Kwiaty, piękne donice, rośliny... Nie da się ukryć, że pasjonuje mnie florystyka. Lubię robić ozdobne kompozycje z kwiatów doniczkowych i ciętych. Czy warto zostać florystą? Dlaczego warto uczyć się w Policealnej Szkole SKK tej profesji? I w jaki sposób zawód florysty może ułatwić życie blogerki oraz każdej kobiety?
Sporo czasu zajmuje mi podjęcie decyzji o tym, na jaką konkretną doniczkę do kwiatów doniczkowych się zdecydować. Albo w jaki sposób ułożyć kwiaty w bukiecie. Jednak fakt, że lubię zabawę z roślinami oraz tworzenie z nich ozdób i kompozycji nie oznacza jeszcze, że mam do tego talent i szósty zmysł. Bo moje kwiatowe kompozycje nie zawsze wyglądają tak, jakbym sobie tego życzyła! Tylko dlaczego moje dekoracje z kwiatów, wcale nie wyglądają tak, jak na zdjęciach w gazetach czy w Internecie? Uważam, że odpowiednio przygotowana dekoracja wpływa na to, jak postrzegają mnie moi goście. Czy jest sposób, aby się tego nauczyć?
Zastanów się, dlaczego w urzędach, bankach czy hotelach znajdują się bukiety z kwiatów ciętych, kompozycje kwiatów doniczkowych… no właśnie! Aby wprowadzić przyjazną atmosferę! Czy wiesz, że kwiaty doniczkowe pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz oczyszczają powietrze w mieszkaniu — usuwają zanieczyszczenia i toksyny, regulują poziom nawilżenia? Natomiast bukiety kwiatów pozwalają wyrazić uczucia, sprawdzają się jako prezent na każdą okazję (ale i wręczone bez okazji ucieszą każdą kobietę) oraz dobrze nastrajają ludzi. To właśnie dlatego kwiaty obecne są nie tylko w naszym życiu, ale również i w bankach, urzędach, hotelach, ośrodkach spa oraz wielu innych instytucjach.
Ponadto kwiaty i wykonane z nich dekoracje przyciągają wzrok! Idealnie przygotowany bukiet kwiatów, czy dekoracja z kwiatów, z całą pewnością sprawi, że przyciągnę więcej spojrzeń i polubień w social mediach. Poza tym jako kobieta i blogerka, która chętnie dzieli się swoimi sposobami na życie z Czytelnikami bloga, byłabym zadowolona, gdyby wszyscy bardziej zachwycali się wyjątkowością prezentowanych przeze mnie ozdób. Dlatego dość poważnie rozważam decyzję o wybraniu się na kurs florystyczny do SKK. Mają wysoką zdawalność egzaminów zawodowych – a to świetna wiadomość!
Na stronie internetowej www.skk.pl, wyczytałam, że zawodowy kurs kwalifikacyjny florysta można zrobić już w 1 rok w systemie zajęć weekendowych i uzyskać tytuł technika florystyki. Brzmi bardzo zachęcająco! Oczywiście, jak już się na coś nastawię, to muszę poznać wszelkie szczegóły! Zadzwoniłam i okazało się, że bezpłatne szkoły SKK posiadają własne, w pełni wyposażone pracownie florystyczne z mnóstwem materiałów florystycznych i kwiatów. Zajęcia prowadzą najlepsi i utytułowani floryści.
Poza teoretycznymi wykładami, program kursu kwalifikacyjnego w zawodzie Technik Florysta, to również intrygujące praktyki w kwiaciarniach i hurtowniach florystycznych. Kierunek ten daje możliwość wzięcia udziału w dodatkowych szkoleniach takich jak: florystyka ślubna, decoupage, garncarstwo czy filcowanie biżuterii.
Myślę, że florysta to trochę niedoceniany, a bardzo przyszłościowy zawód. Dlaczego? Wystarczy przejrzeć Instagram, gdzie królują wyjątkowe, wyróżniające się zdjęcia, często odpowiednio udekorowane kwiatami i roślinami. Przecież jako florysta nie muszę zaraz otwierać kwiaciarni, bo zawód ten pozwoli mi odkryć drzemiące we mnie zdolności florystyczne. Gdzie można je wykorzystać? W codziennym życiu, w prowadzeniu własnego bloga, w licznych konkursach czy przygotowywaniu ozdób do prasy i katalogów. Florysta stworzy wyjątkowe dekoracje ślubne, ale swoje umiejętności może szlifować także we florystyce pogrzebowej, aranżacjach wnętrz i ogrodów.
Kurs ten pomoże wyszlifować zdolności manualne, dopracować poczucie estetyki, oraz otworzy szeroko drzwi do kariery zawodowej.
Gdzie wybrać się na kurs florystyczny?
SSK oferuje kursy z zakresu florystyki w Warszawie, Toruniu, Łodzi i Bydgoszczy. Warto na przykład rozważyć bezpłatną naukę w Policealnej Szkole Florystycznej w Toruniu, gdzie właśnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/19. To dwa semestry zajęć w trybie zaocznym. Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie. Szkoła ta realizuje naukę teoretyczną w zakresie:
– podstaw przedsiębiorczości,
– historii florystyki,
– podstaw projektowania,
– języka angielskiego we florystyczne,
– materiałów roślinnych,
– materiałoznawstwa technicznego.
Natomiast słuchacze na zajęciach praktycznych zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia działalności florystycznej. Ponadto będą mieli szansę przekonać się, w jaki sposób działa pracownia florystyczna oraz stworzą własne kompozycje florystyczne. Po zakończeniu Policealnej Szkoły Florystycznej SSK w Toruniu słuchacz otrzymuje nie tylko świadectwo jej ukończenia, ale także (po pozytywnym zadaniu egzaminów zewnętrznych przed OKE) dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Florysta K1.
Kwiaty, rośliny i natura odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Ja je wprost uwielbiam, jestem urodzoną kwiaciarą. Tworzenie ozdobnych bukietów, dekoracji z kwiatów czy nawet jesiennych liści, jest dla mnie formą relaksu i odprężenia. To także świetnym moment, kiedy mogę własnoręcznie przygotować piękną dekorację dla domu. Nie wyobrażam sobie życia bez kwiatów — ani tych ciętych, ani doniczkowych. Lubię się nimi otaczać.
Lubię się rozwijać! Powyższe rozważania sprawiają, że jeszcze bardziej skłaniam się do zapisania się na ten kurs florystyczny.
Przekonuje mnie do tego fakt, że SKK to najlepsze szkoły w mieście, które charakteryzuje bardzo wysoka zdawalność egzaminów zawodowych, a zapisów na wybrany kurs można dokonać online.
A Ty lubisz rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności?