Jak kreatywnie spędzić czas w świąteczne dni?

Okres świąteczny to niesamowicie magiczny i rodzinny czas. Warto spędzić go z najbliższymi na ciekawych i charakterystycznych dla tego sezonu aktywnościach. Co fajnego możecie zrobić całą rodziną w zimowe, grudniowe wieczory?

Wspólne wieczory w domu

Pamiętaj, że zima potrafi być niezwykle humorzastą porą roku. Jeden wieczór może być przyjemny i względnie pogodny. Następnego dnia może zaskoczyć was zamieć śnieżna i zimny, porywisty wiatr. W te bardziej mroźne wieczory warto otulić się w ciepły koc i zostać w środku.

Jak miło i przyjemnie spędzić czas w domu? Jest wiele rzeczy, które możecie zrobić wspólnie. Wyciągnijcie z szafy gry rodzinneplanszówkikarcianki i zagadki. Odkurzcie szachy albo warcaby i zróbcie sobie wieczorny turniej gier. Zdrowa rywalizacja może wprowadzić nową, ciekawą dynamikę do waszych klasycznych relacji, zwłaszcza jeśli na wigilijny wieczór zaprosicie również dalszą rodzinę. Zróbcie z tego małą tradycję. Warto urozmaicać świąteczne wieczory we własne zwyczaje.

Wspólny wieczór możecie poświęcić również na świąteczne dekorowanie domu! Czasami ciężko znaleźć na to czas wśród codziennych obowiązków. Ubierzcie choinkę, rozwieście wszystkie tradycyjne ozdoby. Jeśli dysponujecie większą ilością czasu, możecie pokusić się nawet o własnoręczne stworzenie niektórych dekoracji. Spróbujcie wspólnie zrobić łańcuch z papieru albo gwiazdy na okno.

Wspólne wieczory poza domem

Pogoda dopisuje? Idealnie! Jest tyle fajnych rzeczy, które można wspólnie zrobić w świąteczny dzień. Koniecznie pojedźcie na wspólne poszukiwania prezentów dla bliskich i przyjaciół. Zabierzcie swoje dzieciaki do sklepu, jeśli nadal nie macie pomysłu na upominek dla was. Z pewnością bardzo szybko polecą na dział z zabawkami i pokażą wam dokładnie wszystkie rzeczy, które im się podobają.

Wybierzcie się później na wspólny spacer. Zobacz, czy w okolicy nie ma świątecznego jarmarku albo jakiejś wystawy. Wiele miejsc organizuje ciekawe spotkania świąteczne, na przykład wspólne pisanie i wysyłanie listów, czy śpiewanie kolęd. Wybierzcie się na takie wydarzenie, a z pewnością wstąpi w was świąteczny duch.

Dla aktywnych zdecydowanie polecamy wyjście na łyżwy czy na sanki. To świetny sposób na zachowanie formy w zimowe dni, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Zabawy w śniegu to świetny sposób na zajęcie i zmęczenie swoich najmłodszych. To też dobry sposób na mentalny reset dla dorosłych. Po paru godzinach na wspólnej zabawie w śniegu z pewnością będziecie wykończeni. Taki emocjonalny i aktywny dzień warto zakończyć wspólnym oglądaniem filmu.

Świąteczne warsztaty i spotkania charytatywne

Warto w świątecznym okresie zaangażować się społecznie. Sprawdź, czy lokalne instytucje nie organizują wigilii dla potrzebujących. Na takich wydarzeniach zawsze potrzeba pomocników. Możesz zaangażować się w samo gotowanie posiłku albo nakładanie go w trakcie wigilii. Są też inne stanowiska, przy których z pewnością przydadzą się ochotnicy. Pakowanie prezentów to świetna rzecz, którą możesz robić wspólnie ze swoimi dziećmi. Poproś swoje pociechy o świąteczne rysunki i życzenia.

Rękodzieło to kolejna świetna rzecz, którą możecie zająć się wspólnie. Wybierzcie się do miejsca, w którym można ozdabiać ceramikę. Poproś swoje dzieci o zrobienie prezentu dla babci i dziadka. Ci z pewnością ucieszą się z własnoręcznie namalowanej pamiątki. Bardziej budżetową wersją będzie wspólne ozdabianie kartek świątecznych. Zróbcie z tego tradycję i wspólnie wybierzcie się na pocztę, żeby wysłać życzenia dalszej rodzinie.

rodzinne aktywności w Święta Bożego Narodzenia

Jest wiele przyjemnych rzeczy, które możecie zrobić razem w świątecznym okresie. To czas pełen miłości i magii. W zimniejsze wieczory zostańcie w domu. Udekorujcie wspólnie mieszkanie, a potem pograjcie w gry planszowe lub karciane. W cieplejsze dni koniecznie wybierzcie się pobawić z dzieciakami w śniegu. Zabierz swoją pociechę na sanki, a po powrocie obejrzyjcie wspólnie jakiś świąteczny film. Żeby podzielić się dobrem w tym wymagającym dla niektórych okresie, sprawdź, czy lokalne instytucje nie organizują wydarzeń charytatywnych, przy których przyda się trochę pomocy.

 

Po więcej świątecznych inspiracji zaglądaj na najlepszy blog o Świętach Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.