„Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych” Joe Karbo — recenzja książki

Wiele osób zastanawia się „Jak zostać bogatym?”. To hasło często pojawia się w wyszukiwarkach internetowych, a podczas rozmów pada z ust ludzi, którzy chcieliby poznać przepis na sukces i bogactwo. Kilka miesięcy temu zaczęłam studiować ten temat – pochłaniam różne książki na temat milionerów, finansów, zdobywania fortuny i bogacenia się. Jednym z poradników, w których spodziewałam się zupełnie innej zawartości, jest światowy bestseller pt.: „Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych” Joe Karbo. Opisuje on metodę Dyna/Psyc — jednego z najbardziej znanych milionerów z USA, która pozwala odnieść oszałamiające sukcesy w życiu.

Krótka historia Joe Karbo

Joe Karbo, autor książki pt.: „Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych”, znalazł się w patowej życiowej sytuacji. Miał 50 tysięcy dolarów długu i żonę oraz ośmioro dzieci do wyżywienia. Jak sam wspomina w publikacji, dotarł do miejsca, w którym gotów był spróbować wszystkiego, nawet tego, co wydawało się śmieszne i głupie. Po latach mówił, że porażka, była najlepszą rzeczą, jaka mu się przytrafiła, ponieważ to ona doprowadziła go do opracowania metody bogacenia się, którą nazwał Dyna/Psyc.

Co to jest Dyna/Psyc?

Autorska metoda bogacenia się Dyna/Psyc stworzona przez Joe Karbo. Oddziałuje na naszą samoocenę, a poprzez odpowiednią pracę ułatwia jej podniesienie. W efekcie przekłada się na imponujące rezultaty, jakie pojawiają się w naszym życiu.

Na pierwszych stronach poradnika czytamy: „Z pomocą Dyna/Psyc określisz swoje cele — co jest głównym warunkiem sukcesu — a następnie nauczysz się je osiągać”. Następnie autor radzi: „Żeby cieszyć się owocami Dyna/Psyc, konieczne jest wykonywanie kilku konkretnych czynności”, które doprowadzą do bogactwa, satysfakcji, sukcesu oraz życia, o jakim zawsze marzyliśmy. Dyna/Psyc opiera się o system: C-Z-W-D, co oznacza: czytam, zgłębiam, wizualizuję, działam.

Fałszywy obraz siebie

Jednym z rozdziałów, który bardzo mnie zaskoczył, jest „fałszywy obraz siebie”. Autor pisze w nim, że „niska samoocena to jedna z pierwszych rzeczy, która nas w życiu ukształtowała. To NS (niska samoocena) decyduje o tym, czy odnosisz sukces, czy porażkę. Nie istnieje drugi tak silny czynnik. To gigantyczny kontroler osobistego przeznaczenia.” Samoocena wpływa na absolutnie wszystko w naszym życiu. Jest niezbędna do sukcesu i bogactwa.

Test na samoocenę

Następnie Joe Korbo zaleca wykonanie testu, który pokazuje czytelnikowi poziom jego własnej samooceny. Podzielił go na 10 stref: umiejętność robienia pieniędzy, relacje z innymi, przywództwo, pasja (sport i hobby), stosunki rodzinne, umiejętności zawodowe, siła perswazji, czy jesteś szczęściarzem?; czy jesteś bystry?; jak widzą cię inni?

Jak zmienić swoje życie w pasmo sukcesów?

Następnie milioner radzi przez 3 miesiące praktykować metodę Dyna/Psyc, by zmienić samoocenę i podnieść poziom sukcesu. Autor gwarantuje potężną moc swojego systemu. Czyli co konkretnie trzeba zrobić, by odnieść sukces?

Stwórz szczegółową listę tego, czego chcesz

Nie boj się spojrzeć na swoje życie i zadać sobie pytanie, jak chcesz, aby ono wyglądało. Nie zastanawiaj się, czego chciałbyś lub byś chciała. Nie myśl o tym, co mają inni. Usiądź i spisz konkretne cele, jakie chcesz osiągnąć w życiu. Nie zapomnij o podaniu jak największej ilości szczegółów.

