Jak przedłużyć żywotność swoich ubrań?

Kupując nowe ubrania, z pewnością zależy nam na tym, aby jak najdłużej zachowywały one wysoką jakość i pozostały z nami na wiele lat. W końcu każdy z nas z pewnością posiada swoje ulubione lniane koszule, kaszmirowe swetry czy letnie sukienki. Niestety zdarza się, że ubrania, które miały pozostać z nami jak najdłużej, ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. Dlaczego tak się dzieje? W rzeczywistości przyczyn może być wiele, ale bardzo często da się ich uniknąć. Dowiedz się, jak sprawić, aby Twoje ulubione tkaniny pozostały z Tobą jak najdłużej.

Najczęstsze błędy podczas prania odzieży

Okazuje się, że najwięcej uszkodzeń materiału naszych ulubionych ubrań ma miejsce podczas prania. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn jest niedostosowanie parametrów prania do rodzaju tkaniny. To w wielu przypadkach może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń i np. zmniejszyć Twój ulubiony wełniany sweter o kilka rozmiarów, przez co założenie go nie będzie już możliwe.

Błędy podczas prania i jak im zapobiegać

Jak temu zapobiec? Pamiętaj o tym, aby nie odcinać metek od odzieży zaraz po zakupie. To właśnie tam znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące tego, jak prawidłowo prać daną część garderoby. Jeśli jednak nie jesteś w stanie nosić ubrania z metką, zrób im zdjęcia swoim telefonem. Wtedy zawsze będziesz mogła do nich wrócić i upewnić się, czy wybrana przez Ciebie temperatura prania i pozostałe parametry są prawidłowe.

Kolejnym popularnym błędem jest zbyt częste pranie odzieży w zbyt wysokiej temperaturze. Czy zdarza Ci się odruchowo wrzucać ubrania do pralki, nawet jeśli nie są one zabrudzone? W wielu przypadkach wystarczy je tylko dobrze przewietrzyć lub użyć parownicy w celu odświeżenia. Z kolei wysoka temperatura prania zwyczajnie niszczy tkaniny, niezależnie od ich rodzaju. Dlatego na tyle, ile to możliwe, pierz swoje ubrania w niższej temperaturze. Nie wiesz, jaka temperatura będzie odpowiednia? W takiej sytuacji przydadzą się Electrolux pralki automatyczne.

Kiedy pierzesz ubrania, pamiętaj o tym, aby opróżnić wszystkie kieszenie. Często zostawiamy w nich różne drobne przedmioty, a następnie o nich zapominamy. Niestety ich obecność może okazać się niebezpieczna nie tylko dla odzieży, ale i samej pralki, uszkadzając jej poszczególne elementy, przez co konieczna może okazać się ich wymiana. Oprócz tego upewnij się, że zapiąłeś wszystkie suwaki i guziki. Ich zapięcia to kolejny sposób na to, aby uszkodzić swoją delikatną bluzkę lub sukienkę. Co więcej, rozpięte suwaki czy niezapięte guziki również mogą ulec zniszczeniu, przez co niezbędna będzie ich wymiana.

Jeżeli pierzesz w pralce bardzo delikatne tkaniny lub elementy garderoby jak rajstopy czy bielizna, warto zaopatrzyć się w specjalnie woreczki i siateczki na pranie. Dzięki temu unikniesz ich zniszczenia lub splątania.

Jak zadbać o swoje ubrania? Odpowiednia pralka

Czasami, choć stosujemy się do zaleceń producenta, nasze ubrania po kilku cyklach prania wcale nie prezentują się zadowalająco. Okazuje się, że przyczyną takiego stanu jest nieodpowiedni sprzęt. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje ubrania jak najdłużej wyglądały jak nowe, z pewnością zainteresują Cię Electrolux pralki automatyczne. To funkcjonalne i intuicyjne urządzenia wyposażone w nowoczesne technologie oraz programy prania, które przedłużają trwałość Twoich ubrań.

Czego możesz spodziewać się po nowoczesnych pralkach marki Electrolux? Jedną z zalet jest system ColourCare. Na czym polega jego działanie? Pralki wyposażone w ten system oczyszczają wodę. To z kolei sprawia, że użyte przez Ciebie detergenty i środki zmiękczające będą działać skutecznie nawet w przypadku niskich temperatur. To sprawia, że Twoja odzież zostanie uprana w delikatny, ale jednocześnie skuteczny sposób.

Kolejny element, który jest wart uwagi, to system SteamCare. Umożliwia on zakończenie prania delikatnym podmuchem pary. Taka czynność minimalizuje zagniecenia powstałe w trakcie prania nawet o jedną trzecią. Dzięki temu nie tylko przedłużasz żywotność swoich ubrań, ale jednocześnie zmniejszasz zużycie wody w cyklu prania.

 

Po więcej podobnych porad zaglądaj na popularny blog o praniu i sprzątaniu.

Jedna odpowiedź do “Jak przedłużyć żywotność swoich ubrań?”

  1. Przestałam się łudzić i w wyjątkowych przypadkach wybieram pralnię. Już parę razy zrobiłam moim ulubionym, kolorowym ubraniom coś niedobrego i nie chcę tego powtarzać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.