Jak wybrać najlepszą darmową aplikację do wystawiania faktur na telefon? Recenzja Taxon™

Era automatyzacji biznesu to moment, w którym firmy mogą korzystać z aplikacji do fakturowania bez konieczności zatrudniania księgowego. Odpowiednio dobrane oprogramowanie pozwala zarządzać różnymi procesami finansowymi w firmie, a w efekcie oszczędza czas i pieniądze. Na moim blogu o prowadzeniu firmy podpowiem Ci jak wybrać odpowiedni program do wystawiania faktur.

 

Jeśli świadczysz usługi dla firm, z pewnością rozliczasz się poprzez wystawienie faktury VAT. Również ja – copywriterka freelancerka prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, potrzebuję programu do wystawiania faktur, gdyż oferuję współpracę B2B. Jak wybrać najlepszy program do fakturowania dopasowany do potrzeb mojej firmy?

Rozliczanie i wystawianie faktur to utrapienie. Było żmudnym i nudnym zajęciem w epoce przed wynalezieniem i popularyzacją komputerów. Wówczas firmy zatrudniały księgowych i ich pomocników do ręcznego rozliczania i fakturowania. Tworzenie i wysyłanie faktur, kontrolowanie ich płatności zajmowało wówczas nawet kilka tygodni. Poza tym było również czasochłonne i kosztowne.

Dobry program do wystawiania faktur automatyzuje cały proces, umożliwia ich ekspresowe generowanie oraz wysyłanie do klientów. Niektóre narzędzia do fakturowania mają również funkcje zarządzania projektami, kard i płac czy księgowości.

Faktury są niezbędne, gdy sprzedajesz produkty lub świadczysz usługi dla firm. Dawniej trzeba było je wystawiać ręcznie, co nie tylko było nudne i żmudne, ale również można było popełnić błąd.

Dziś ułatwieniem dla właścicieli małych i dużych firm oraz dla firm księgowych jest instalacja oprogramowania, które czyni wystawianie faktur prostą i wygodną czynnością. Mamy do wyboru różnorodne oprogramowania do wystawiania i rozliczania faktur. Zastanów się, dlaczego Twoja firma potrzebuje programu do fakturowania?

Funkcje idealnego oprogramowania do fakturowania

Ważne funkcje aplikacji do fakturowania:

1. Możliwość wystawiania różnorodnych faktur

Coraz częściej zdarza mi się wystawiać faktury eksportowe, dlatego zwróć uwagę, by aplikacja do wystawiania faktur była dostosowana do potrzeb twojej firmy. Bez względu na to, czy wystawiasz faktury VAT, czy faktury bez VAT, faktury transportowe, faktury krajowe i eksportowe czy faktury marża, powinna Ci to umożliwić.

2. Możliwość wystawiania faktur w różnych walutach

To kolejna istotna sprawa, ważna dla kontrahentów zagranicznych. Zdarza się, że proszą oni o wystawianie faktur w euro czy dolarach amerykańskich. Dlatego funkcja zmiany waluty na fakturze dla mnie jest kolejną niezbędną sprawą, która pozwoli na bezproblemowe operacje finansowe w mojej firmie.

3. Upraszcza i ułatwia pracę oraz oszczędza czas

Prowadząc jednoosobową firmę, jestem człowiekiem orkiestrą. Poza wykonywaniem zadań, które pozwalają mi zarabiać, muszę również zadbać o marketing i reklamę mojej firmy, a także księgowość i sprawy podatkowe. Dobrym rozwiązaniem, z którego można skorzystać, jest outsourcing usług. Ale gdyby tak nowoczesna aplikacja do wystawiania faktur umożliwiała również wykonywanie raportów podatkowych, a w efekcie oszczędza mnóstwo czasu, to zdecydowanie odpowiada moim potrzebom.

4. Pozwala wystawiać faktury z dowolnej lokalizacji

Dziś prowadzenie biznesu nie oznacza konieczności pracy z siedziby firmy. Można pracować w domowym gabinecie, w restauracji czy podczas urlopu spędzanego na egzotycznej wyspie (Prowadzę własną firmę 9 lat i doskonale wiem, że czasem podczas urlopu trzeba popracować). Wybierając dobrej jakości program do fakturowania, masz swobodę działania z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebujesz jedynie połączenia internetowego i nie musisz polegać na systemach biurowych. Możesz generować faktury w dogodnym momencie i wysyłać je bezpośrednio do klientów bez konieczności drukowania i wysyłki, co oszczędza twój czas i pieniądze.

Jak wybrać najlepszą darmową aplikację do wystawiania faktur na telefon? Recenzja Taxon™

5. Pozwala na wielozadaniowość

Wielozadaniowość w biznesie to kolejna ważna sprawa. Gdy firma się rozwija i każdego dnia dzieje się tak wiele potrzebujesz oprogramowania, które pozwoli Ci wykonać maksymalną liczbę zadań w jak najkrótszym czasie. Dobrym pomysłem jest zatem inwestycja w oprogramowanie do fakturowania, które pozwala na jednoczesne wysyłanie wielu faktur czy poza wystawianiem faktur z telefonu, ułatwia kontakt z księgowym czy rozliczanie podatku.

6. Ogranicza papierkową robotę

Używanie programu do fakturowania oszczędza czas i pieniądze oraz robotę papierkową. Wszystkie dane klientów są zapisane i dostępne dla Ciebie z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Oznacza to koniec z noszeniem mnóstwa dokumentów przy sobie. Dodatkowo możesz ekspresowo wyszukać konkretne dane klienta, czy podesłać do Biura Księgowego dokumenty niezbędne do przygotowania sprawozdań finansowych.

Recenzja aplikacji do faktur Taxon™ dla nowoczesnych przedsiębiorców

Darmowa aplikacja do faktur Taxon™ upraszcza zarządzanie firmową dokumentacją, co jest szalenie istotne w każdej firmie, również – a może szczególnie – w JEG, gdzie właściciel firmy, musi być człowiekiem orkiestrą, ogarniającym każdy aspekt prowadzenia biznesu. Taxon™ to aplikacja dla nowoczesnych przedsiębiorców, która ułatwia zarządzanie firmą, ponieważ:

  • zapewnia stały dostęp do księgowego w Twoim mieście;
  • pozwala ekspresowo wystawić fakturę lub rachunek z telefonu i automatycznie wysyła do Twojego księgowego;
  • otrzymujesz raporty z podatków, co ułatwia Ci monitorowanie podatków i kosztów;
  • na bieżąco przesyłasz zdjęcia faktur zakupowych do biura rachunkowego i nie musisz o nich pamiętać pod koniec miesiąca;
  • pozwala pobierać faktury w plikach PDF;
  • zapewnia dostęp do informacji o podatkach i ZUS;
  • daje możliwość wystawiania faktur PL, EN, walutowych, eksportowych, krajowych, bez VAT, faktur marża i zaliczkowych.

Jak wybrać najlepszą darmową aplikację do wystawiania faktur na telefon? Recenzja Taxon™

Prosty i intuicyjny program do wystawiania faktur jest łatwy w obsłudze z telefonu oraz przeglądarki w komputerze. Różne funkcjonalności sprawiają, że upraszcza prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach. Właścicielu firmy, ułatwiaj sobie życie, codzienną pracę i zarządzanie biznesem. Z Taxon™ możesz to robić ekspresowo z telefonu lub przeglądarki komputera. Sprawdź: https://www.taxon.pl.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.