Gulasz z mięsa i warzyw z rosołu

Zamiast wyrzucać mięso i warzywa z rosołu, lepiej przygotować z nich pyszne dania. Dziś mój pierwszy, sprawdzony pomysł na to, jak wykorzystać mięso i warzywa z rosołu. A jest nim pyszny gulasz!

Sos gulaszowy to pożywne warzywno-mięsne danie jednogarnkowe. Można go podać z ziemniakami, kaszą bądź ryżem oraz ulubioną surówką.

 

Czego potrzebujesz, by przygotować gulasz z mięsa i warzyw z rosołu?

Składniki do przygotowania pysznego gulaszu z mięsa i warzyw z rosołu:
– mięso z rosołu
– warzywa z rosołu
– 1 szklanka rosołu
– 1 cebula
– 1 łyżka oleju
– 1 łyżka koncentratu pomidorowego
– 1 łyżka mąki
– kawałek pora
– 1/2 śmietanki 18% do sosów
– sól, pieprz, przyprawa do kurczaka, bazylia, oregano i natka pietruszki

Jak przygotować pyszny gulasz z warzyw i mięsa po rosole?

Na rozgrzanej łyżce oleju szklimy pokrojoną w kosteczkę cebulę, dodajemy mięso i podsmażamy. Następnie dodajemy koncentrat, wlewamy rosół i sypiemy przyprawy. Gotujemy chwilę. Na koniec zagęszczamy sos, dodając do niego śmietankę połączoną z łyżką mąki. W ten sposób przygotowany sos gulaszowy smakuje zawsze doskonale — bez względu na to, czy zjadamy go z ziemniakami, ryżem, kaszą, kluskami czy pokrojonymi w kostkę kromkami chleba i ulubioną surówką.

pyszny_gulasz_z_miesa_i_warzyw_z_rosolu_sposobynazycie_1

Przyznam szczerze, że dawniej nie zwracałam tak dużej uwagi na oszczędności w kuchni. Ciągle się tego uczę. Staram się na bieżąco planować przygotowywane dania i posiłki. Dawniej nie szukałam pomysłów na wykorzystanie żywności, która pozostała z obiadu. I przyznam szczerze, często warzywa i mięso z rosołu lądowały w koszu. Jednak od kiedy wprowadzam oszczędności w naszym życiu i staram się je uprościć, znalazłam mnóstwo sposobów na to, jak wykorzystać mięso i warzywa z rosołu. Już wkrótce zdradzę Ci kolejne pomysły na pyszne dania z warzyw i mięsa po rosole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.