Krem nawilżający do twarzy to kosmetyk, który jest z powodzeniem użytkowany przez kobiety i mężczyzn w codziennej pielęgnacji. Jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie zadbać o odpowiednie nawilżenie cery, co z kolei wpływa na jej estetykę i ochronę przed niedoskonałościami. Co jeszcze warto wiedzieć o działaniu kremu nawilżającego do twarzy? Czym zaskakuje nas ten kosmetyk?
Spis treści
Krem nawilżający do twarzy
Odpowiednio dobrany krem nawilżający do twarzy pozwala poprawić bilans wodny w skórze. Najprościej mówiąc, kosmetyk ten blokuje ucieczkę wody poprzez wzmocnienie barier skórnych (one utrudniają odparowywanie wody i zwiększają zdolność do jej wiązania w skórze). Najczęściej kremy nawilżające łatwo się wchłaniają i są lekkie, dlatego dają błyskawiczne efekty w postaci gładkiej i miękkiej cery! Dobry krem dodatkowo przynosi długotrwałe nawilżenie, dlatego warto go stosować regularnie, najlepiej w codziennej pielęgnacji skóry.
Jeśli zależy nam na jeszcze większym nawilżeniu, możemy postawić na serum do twarzy. Ma on na celu wnikać w głębsze partie skórne i utrzymywać odpowiednie nawodnienie. Najważniejszym składnikiem w takim produkcie jest bez wątpienia kwas hialuronowy, który zapobiega ucieczce cząsteczek wody z partii skórnych. Więcej informacji na temat pielęgnacji cery znajdziemy na stronie https://ohmyface.pl/.
Cenne składniki kremu nawilżającego
Jakie składniki są najczęściej stosowane w kremach nawilżających do twarzy? Przy wyborze kosmetyku, powinniśmy zwracać uwagę na następujące składniki:
- Kwas hialuronowy — wraz z elastyną i kolagenem doskonale buduję strukturę naszej skóry. Z biegiem lat stężenie kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, przez co borykamy się ze zmarszczkami i wiotkością cery. Jednym z najskuteczniejszych składników nawilżających jest z pewnością małocząsteczkowy kwas hialuronowy.
- Gliceryna — to trójwodorotlenowy alkohol, który dociera do przestrzeni międzykomórkowej. W kosmetykach do twarzy pełni rolę substancji nawilżającej lub emolientu.
- Kolagen — jest to cenne białko młodości, dbające o elastyczność i sprężystość cery. Hydrolizat kolagenu pozostawia na skórze ochronny film i zapobiega odwodnieniu.
- Mocznik — to produkt metaboliczny białek, często stosowany w kremach nawilżających. Jego zawartość w kremach nie przekracza 10 procent.
- Wazelina — mieszanina węglowodorów w takiej formie działa wygładzająca i zmiękczająco. W efekcie na skórze powstaje film ochronny, przy czym składnik ten jest bardziej ceniony w kosmetykach do ciała niż do twarzy.
- Skwalen — jest to cząsteczka z grupy węglowodorów. Ma na celu chronić skórę przed odwodnieniem i zwalczać bakterie. Z jednej strony nawilża suchą cerę, a z drugiej reguluje sebum na tłustej skórze.
Mile widziane w kremach nawilżających do twarzy są także ceramidy, czyli związki chemiczne z grupy lipidów. Stanowią one budulec cementu komórkowego w skórze, a ich zawartość maleje wraz z wiekiem. Warto zatem uzupełniać powstające niedobory i wybierać ceramidy syntetyczne, które przywracają skórze odpowiednie nawilżenie!