne dla dzieci oraz świąteczne piżamy dla rodziny.

Świąteczna piżama – z jakiego materiału wybrać?

Planując świąteczny wystrój domu oraz przygotowując harmonogram prac związanych z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, nie można zapomnieć o zakupie świątecznych piżam dla całej rodziny. Noszenie piżamy w bożonarodzeniowy poranek to stylowy sposób na rozpakowywanie prezentów. Ciekawym rozwiązaniem będzie świąteczna piżama w kratę. Przytulność tego elementu garderoby zależy od materiału, z jakiego zostały uszyte. Świąteczna piżama flanelowa zachwyca miękkim wykończeniem. Propozycją na mroźną zimę są przyjemne dla ciała polarowe świąteczne piżamy czy bożonarodzeniowe piżamy bawełniane.

Lista zakupów przed Świętami Bożego Narodzenia

Poza świątecznymi piżamami dla całej rodziny wyjątkową atmosferę w domu uzyskasz, łącząc różnorodne akcesoria, tekstylia i ozdoby, które dodadzą wnętrzu więcej magii i uroku. Nie zapomnij o świątecznych kocach i świątecznych skarpetach czy świątecznych kapciach dla całej rodziny oraz świątecznych poszewkach na poduszkę. Wśród dekoracji na Boże Narodzenie nie może zabraknąć skarpet na kominek, bożonarodzeniowego wianka na drzwi, bożonarodzeniowego stroika na stół, świecznika, czy popularnych w ostatnich latach świątecznych figurek żołnierzy, świątecznych skrzatów i elfów.

Świąteczna piżama idealnym prezentem na Boże Narodzenie

Znalezienie prezentu pod choinkę bywa kłopotliwe. Jednym z wyjątkowych prezentów na Święta Bożego Narodzenia jest świąteczna piżama damska, świąteczna piżama męska, świąteczna piżama dziecięca lub świąteczna piżama dla całej rodziny. Istnieje mnóstwo powodów, by w tym roku podarować taki właśnie upominek. Zaglądaj na popularny blog o Świętach Bożego Narodzenia, aby jeszcze bardziej nastroić się na nadchodzące święta, poszukać inspiracji lub po prostu odetchnąć od typowego o tej porze roku zgiełku i zabiegania.

Fenomen świątecznej piżamy blog

Sezon Świąt Bożego Narodzenia to chyba najbardziej przytulny i magiczny czas w roku. Znalezienie idealnej piżamy świątecznej pozwoli poczuć tę niezwykłą atmosferę i zapoczątkuje bożonarodzeniowe tradycje w naszej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.