Firany i zasłony skrojone na wymiar – rozmowa z dekoratorką wnętrz

Ekspresowe tempo życia i mnóstwo obowiązków do pogodzenia sprawia, że czasem zapominamy to tak ważnej kwestii, jak dobrze dobrane firany i zasłony. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientek z pomocą przychodzą dekoratorki wnętrz marki Eurofirany. Zapraszam do lektury rozmowy z dekoratorką wnętrz.

Spis treści

Aktualnie nasze życie w ciągłym biegu sprawia, że nie zawsze mamy czas by zadbać o wnętrza naszego mieszkania. Czy to właśnie dlatego wychodzą Państwo naprzeciw potrzebom klientów i oferują pomoc w aranżacji wnętrz i dekoracji okien?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Myślę, że brak czasu na samodzielne skomponowanie pięknej dekoracji okiennej jest głównym powodem, dla którego klienci decydują się na pomoc dekoratorki. A my zajmujemy się tym z największą przyjemnością, bo to działka, na której naprawdę dobrze się znamy. Satysfakcja, jaką daje nam wspieranie klientów w aranżacjach okiennych, jest tym większa, że możemy w pełni wykorzystać doświadczenie i potencjał pracujących dla nas specjalistów.

Wnętrza naszych mieszkań i domów to nasza wizytówka. Urządzając własną przestrzeń, wyrażamy swoje upodobania, preferencje, po prostu… wyrażamy siebie. Jednak podobnie jak z kreowaniem wizerunku, podobnie jak w modzie, chcemy, aby indywidualny styl naszych mieszkań także był inspirowany najnowszymi trendami, sygnowany najwyższą jakością i wykorzystywał nowoczesne, modne rozwiązania. Nie każdy jednak ma czas i ochotę śledzić wnętrzarskie czasopisma, światowe targi wnętrzarskie i designerskie nowości. Wtedy zdajemy się na profesjonalistów. Specjaliści marki Eurofirany wychodzą więc naprzeciw tym potrzebom, oferując klientom pomoc w optymalnym połączeniu indywidualnych preferencji z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

Dlaczego warto skorzystać z usług dekoratorki?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Doświadczenie i wiedza specjalistki w zakresie dekoracji okien to przede wszystkim gwarancja uzyskania pożądanego efektu. Klienci, z którymi się spotykałam, niejednokrotnie opowiadali o samodzielnych próbach stworzenia dekoracji okiennych, w których mimo długotrwałych starań, poszukiwania odpowiednich dodatków i dużego nakładu finansowego efekt końcowy okazywał się sporym rozczarowaniem.

Dekoratorka, po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta, potrafi precyzyjnie zaprojektować ostateczny wygląd stylizacji. Profesjonalista w zakresie dekoracji wnętrz, w tym dekoracji okien, zwraca uwagę na każdy szczegół, ale potrafi przewidzieć też ogólny charakter całości. Decydując się na pomoc dekoratorki, mamy pewność, że ostateczny efekt będzie dokładnie taki, jak oczekiwaliśmy, a przy tym będzie też idealnym połączeniem estetyki z funkcjonalnością. Z usług dekoratorki warto skorzystać też, jeśli kompletnie nie masz pomysłu na swoje okna – razem znajdziecie styl, w którym poczujesz się komfortowo.

Na czym polega i jak przebiega praca z dekoratorką w przypadku szycia firan na wymiar?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Pierwszy kontakt z dekoratorem opiera się na wstępnym wywiadzie, podczas którego dekoratorka będzie chciała poznać Twoje upodobania i oczekiwania względem dekoracji okna. Podczas takiego spotkania poruszone zostaną estetyczne preferencje, praktyczne aspekty dekoracji, a także możliwości aranżacyjne Twoich wnętrz. Po ustaleniu wszystkich szczegółów dekoratorka przygotuje projekt dekoracji, a także wraz z pozostałymi specjalistami Eurofiran przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy jej tworzenia: od szycia aż po montaż w Twoim domu. Więcej tutaj: https://www.eurofirany.com.pl/blog/wspolpraca-z-dekoratorem-okien.

