Gdzie na wakacje 2018?

Fajnie byłoby gdzieś wyjechać, aby odpocząć od dnia codziennego, odprężyć się i zrelaksować. Gdzie warto wybrać się na wakacje 2018? Zapraszam na przegląd popularnych miejsc wakacyjnych wojaży w tym roku.

Piękna Bawaria

Z uwagi na to, że wakacje kojarzą się głównie z wodą i plażą, niewiele osób wybiera się do Bawarii na dłuższy wyjazd. Jednak warto! Norymberga, Monachium to tylko jedne z przystanków, które trzeba zrobić w czasie zwiedzania tego regionu. Równie ciekawe są mniejsze miasteczka, np. Lindau, z fascynującymi malowidłami na ścianach domów.

Atrakcyjny Balaton

Przez lata Balaton kojarzył się Polakom z wakacjami rodem z głębokiego PRL-u. W tym roku jest jednym z popularniejszych miejsc na wakacje. Ogromne węgierskie jezioro, ze zróżnicowaną linią brzegową oferuje wiele atrakcji. Malownicze miasta pozwalają na aktywne zwiedzanie, plaże na relaks w słońcu, dzika przyroda na zapomnienie o mieście. Można korzystać także z kąpieli termalnych.

Hiszpańska Andaluzja

Hiszpania zawsze cieszyła się popularnością wśród turystów, jednak nie wszystkie regiony są tak samo docenione. W tym roku szczególnie popularna jest Andaluzja, w której można odnaleźć prawdziwe serce Półwyspu Iberyjskiego. Andaluzja daje możliwość zwiedzenia Sewilli, rezydencji królewskiej, jaką jest Alcazar oraz Kordoby z Wielkim Meczetem. To także w Andaluzji znajduje się słynna na cały świat Alhambra.

Grecja kontynentalna

Wyspy greckie zawsze są chętnie odwiedzane z uwagi na kurorty i plaże. Na ten rok poleca się bardziej Grecję kontynentalną jako spokojniejsze i godne polecenia miejsce na wypoczynek w 2018 roku. Nie tylko można najeść się słodkich owoców, np. arbuzów oraz oliwek, ale także urządzić sobie wycieczkę śladami starożytnych. Odwiedzić Grecję, a nie być w Atenach to wielka strata.

Plażowanie na Litwie

Hitem wakacji 2018 jest wybrzeże litewskie. Jeżeli polskie już zwiedziłeś, a nie chcesz wygrzewać się na południu Europy, Litwa pozwoli na nowe wrażenia. Wybrzeże i plaże przypominają polskie, morze nie jest przesadnie gorące. Można urządzić sobie bazę w Kłajpedzie, która nie leży tuż przy brzegu, lecz stanowi interesujące miejsce do zobaczenia.

Gdzie Ty w tym roku wybierasz się na urlop?

Jedna odpowiedź do “Gdzie na wakacje 2018?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.