Jak dobrać biustonosz na duży biust? Kalkulator rozmiarów

Często zazdrościmy innym kobietom wyglądu, nie doceniając atutów swojej sylwetki. Zarówno mały, jak i duży biust jest piękny. Każdy z nich ma swoje zalety. Małe piersi pozwalają na noszenie mocniej wyciętych staników na cienkich ramiączkach. Możemy też sięgnąć po bardotki, czyli biustonosze bez ramiączek. Pasuje nam każdy dekolt, więc zyskujemy ogromną dowolność przy wyborze bluzek i sukienek. Większy biust sprawia, że sylwetka prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jednocześnie może powodować ból pleców. Pojawiają się komplikacje przy zakupie koszul i sukienek. Na szczęście wielu problemów można uniknąć, nosząc odpowiedni stanik. Jak dobrać biustonosz na duży biust? W jaki sposób działa kalkulator rozmiarów?

Rozmiar stanika – co się na niego składa?

Bardzo często mówimy, że mamy mały biust i nosimy miseczkę B, lub posiadamy większy rozmiar i zakładamy biustonosz z miseczką E. Sama literka to za mało, aby w pełni zdefiniować wielkość piersi. Stanik z oznaczeniem B może być mały, średni, a nawet nieco większy. Wiele zależy bowiem od jego obwodu. 60 E to stanik na niezbyt duży biust, podczas gdy 80 D rzeczywiście pomieści większe piersi.

Kobiece piersi to bryły, zatem nie określa ich jeden wymiar. Musimy ustalić obwód pod biustem oraz w jego najszerszej części. Ponadto warto zwrócić uwagę na ich rozstawienie, ewentualną asymetrię, kształt oraz budowę ramion. Wszystko to wpływa na wybór stanika. Np. przy spadzistych, zaokrąglonych ramionach, ramiączka nie mogą być szeroko rozstawione. Przy asymetrii przyda się damski biustonosz, który pozwala na włożenie wkładki do mniejszej piersi.

Jak dobrać biustonosz?

Stanik damski powinien dodawać kobiecie pewności w każdej sytuacji. Oczekujemy od niego, że odciąży kręgosłup. Pozwoli tym samym uniknąć bólu oraz deformacji tej części ciała. Biustonosz na duży biust utrzymuje jego ciężar na obwodzie, proces ten wspierają ramiączka. Zwróćmy uwagę na to, aby nie wpijały się w skórę i nie były zbyt wąskie. Poza tym obwód stanika powinien ściśle przylegać do ciała.

Nie bez znaczenia pozostaje miseczka. Gdy jest za duża, nieestetycznie się odgina, przez co unikamy głębszych dekoltów i pochylania się. Kiedy zaś okazuje się zbyt mała, deformuje piersi, nadmiernie je ugniata i sprawia, że wylewają się bokiem. Nie wygląda to dobrze, ale przede wszystkim powoduje silny dyskomfort.

Jak dobrać stanik? Trzeba się dokładnie zmierzyć pod biustem oraz w jego najszerszej części. Następnie warto sięgnąć po kalkulator rozmiarów biustonoszy i wprowadzić do niego uzyskane dane. Program obliczy odpowiedni rozmiar stanika.

Wybór stanika – jak się zmierzyć?

Do ustalenia rozmiaru stanika przyda się centymetr krawiecki. Najpierw ściśle mierzy się nim obwód pod biustem, a następnie w jego najszerszej części. Z piersi ulegają wpływowi grawitacji. W związku z tym, aby zmierzyć obwód w jego najszerszej części, lepiej mieć na sobie elastyczny, dobrze dopasowany stanik.

Czym charakteryzuje się biustonosz na duży biust?

Stanik na duży biust to nie tylko rozmiar, np. 80 E, ale też detale, które wpływają na komfort jego użytkowania. Obwód stanika powinien mieć szerszy pas, gdyż tylko wówczas zapewni piersiom właściwe podtrzymanie. Biustonosz z pełnymi miseczkami niekoniecznie sprawdzi się przy mocno wyciętych bluzkach i sukienkach, ale tylko on daje piersiom należyte podparcie. Panie często decydują się na staniki typu full cup oraz balkonetka.

