Jak wybrać dobry krem z filtrem?

Wiele z nas podchodzi sceptycznie do ochrony przeciwsłonecznej, marząc o skórze muśniętej słońcem. Tymczasem można cieszyć się piękną opalenizną i jednocześnie chronić skórę przed fotostarzeniem i innymi, negatywnymi konsekwencjami promieniowania UV. Wystarczy wybrać odpowiedni krem. Jak to zrobić?

 

Zdecyduj o poziomie ochrony

Jaki filtr wybrać – to pytanie pojawia się przed sezonem letnim? Wysoki filtr i pełna ochrona oraz brak opalenizny, czy niski filtr i mniejsze bezpieczeństwo dla skóry, ale za to piękny jej odcień? Dziś już nie musimy wybierać. Producenci kremów z filtrem oferują możliwość zachowania wysokiej ochrony przeciwsłonecznej z uzyskaniem delikatnej opalenizny. Taki efekt daje filtr SPF 15. Dla zachowania całkowitego bezpieczeństwa i ochrony należy wybrać kremy z filtrem do ciała oznaczone jako SPF 50. Takie blokery promieniowania przeznaczone są także dla dzieci, by zapobiegać poparzeniom słonecznym. Warto określić swój fototyp, a więc odcień skóry, by wybrać bezpieczny poziom ochrony przeciwsłonecznej. Im cera jest jaśniejsza, tym wyższy filtr trzeba wybrać.

Wybierz kosmetyk chroniący i pielęgnujący jednocześnie

Zaletą najlepszych kremów z filtrem do ciała jest to, że oprócz ochrony, także pielęgnują skórę, dzięki substancjom nawilżającym, będącym częścią ich składu. Może być to sok z liści aloesu, olej kokosowy, czy inne aktywnie działające składniki pochodzenia naturalnego. Kremy przeciwsłoneczne mają też formułę, umożliwiającą produkcję witaminy D, pomimo zastosowania wysokich filtrów ochronnych. Są więc to kosmetyki, które wpływają korzystnie na skórę na wielu poziomach.

Krem, emulsja, balsam, mgiełka, czy olejek?

To kolejny z dylematów – jaką formułę kosmetyku wybrać? Dla ich skuteczności nie ma to znaczenia, podobnie jak dla trwałości. Wybierajmy kosmetyki, które lubimy stosować. Może to być emulsja, mgiełka czy olejek. Najważniejsze są właściwości, a więc na przykład wodoodporność – zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na plażę. Warto też zwrócić uwagę na wygodę aplikacji. Mgiełkę wystarczy rozpylić bezpośrednio na ciało i rozprowadzić, a balsam czy emulację należy nałożyć na skórę i rozsmarować. Każdy sposób jest dobry, jeśli jest dla nas wygodny.

Jak wybrać dobry krem z filtrem?

Ważne, by kremy stosować regularnie przed każdą ekspozycją słoneczną, by zachować zdrowie skóry i ochronić ją przed skutkami fotostarzenia. Uzupełnieniem takiej pielęgnacji są nawilżające balsamy i żele, stosowane po opalaniu, działające kojąco i łagodząco na skórę. Dzięki temu jest ona miękka i dłużej zachowuje młody wygląd.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.