Jak urządzić wspólny pokój nastoletnich braci?

Między rodzeństwem często wybuchają konflikty nawet o małe błahostki. Tak dzieje się nie tylko w przypadku dziewcząt, ale również chłopców, szczególnie nastolatków. Problem pogłębia się, gdy muszą dzielić wspólny pokój. Jak zatem urządzić go w taki sposób, by uniknąć, a przy najmniej zmniejszyć częstotliwość bójek i nieporozumień?

Po pierwsze: podziel pokój na dwie strefy

Dzielenie pokoju przez dwóch nastolatków nie jest najlepszym pomysłem, a problem pojawia się, gdy każdy zaprasza kolegów bądź dziewczynę. Aby uniknąć konieczności zawsze wspólnego przebywania w pokoju albo dzielenia obecności w nim, by zachować więcej prywatności, dobrym pomysłem jest podzielenie pokoju na dwie strefy. Do tego celu nie koniecznie trzeba użyć ścianki działowej, gdyż nie zawsze jest na tyle dużo miejsca.

Można zdecydować się na kolorowy parawan, który może mieć oldschoolowy design i spodobać się nawet nastolatkom. Podział pokoju może dotyczyć również wykończenia ścian i tu młodym ludziom najlepiej dać wolną rękę. Jeśli obaj chłopcy chcą mieć pokój piłkarski, ale kibicują innym drużynom to, zamiast wybierać barwy klubowe jednej z drużyn, lepiej zdecydować się na neutralny kolor i pozwolić ozdobić im własną część pokoju plakatami, czy też koszulkami w antyramach. Natomiast jeśli chodzi o meble młodzieżowe to najlepiej zachować spójność. Dla chłopca, zwłaszcza tego dorastającego, bardzo istotne jest, by były one dość surowe i w stonowanej kolorystyce, na przykład szare, brązowe lub czarne.

Po drugie: wybierz biurko modułowe

W pokoju uczniów, którymi są twoi synowie, nie może zabraknąć biurka. Jednak, zamiast robić grafik, kto w danej chwili będzie z niego korzystał, a kto będzie musiał poczekać lub iść odrobić lekcje do kuchni albo do salonu, lepiej zdecydować się na biurko modułowe. Wtedy nie będzie kłótni o to, kto w danej chwili korzysta z laptopa, zwłaszcza w sytuacji, gdy chłopcy będą chcieli pograć w gry online. Dodatkowo takie meble młodzieżowe dla chłopca wbrew pozorom sprzyjają integracji rodzeństwa, które może wspólnie nie tylko odrabiać lekcje, ale również programować, czy też stawać do rozgrywek w popularnych grach typu multiplayer. Oczywiście do takiego biurka trzeba dobrać odpowiednie krzesła i jeśli to możliwe, doskonałym wyborem będą fotele dla gracza, które są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu nie przyczyniają się do pogłębiania wad postawy.

Po trzecie: zdecyduj się na szafę przesuwną z indywidualnie zaprojektowanym podziałem

Kłótnie o dostęp do komputera, biurka czy samego pokoju to nie jedyne, które występują. Wbrew pozorom nie tylko dziewczyny „drą koty” o miejsce w szafie, gdyż każdy nastolatek jest bardzo przywiązany do swojej przestrzeni i nie lubi jej naruszania. Zatem zdecydowanie lepszym wyborem, zamiast klasycznej szafy przesuwnej, gdzie z jednej strony znajdują się półki, a z drugiej drążek, będzie wybór drążka po obydwu stronach oraz tak samo rozmieszczone półki. Dzięki temu można ograniczyć mieszanie rzeczy i kłótnie o to, że ktoś zawłaszczył czyjeś miejsce lub inny nie może znaleźć swoich rzeczy z powodu panującego miszmaszu. Zatem indywidualnie zaprojektowana szafa przesuwna będzie najlepszym wyborem.

Po czwarte: wybierz łóżko podwójne zamiast piętrowego albo dwa osobne

Kolejne kłótnie i spory wybuchają przy wyborze łóżka. Jeśli wybierasz piętrowe, to kłótnie o to, kto śpi na górze, a kto na dole zwykle nie mają końca. Lepszym rozwiązaniem jest łóżko z wysuwanym drugim miejscem na materac, które znajduje się odrobinę bliżej podłogi. Oczywiście, jeżeli miejsca w pokoju jest wystarczająco, dużo to lepiej wybrać dwa osobne łóżka młodzieżowe, tym bardziej, jeśli zostaną idealnie dopasowane do pozostałych mebli. Każdego nastolatka ucieszy taka odrobina prywatności i niezależności.

Jak urządzić wspólny pokój nastoletnich braci?

Bójki i kłótnie między nastoletnimi chłopakami raczej są nieuniknione. Na środku pokoju można zamontować pod lampą worek treningowy. Ilekroć młodzi będą zdenerwowani, to na nim będą mogli wyładować swoją frustrację. Przyda się również tarcza z rzutkami. Takie elementy wprowadzą w pokoju męski pierwiastek.

Więcej inspiracji dotyczących urządzania wnętrz znajdziesz w artykułach:

Jedna odpowiedź do “Jak urządzić wspólny pokój nastoletnich braci?”

  1. Uwielbiam praktyczne, ale niestandardowe rozwiązania, a w pokoju nastolatka takie właśnie są niezbędne. Nie szukam dróg na skróty, nie interesują mnie rozwiązania dla wszystkich, szukam dostawców i sklepów innych niż najpopularniejsze sieciówki, na przekór którym zamawiam meble z (link usunięto). Dom to nasza oaza, nie może wyglądać jak setki innych mieszkań, bo z pewnością nie będziemy się w nim dobrze czuli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.