Jak oczyszczać skórę twarzy, by uniknąć zaskórników?

Zaskórniki to problem, który pojawia się szczególnie w strefie T, a więc na czole, policzkach, nosie i brodzie. Występują czarne i białe zaskórniki. Te pierwsze to zaskórniki otwarte, a drugie zamknięte. Warto dowiedzieć się, jak oczyszczać skórę twarzy, aby uniknąć ich występowania albo przynajmniej je zniwelować.

Przyczyny powstawania zaskórników 

Zaskórniki często powstają na skutek problemów natury hormonalnej. Bezpośrednią przyczyną ich powstawania jest z kolei nadprodukcja sebum i zatykanie porów skóry. Takie problemy występują zwłaszcza u osób ze skórą tłustą, ale i mieszaną. Warto jednak wiedzieć, że powstawanie zaskórników może być też związane z nieprawidłowym oczyszczaniem skóry twarzy. Zaskórnikom sprzyjają też źle dobrane kosmetyki, czyli takie, które powodują zatykanie porów skóry. Wągrów nie należy wyciskać, aby nie roznieść zakażenia po całej twarzy. Są proste sposoby na uniknięcie powstawania zaskórników albo zniwelowanie ich ilości. Przede wszystkim jest to niestosowanie tłustych kremów powodujących zapychanie porów, a także ciężkich i kryjących podkładów do twarzy. W tym ostatnim przypadku dobrą alternatywą są kremy typu BB, czy też CC, a dla skóry dojrzałej także DD, które mają lżejszą formułę i nie zatykają porów. Warto również wystrzegać się spania w makijażu i pamiętać o prawidłowym oczyszczaniu twarzy.

Oczyszczanie twarzy jako profilaktyka występowania zaskórników 

Zasady oczyszczania skóry twarzy są bardzo proste. Absolutnym minimum jest mycie twarzy dwa razy dziennie, czyli rano po wstaniu z łóżka i wieczorem — przed snem. Jednak warto oczyszczać skórę także po intensywnym wysiłku fizycznym. Do mycia twarzy zamiast mydła, które często ma działanie wysuszające, warto wybrać żel oczyszczający, np. z peelingującymi drobinkami. Warto wiedzieć, że peeling enzymatyczny wykonywany raz w tygodniu może pomóc usunąć warstwy zrogowaciałego naskórka, które także powodują zatykanie porów skóry. Po użyciu żelu do twarzy należy oczywiście spłukać produkt pod wodą, a następnie przetrzeć skórę twarzy wacikiem nasączonym tonikiem. Ten produkt przywraca skórze naturalne pH. Prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy bez wątpienia sprzyja jej zdrowemu i promiennemu wyglądowi. Oczywiście to, że nie można stosować tłustych kremów to jedno, ale to nie znaczy, że nie można sięgać po nie w ogóle. Należy wybrać krem odżywczy o lżejszej formule, czyli taki, który polecany jest dla skóry tłustej i mieszanej. Oczywiście może być to także produkt przeciwzmarszczkowy. Przed nałożeniem makijażu warto jeszcze użyć serum do twarzy, które zapobiega utracie wody. Oczyszczanie skóry twarzy wieczorem powinno rozpocząć się od prawidłowego demakijażu. Tutaj polecane są między innymi płyny micelarne, które sprawdzają się nawet dla wrażliwej skóry. Po dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek makijażu można użyć jeszcze żelu myjącego, a następnie użyć środka tonizującego i nałożyć lekki krem na noc czy też pod oczy. Warto sięgnąć po produkty do oczyszczania, a także kosmetyki, które oferuje Dr. Max Drogeria. Decydując się na kosmetyki do oczyszczania, można postawić na linię produktów od jednego producenta. Tutaj sprawdzi się np. seria Ziaja Kozie Mleko albo Vichy Purate Termale.

Skuteczne oczyszczanie skóry może wspomóc także leczenie trądziku pospolitego czy różowatego. W tym przypadku warto sięgnąć po dedykowane produkty na te choroby skórne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.