Dlaczego to takie ważne? Zdaniem Joe Karbo na lotnisku Pani w kasie biletowej nie sprzedaje biletów do „gdziekolwiek”. Sprzedaje bilety w konkretne miejsce. Wyjaśnienie to sprawiło, że wnikliwie przyjrzałam się swojemu życiu. Określiłam szczegółowo własne (konkretne) cele, dzięki temu jestem jedną z osób, które mają szansę odnieść sukces.

Karbo radzi wypisać:

  • rzeczy, których potrzebuję od zaraz;
  • rzeczy, których chcę;
  • cechy osobiste, których chcę lub potrzebuję.

"Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych" Joe Karbo — recenzja

Zamień listy w cele

W rozdziale 5 autor podpowiada, jak zamienić listy w cele. Jest to kolejny element do opracowania projektu swojego wyjątkowego życia. Spisałam listę materialnych i niematerialnych rzeczy, których pragnę. Następnie ułożyłam cele tak, aby móc wykorzystywać je na co dzień do osiągnięcia tego, czego pragnę. Choć wiele osób może chcieć pominąć ten etap pracy nad sobą, to jest on bardzo istotny i niezbędny.

Jak korzystać z metody bogacenia się Dyna/Psyc?

Metoda bogacenia się Dyna/Psyc opracowana przez Joe Karbo opiera się na praktykowaniu codziennych deklaracji oraz Super Sugestii, a także umiejętnego wykorzystywania Nadświadomego Komputera.

  • Codzienne Deklaracje najlepiej czytać i wizualizować minimum 2 razy dziennie — po przebudzeniu i przed zaśnięciem.
  • Super Sugestia „niesie za sobą więcej mocy i energii. Dlatego właśnie jest w stanie przyspieszyć twój rozwój…”- można ją stosować tylko do celów niematerialnych wyłącznie 1 raz dziennie.
  • Nadświadomy komputer — korzystają z niego wybitni ludzie — podpowiada konstruktywne rozwiązania i odpowiedzi, zapewnia poczucie spokoju wewnętrznego i dobre samopoczucie, a także ułatwia osiąganie celów.

 

Druga część poradnika pt.: „Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych” Joe Karbo skrywa w sobie sekrety prowadzenia odnoszącej sukcesy firmy. Wiele materiału jest już nieaktualne. Wiele informacji tam zawartych było po prostu nudnych. Mimo to znalazłam kilka cennych porad, które już wdrażam w moim biznesie. Co ciekawe Karbo zdradza czytelnikowi także mnóstwo cennych wskazówek dotyczących tworzenia skutecznych treści, które napędzają sprzedaż, dlatego moim zdaniem poradnik ten jest także smakowitym kąskiem dla copywriterów, dziennikarzy i redaktorów, którzy lubią szlifować swoje umiejętności.

Reasumując, spodziewałam się po tej książce czegoś zupełnie innego. Otóż myślałam, że będzie ona zawierała porady bezpośrednio związane z zarabianiem pieniędzy i bogaceniem się. Nie miałam pojęcia, że poczucie pewności lub jego brak w tak ogromnym stopniu oddziałują na naszą sytuację finansową. Uważam, że wszystko dzieje się w naszym życiu w jakimś konkretnym celu. Od kilku miesięcy czytam nałogowo książki o bogaceniu się oraz o milionerach, chcąc poznać sekrety, które warto opisać na moim popularnym blogu o finansach. Gorąco polecam lekturę nawet tylko pierwszej części tego poradnika, ponieważ zawiera on proste wskazówki, jak zostać bogatym oraz osiągnąć w życiu to, co sobie wymarzymy.

"Jak stać się bogatym? Sposób dla leniwych" Joe Karbo — recenzja

Dyna/Psyc da Ci wszystko, czego potrzebujesz. Prosta metoda na wzbogacenie się dla osób leniwych – kompendium wiedzy w postaci napisanego prostym językiem podręcznika, który zmienia rzeczywistość na taką, o jakiej zawsze marzyliśmy. Zapewnia wszystko, czego pragniemy. Trzeba jedynie poświęcić czas na praktykowanie zalecanych przez autora ćwiczeń. Ja już wdrażam jego porady w swoim życiu. A lubię słuchać ludzi, którzy dotarli do miejsca, w którym ja zamierzam się znaleźć.

Popularny blog finansowy powstał po to, aby informować o tym, jak oszczędzać pieniądze oraz jak dbać o domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.