Jak odkurzać biblioteczkę lub regał na książki?

Biblioteczka lub prosty regał na książki to miejsca, w których zbierają się ogromne ilości kurzu. Kurzą się nie tylko półki, lecz także same książki, dlatego regularne odkurzanie to w tym przypadku absolutna konieczność.

 

Czym odkurzać regał na książki?

Na regale i samych książkach gromadzą się spore ilości kurzu. Zwykła ściereczka i miotełka mogą w tym przypadku nie wystarczyć, gdyż czyszczenie biblioteczki nie może ograniczać się tylko do przetarcia fragmentów niezakrytych książkami.

Warto wykorzystać odkurzacz ze specjalnymi końcówkami przeznaczonymi do sprzątania mebli. Sięgnij po końcówki z miękkim włosiem – za ich pomocą można bez problemu odkurzyć zarówno samą półkę, jak i ustawione na niej zbiory. Jak podkreślają autorzy publikacji na portalu Dom w porządku, odkurzacz jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż stosowanie miotełki lub ściereczki, ponieważ od razu wciąga kurz do środka urządzenia, zamiast go wzbijać.

Świetnym rozwiązaniem ułatwiającym całą pracę jest moduł ręczny, który ma część modeli pionowych odkurzaczy. Dzięki temu odkurzanie regałów jest nie tylko wyjątkowo proste, lecz także skuteczne, a wszystkie zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika. Za pomocą takiego urządzenia łatwo odkurzyć ścianę, o którą oparty jest regał. Na niej również gromadzą się niemałe pokłady kurzu i innych zanieczyszczeń.

 

Jak skutecznie czyścić półki z książkami?

W sprzątaniu biblioteczki nie ma dróg na skróty. Należy najpierw zdjąć z półek wszystkie książki i dokładnie odkurzyć cały regał. To samo trzeba zrobić z każdym układanym na nim tomem. Oczywiście można dodatkowo przetrzeć półki lekko wilgotną ściereczką albo wykorzystać w tym celu posiadane urządzenie. Końcówki do odkurzaczy są na tyle małe i łatwo nimi manewrować, że ryzyko uszkodzenia którejś pozycji jest naprawdę niewielkie.

Pod dokładnym odkurzeniu regału i wszystkich książek, warto jeszcze raz przetrzeć całą szafkę wilgotną ściereczką, a później ustawić zbiory. Dobrze jest także zmyć od razu podłogę i ewentualnie jeszcze raz ją odkurzyć. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że z pomieszczenia usunięta została zdecydowana większość kurzu.

Jak odkurzać biblioteczkę lub regał na książki? blog o sprzątaniu sposobynazycie

W pomieszczeniach z dużą ilością książek świetnie sprawdzi się też oczyszczacz powietrza, który na bieżąco będzie usuwał pojawiające się zanieczyszczenia. Dzięki jego pracy odkurzanie biblioteczki będziesz mógł wykonywać znacznie rzadziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.