W jaki sposób przygotować się na pierwsze spotkanie z dekoratorką, jeśli chcemy skorzystać z usługi szycia firan i zasłon na wymiar?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Wiele zależy od tego, gdzie umówimy się na spotkanie z dekoratorką. Jeśli spotkanie ma odbyć się we wnętrzach, których będzie dotyczył projekt, sprawa jest bardzo ułatwiona. Wówczas to dekorator może ocenić możliwości aranżacyjne, dokonać niezbędnych pomiarów, zaproponować dekorację okienną optymalnie dopasowaną do wystroju pod względem estetycznym i praktycznym. Takie rozwiązanie ma więc wiele zalet. Przede wszystkim dekorator może precyzyjnie ocenić i wykorzystać potencjał przestrzeni, a także od razu zaprezentować Ci próbki tkanin w świetle i warunkach, w których zawiśnie gotowa aranżacja.

Jeśli jednak spotykasz się z dekoratorką poza domem, powinnaś przygotować odpowiedzi na kilka pytań, np.: Czy dekoracja będzie dotyczyć już zaaranżowanego wnętrza, czy takiego, do którego dopiero planujesz się wprowadzić? W jakim stylu są aktualnie urządzone Twoje wnętrza? Czy do dyspozycji są karnisze? Jakie są wymiary okien oraz ścian, na których znajdują się okna? Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujesz, przed spotkaniem przemyśl dokładnie swoje oczekiwania. Zastanów się, co Ci się podoba, czy jest jakiś styl, który lubisz, kolory, z którymi czujesz się dobrze. Pamiętaj, że im więcej dekorator dowie się o Twoich upodobaniach, tym trafniej zaprojektuje dekorację, która spełni Twoje oczekiwania.

Szycie na wymiar to modny niegdyś trend, do którego aktualnie chętnie powracamy. Jakie są zalety kupowania firan w ten sposób?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Decydując się na szycie na wymiar, sięgamy po możliwość wykreowania wyjątkowej przestrzeni najlepiej dopasowanej do własnych upodobań. Firany i zasłony skrojone na miarę, nie dość, że pod względem estetycznym i funkcjonalnym najtrafniej wkomponują się w wystrój wnętrz, to jeszcze wyrażą indywidualizm i styl gospodarzy. Dobór najwyższej jakości tkanin połączony z innowacyjnymi rozwiązaniami szycia na miarę daje nam gwarancję uzyskania efektu wysublimowanego piękna i niepowtarzalnego stylu.

W jaki sposób możemy się skontaktować z dekoratorką w firmie Eurofirany? Czy musimy wybrać się do sklepu stacjonarnego?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Oczywiście, jeśli tak jest Ci wygodnie, możesz umówić się z dekoratorką w sklepie stacjonarnym. Jednak, aby umówić konsultacje z dekoratorem, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że na stronie internetowej https://www.eurofirany.com.pl/szycie/ zostawisz kontakt do siebie, a któryś z naszych dekoratorów skontaktuje się z Tobą najpóźniej w przeciągu 72 godzin. Proste, prawda? Możesz też zadzwonić do któregoś z salonów Eurofirany i umówić się telefonicznie.

Ciekawi mnie, czy dekoratorka ma taki szósty zmysł i zawsze wie, jak doradzić klientowi?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Nie wiem, czy to szósty zmysł, czy po prostu doświadczenie. Dobry dekorator potrafi bardzo szybko trafić w gust klienta, nawet na podstawie kilku pytań. Praca z dekoratorem jest jednak wspólnym poszukiwaniem indywidualnego stylu. Czasami proces ten trwa krócej, czasami dłużej, jednak nigdy nie jest skończony, dopóki klient nie osiągnie pełnej satysfakcji.

Czy w sklepie internetowym Eurofirany można zamówić sobie uszycie jedynie prostych firan i zasłonek, czy wykonują Państwo na życzenie klientów również bardziej skomplikowane firanki na wymiar?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Prawie 30 lat działania w branży, ogromny wybór wysokogatunkowych, designerskich tkanin (ponad 5 000 wzorów tkanin) oraz doświadczenie dekoratorów i krawcowych marki Eurofirany dało nam niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne w zakresie przygotowania spersonalizowanych, unikatowych dekoracji okiennych. W związku z tym jesteśmy gotowi zrealizować właściwie każde życzenie klienta – od uszycia prostych, klasycznych dekoracji okiennych po te najbardziej fantazyjne i skomplikowane. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia.

