Jak urządzić przytulne biuro do pracy w domu?

Wystrój domowego biura wpływa na kreatywność i produktywność oraz sprawia, że przebywasz w pięknym wnętrzu, które motywuje do działania. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerką i masz własny gabinet przeznaczony do pracy z domu, czy marzysz o własnym kąciku do pracy w domu, koniecznie musisz urządzić je tak, aby ta przestrzeń zachęcała cię do pracy.

 

Projektowanie domowego biura nie jest łatwe zadaniem. A to dlatego, że domowe biuro powinno być urządzone tak, abyś mogła wygodnie spędzać w nim cały dzień, wystarczająco minimalistyczne, aby można było się w nim koncentrować oraz wystarczająco inspirujące, aby pobudzać kreatywność.

Dobrym rozwiązaniem jest ustalanie priorytetów w obszarze roboczym domowego biura. Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca do pracy. Ja mogłam pozwolić sobie na osobny pokój, ale wcale nie musi tak być. Kiedy mieszkaliśmy w bloku, wygospodarowałam sobie kącik do pracy w sypialni. Co prawda mieściło się w nim jedynie biurko, niewielki regał i fotel do biurka. Niemniej jednak ta przestrzeń w zupełności wystarczyła, by rozwijać swój warsztat i umiejętności. Umożliwiała również pracę jako freelancerka świadcząca usługi copywritingu i wirtualnej asystentki. Możesz zatem znaleźć taką przestrzeń w kuchni, salonie czy korytarzu.

Po wygospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni przyjdzie czas, by zadać sobie pytania: jak lubię pracować? Co mnie rozprasza? Kiedy lubię pracować? Skoncentruj się na tym, czego będziesz potrzebować, tak aby przygotować odpowiednie miejsce do pracy – przestrzeń do przygotowywania dokumentów, pisania artykułów, testowania kosmetyków czy robienia zdjęć produktów. Zastanów się jakiego rodzaju sprzętów używasz na co dzień w swojej pracy, a które z nich możesz schować w szafie lub na półce. Jako copywriterka, blogerka, redaktor kosmetyczna i wirtualna asystentka tak naprawdę potrzebuję wygodnego biurka i fotela oraz laptopa.

Jak urządzić przytulne biuro do pracy w domu? Blog lifestylowo-wnętrzarski SposobyNaZycie.pl

Minimalizm ułatwi skupianie uwagi na pracy

Projektując domowe biuro, nastawisz się na sukces. Dlatego zastanów się, czym wypełniasz swoją przestrzeń do pracy. Czy każdy znajdujący się w niej element sprawia, że twój gabinet do pracy w domu staje się przytulny i bardziej funkcjonalny?

Meble i dodatki do domowego biura

Zapomnij o bałaganie i chaosie czy pracy na zagraconym blacie kuchennym lub stole w jadalni. Nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na urządzenie biura w oddzielnym pomieszczeniu domu, możesz wydzielić i urządzić kąt do pracy z domu. Przestrzeń do pracy powinna odzwierciedlać Twoją wyjątkową osobowość oraz być dla Ciebie inspiracją. Dlatego w moim domowym biurze stanęło ogromne narożnikowe biurko w kolorze białym, które zestawiłam z białymi meblami wykonanymi z litego drewna. Połączenie ze zwiewnymi firanami z woalu oraz dekoracyjnymi zasłonami w modne kwiaty sprawiło, że udało mi się stworzyć modne i funkcjonalne wnętrze do pracy. Ciekawym sposobem uatrakcyjnienia domowego biura jest oświetlenie. W moim domowym gabinecie na biurku stoi piękna lampka w miedziano-złotym kolorze, która moim zdaniem nadaje przestrzeni luksusowego i profesjonalnego charakteru.

Jak urządzić przytulne biuro do pracy w domu? Blog lifestylowo-wnętrzarski SposobyNaZycie.pl

Rośliny doniczkowe w domowym biurze

Uwielbiam otaczać się roślinami doniczkowymi. Poprawiają one klimat i samopoczucie we wnętrzach, dlatego chętnie otaczam się roślinami, ponieważ mnie uspokajają i pozytywnie nastrajają, a dodatkowo oczyszczają powietrze we wnętrzu. Rośliny ożywiają każde wnętrze. Postaw kilka na parapecie, komodzie i biurku, a sprawią, że Twoja praca będzie przyjemniejsza.

Bez względu na to, jak efektywne jest twoje biurko oraz ile niezbędnych akcesoriów biurowych posiadasz, z czasem domowy gabinet do pracy może się wydać monotonny. Rośliny doniczkowe rozjaśnią jego przestrzeń, a bliskość z naturą sprawi, że będziesz się doskonale czuć przez cały dzień. A dodatkowo rośliny odświeżają wygląd każdej przestrzeni.

Plakaty i obrazy niezwykłą dekoracją domowego biura

Uważam, że plakaty to efektywna ozdoba każdego biura, która ożywi przestrzeń oraz sprawi, że będzie ona stylowa i elegancka. Długo szukałam plakatów, które pasowałyby do przestrzeni w moim biurze. Wytrwałość się opłaciła, bo na stronie bimago.pl znalazłam plakat z cytatem Coco Chanel oraz plakat Srebrna Księżniczka. Zestawione razem w eleganckich złotych ramach, prezentują się imponująco, ustawione na komodzie w moim domowym biurze. Choć zbyt wiele dekoracji w domowym biurze może rozpraszać to pustka również może, dlatego nie powinniśmy rezygnować z obrazów czy plakatów w domowym biurze.

Jak urządzić przytulne biuro do pracy w domu? Blog lifestylowo-wnętrzarski SposobyNaZycie.pl

Całość uzupełniłam o piękny pled Słońce w ogrodzie, który – jak się okazało – idealnie pasuje do stylowych zasłon z modnym kwiatowym wzorem. Jego niebanalny wygląd i zestawienie z ustawionymi na białej komodzie plakatami w pięknych złotych ramach, sprawia, że całość prezentuje się elegancko i stanowi wyjątkową dekorację.

A więcej inspiracji na plakaty i dekoracje do domu oraz biura znajdziesz na: www.bimago.pl.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.