Jak spakować się na wakacyjny wyjazd od A do Z?

Jeżeli z wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami, to czas najwyższy pomyśleć, jak spakować się na wakacje. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, wszak często zabieramy ze sobą zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy, zapominając natomiast o tym, co ważne. Co spakować na wakacje?

 

Po pierwsze: znajdź odpowiednią walizkę

Nim przejdziemy do tego, co spakować, warto zastanowić się, w co się spakować. Otóż moim zdaniem najlepszym wyborem jest walizka na kółkach z wysuwaną rączką. Dzięki temu nie trzeba nosić ciężkich bagaży. Zwróć jednak uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Oczywiście możliwości jest sporo, jednak najlepiej wybrać taką, która jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także wodoodporna. Kolejnym ważnym aspektem są kółka, które powinny być nie tylko zwrotne, ale przy tym stosunkowo mocne i ciche. Warto jeszcze zabezpieczyć walizkę przed kradzieżą. A więc pamiętaj o stosowaniu odpowiednich zabezpieczeń, choćby w postaci sprawdzonych kłódek. Na samym końcu musimy jeszcze wspomnieć o wielkości. Jeżeli planujesz lot samolotem, to pamiętaj, aby sprawdzić dopuszczalne wymiary, dzięki temu unikniesz opłaty za nadbagaż.

Po drugie: funkcjonalność to podstawa

Skoro już wiesz, że należy spakować tylko to, co niezbędne i funkcjonalne, to zastanów się, co dokładnie należy ze sobą zabrać. Tutaj duże znaczenie ma miejsce, w które się wybieracie, a także rodzaj samych wakacji, a więc czy są one aktywne, czy raczej zamierzacie spędzać cały dzień na plaży. Podstawą na pewno jest bielizna, do tego należy zabrać odpowiednie ubranie do spania, a więc niezbędne są piżamy damskie i męskie. Zwróć uwagę na ich materiał. Można zdecydować się nie tylko na modele satynowe, ale także bawełniane, wszak bawełna pozwala skórze oddychać.

Sprawa odzieży nie jest już taka oczywista, ale tutaj najlepiej zastosować zasadę, że zabieramy ze sobą tylko to, z czego będziemy korzystać, a więc letnie sukienki, szorty, bikini i oczywiście maksymalnie wygodne obuwie. Jeżeli planujecie wypad do eleganckiej restauracji, można zabrać ze sobą jedną elegancką sukienkę typu midi, która zresztą może być bazą wielu stylizacji i sprawdzi się nawet podczas zwiedzania zabytkowych kościołów. Należy także zachować umiar w przypadku ilości torebek, a więc jedna, maksymalnie dwie, całkowicie wystarczą.

Po trzecie: jak się spakować, by nie żałować?

Skoro już wiesz co spakować, czas dowiedzieć się jeszcze, jak się spakować. Na samym dnie walizki najlepiej umieścić buty, ręczniki czy inne większe przedmioty. Z kolei następną warstwę mogą stanowić spodnie, sukienki czy bluzki. Trzecią warstwę, czyli tę górną, powinny obejmować rzeczy stosunkowo delikatne, a więc np. kosmetyki oraz takie, które chcesz mieć pod ręką. Pamiętaj, aby zabezpieczyć wszelkiego rodzaju kosmetyki typu szampony, fluidy czy lakiery do paznokci, by nie zaplamić całego bagażu. Tutaj mam dla ciebie jeszcze jedną radę, a mianowicie kupując miniaturki kosmetyków, zyskujesz pewność, że nic się nie zmarnuje.

Po czwarte: o czym jeszcze należy pamiętać?

Wybierając się na wakacje, warto zabrać ze sobą kilka ważnych rzeczy. Jedną z nich jest oczywiście ładowarka. Ponadto doskonale sprawdzi się power bank. Jeżeli czeka cię długa podróż, to pomyśl jeszcze o tym, co zapewni rozrywkę, a więc możesz spakować książkę, którą zawsze chciałaś przeczytać. Dzięki temu nawet długa podróż minie szybko i bardzo przyjemnie. Jeżeli wybierasz się w zdecydowanie dalsze rejony, to musisz pamiętać, aby się zaszczepić przeciw określonym chorobom. Ich wykaz znajduje się na stronie MSZ. Nawet lecąc do krajów azjatyckich, trzeba pamiętać o szczepieniach, np. przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu czy przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Z kolei wybierając się do strefy tropikalnej, trzeba umówić się na wizytę w przychodni Medycyny Podróży i Medycy Tropikalnej i dokładnie dowiedzieć się, jak przygotować się do wyjazdu, przy czym takie spotkanie nie powinno się odbyć później niż 6-8 tygodni przed planowaną podróżą.

Jak spakować się na wakacyjny wyjazd od A do Z?

Sprawdź, czy biuro podroży, oferuje dobre ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli nie, należy pomyśleć o jego wykupieniu.

Jedna odpowiedź do “Jak spakować się na wakacyjny wyjazd od A do Z?”

  1. Pakowanie bagażu na wakacje to nie jest prosta rzecz. Zawsze układam sobie listę by o niczym nie zapomnieć lub żeby wyeliminować zbędne rzeczy. Wybierając się z dzieckiem za granicę zabieramy tylko niezbędne minimum, co ze starszym dzieckiem jest łatwiejsze gdyż nie musimy zabierać wózka bo dziecko już z niego wyrosło czy fotelika samochodowego, który zastąpiliśmy alternatywnym rozwianiem, które jest równie bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.