Może się Pani ze mną podzielić informacją, czy mieliście już jakieś nietypowe zamówienia na szycie firan według indywidualnych wytycznych klienta oraz na czym one polegały?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Wszystkie zamówienia są dla nas nietypowe. W innym wypadku nie byłyby to indywidualne, spersonalizowane dekoracje, a my nie moglibyśmy nazwać się profesjonalistami w zakresie szycia dekoracji okiennych na miarę. Właściwie nie zdarza się nam odwrotna sytuacja – taka, w której szylibyśmy identyczne dekoracje na zamówienie różnych klientów. Właśnie to jest główną zaletą firan i zasłon uszytych na miarę – zawsze są wyjątkowe i zawsze według indywidualnych wytycznych klienta. Oczywiście zdarzają się zamówienia bardziej niekonwencjonalne, które klasyfikowane są tak raczej ze względu na ograniczenia bądź aranżacyjne możliwości techniczne danego wnętrza, np. niestandardowe wymiary bądź położenie okien.

Na czym polega trend „slow design”? I czy szycie firan i zasłon na wymiar wpisuje się w jego założenia?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Trend „slow design” to odpowiedź na wszechobecny zalew masowej produkcji – rzeczy produkowanych seryjnie, powtarzalnych, o słabej jakości i krótkiej żywotności. W aranżacji wnętrz wybór tkanin, przedmiotów i dodatków utrzymanych w duchu „slow design”, to przede wszystkim świadomy wybór rzeczy pięknych, wykonanych z największą starannością i poszanowaniem surowca, solidnych, wysokogatunkowych. Jednym z kluczowych aspektów, który przychodzi mi na myśl jako pierwszy, kiedy mówimy o trendzie „slow design”, jest unikatowość.

Coraz silniej chronimy swój indywidualizm, a zatem chcemy otaczać się przedmiotami spersonalizowanymi, przygotowanymi specjalnie dla nas, niepowtarzalnymi. Wybór szycia firan, zasłon, rolet na miarę, to doskonały przykład realizacji założeń tego trendu. Szycie na miarę to idealne rozwiązanie właśnie dla tych, którzy cenią sobie szlachetną, unikalną jakość tkanin i niebanalne rozwiązania w aranżacji wnętrz.

Jeśli klient zdecyduje się na szycie firan na wymiar w sklepie internetowym Eurofirany to czy może liczyć na obsługę serwisową oraz inne usługi dodatkowe?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Oczywiście, usługa szycia na miarę, niezależnie od kanału, którym została zakupiona (poprzez salon lub poprzez sklep internetowy) przewiduje kompleksową obsługę zamówienia. Decydując się na zakup szycia na wymiar (w tym wypadku, chodzi w grę zakup poprzez salon) możesz więc skorzystać z całościowej usługi, która obejmuje: projekt, uszycie dekoracji, jej upinanie, montaż karniszy, a także usługę poserwisową, która przewiduje odświeżenie i czyszczenie dekoracji okiennej. Wszystko zależy jedynie od Twoich potrzeb.

Jakie firany i zasłony są aktualnie trendy?

Dekoratorka wnętrz Eurofirany: Pewnie mogłybyśmy o tym rozprawiać godzinami. Jednak tak jak ustaliłyśmy wcześniej, bardzo silnym nurtem jest aktualnie „slow design”, zatem w modnych, nowoczesnych dekoracjach okiennych najsilniej przebija się wysoka jakość tkanin i unikatowe rozwiązania. Toteż trendami powinniśmy się raczej jedynie inspirować, a nie je kopiować. Jeżeli więc mamy trochę wyczucia i aranżacyjnego zmysłu możemy swobodnie łączyć style, bawić się kolorami, balansować między harmonią a kontrastem.

W tym sezonie z powodzeniem możemy postawić na wzór — znowu modne są geometryczne formy oraz roślinne desenie. W palecie barw na pierwszy plan wysuwa się intensywny fiolet, różne odcienie zieleni, granat, turkus, róże. Ponadto kolor w tym sezonie wcale nie jest zarezerwowany jedynie dla zasłon. Bez obaw o modowe faux-pas możemy zdecydować się na firany w kolorze – np. piękny, pastelowy odcień mięty będzie wspaniale prezentował się w połączeniu z delikatną, zwiewną tkaniną. Zachęcam do zabawy trendami, a jeśli ktoś nie czuje się pewnie w tej materii, wystarczy umówić się na konsultacje z dekoratorką.

Przeczytaj również artykuły pt.:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.