Jak dobrać środek do prania?

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się nad tym, jakiego preparatu do prania używać. Do wyboru masz między innymi – płyn do prania, kapsułki lub tradycyjny i dobrze znany proszek. Różnorodność oferowanych produktów może dezorientować, dlatego poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy wybór środka ma znaczenie.

1. Jaki środek do prania wybrać?

2. Płyny do prania – u kogo się sprawdzą?

3. Kapsułki do prania – mali giganci

4. Proszek do prania – tradycja i skuteczność

Jaki środek do prania wybrać?

Na wstępie warto odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące potrzeb związanych z preparatami piorącymi. Jeśli np. masz w domu dzieci, które generują stosy zabrudzonych ubrań – wówczas musisz zwrócić uwagę na skuteczność w eliminowaniu zabrudzeń. Jeżeli z kolei opiekujesz się niemowlakiem – warto obserwować, jakie środki do prania mogą powodować uczulenia. Dobór uniwersalnego środka piorącego dla wszystkich członków rodziny powinien przebiegać wówczas dużo sprawniej.

Płyny do prania – u kogo się sprawdzą?

Wniosek z przeprowadzonych różnych badań na grupach konsumentów wynika, że płyn do prania czy też żel jest kupowany najrzadziej. Warto to odczarować, bowiem wybór tego preparatu wiąże się z wieloma korzyściami. Rozpuszcza się on o wiele sprawniej niż tradycyjny proszek – doskonale radzi sobie w wodzie o temperaturze co najmniej 40 stopni. Nie przyczynia się także do powstawania zabrudzeń na ubraniach w wyniku całkowitego rozpuszczania. Na rynku znajdziesz bez problemu płyny do prania dedykowane do wełny, jasnych i ciemnych ubrań, a także przeznaczonych dla dzieci. Wybierając taki preparat, zyskujesz zatem większe szanse na to, że nie podrażni on delikatnej skóry Twojego dziecka.

Kapsułki do prania – mali giganci

Kapsułki pojawiły się na rynku środków piorących do powszechnego użytku około dekadę temu i szybko zaczęły zyskiwać na popularności. Na samym początku ich kariery konsumenci narzekali na to, że kapsułki nie zawsze się rozpuszczają i że są drogie. Producenci szybko jednak wzięli pod uwagę tę argumentację – obecnie nie wykazują już takich problemów z rozpuszczaniem oraz są o wiele tańsze niż na początku ich kariery. Część osób unika ich stosowania z uwagi na obawę, że kapsułkami mogłyby zainteresować się dzieci – wystarczy jednak bezpieczny system przechowywania, aby wyeliminować tę obawę. Wygodę stanowi fakt, że przygotowanie prania odbywa się szybko i sprawnie – nie trzeba bowiem dozować odpowiedniej ilości proszku, ryzykując jego rozsypanie. Co więcej – zajmują niewiele miejsca. Minusem może być jednak fakt, że nie da się ich rozparcelować – co może stanowić problem dla tych osób, które wstawiają pranie, zapełniając np. połowę bębna.

Proszek do prania – tradycja i skuteczność

Warto tutaj nadmienić, że pierwszy proszek do prania pojawił się już pod koniec XIX wieku i stanowił mieszankę sody oraz szkła wodnego. Proszek wykazuje także dużą skuteczność jeśli chodzi o dopieranie uporczywych zabrudzeń, jednak aby nadać pranej odzieży ładnego zapachu, konieczne jest dodanie płynu do płukania, który dodatkowo zmiękczy tkaniny. Część osób wsypuje proszek bezpośrednio do bębna na pranie, aby uniknąć ryzyka, że proszek zabrudzi szufladę lub nie rozpuści się do końca, zostawiając nieestetyczne grudki.

płyn do prania, kapsułki do prania, proszek do prania - blog o praniu

Wybór środka piorącego zależy do Ciebie, potrzeb Twoich jak i reszty osób tworzących Twoje gospodarstwo domowe. Wybór oferowany przez producentów jest duży, możesz zatem z powodzeniem skorzystać z płynu do prania, kapsułek lub proszku, aby przetestować korzyści wynikające ze stosowania wyżej wymienionych.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.