Rodzaje staników do dużego biustu

Stanik dla asymetrycznych piersi

W przypadku asymetrycznych piersi dobrze wybrać rozmiar dla większej z nich, a do drugiej miseczki włożyć wkładkę, która wyrówna dysproporcje. Gdy biust utracił częściowo swą jędrność, to warto sięgnąć po utwardzony stanik, który go ładnie zbierze i uniesie.

Biustonosz z szerszymi ramiączkami

Stanik na duży biust powinien posiadać szersze ramiączka, bo one również częściowo odciążają kręgosłup. Wąskie nie spełnią swojej funkcji, ponadto mogą wpijać się w ciało. Zwróć uwagę, czy wewnętrzna strona ramiączek jest podszyta specjalną pianką.

Stanik z kilkustopniową regulacją obwodu

Biustonosz na duży biust, który posiada kilka zapięć na haftki, pozwala na regulację obwodu w szerszym zakresie. Dobrze o tym pamiętać choćby ze względu na to, że kobiece ciało zmienia się podczas cyklu. Obrzmiałe piersi przed okresem nie lubią nadmiernego ucisku, wówczas warto skorzystać z najbardziej zewnętrznych haftek. Ponadto dobrze, aby przy każdym poziomie były 3, bo wtedy tak łatwo się nie rozepną.

Biustonosz z elastycznej koronki

Stanik z koronki stanowi często spotykaną propozycję na duży biust. Ten materiał wykazuje bowiem dużą elastyczność i dopasowuje się do kobiecej anatomii. Ściśle przylega do piersi. Znacznie łatwiej go dobrać niż usztywniany biustonosz.

Stanik z fiszbinami

Biustonosz z fiszbinami stworzono dla tych z pań, które zostały obdarzone większymi piersiami. Ten niepozorny element konstrukcyjny odgrywa znaczącą rolę. Pomaga zebrać, unieść i wymodelować piersi. Fiszbiny w stanikach nawiązują do gorsetów i równie dobrze spełniają swoją rolę.

Biustonosz z szerokim mostkiem

Stanik z szerokim mostkiem zda egzamin przy większych piersiach. Cienkie łączenie między miseczkami może okazać się niewystarczające. Szersze zapewnia komfort, wygodę i oparcie dla piersi.

Staniki z metalowym zapięciem

Zwróćmy uwagę na materiał, z którego wykonano detale. Haftki, zapięcia od ramiączek, elementy regulacyjne – wszystko to powinno być metalowe. Plastik łatwo się bowiem ściera i ulega zniszczeniu.

Jakie staniki na duży biust warto mieć w swojej szafie?

Biustonosze na duży biust występują dziś w wielu ciekawych fasonach. Czasy, gdy do dyspozycji miałyśmy tylko “babcine” modele, odeszły w niepamięć. Staniki na duże piersi są zgodne z obowiązującymi trendami bieliźniarskimi.

W Modny-sklep.pl znajdziesz utwardzane biustonosze z termicznie modelowaną miseczką, które założysz pod koszule do biura. Nie odznaczają się pod ubraniem, gdyż są to całkowicie gładkie staniki. Podkreślają nasz profesjonalizm i dodają pewności siebie. Warto zgrać je z kolorem koszuli czy sukienki. Pod jasne zakładamy cieliste biustonosze z termicznie modelowaną miseczką, a pod ciemne czarne staniki.

Na co dzień i na randkę, gdy chcemy poczuć się zmysłowo, możemy założyć koronkowe biustonosze na większy biust. Ich elastyczny materiał dopasuje się do piersi i nie będzie od nich odstawał. Do codziennych aktywności warto wybrać beżową, białą lub czarną bieliznę damską. Na spotkanie z ukochanym załóżmy czerwony stanik z koronki, który rozbudzi zmysły i sprawi, że poczujemy się niezwykle kobieco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.