Jak zapakować prezent? Oto kilka ciekawych pomysłów

Nie wiesz jak zapakować prezent? Chcesz zaskoczyć bliskich niekonwencjonalnie wyglądającym upominkiem? W takim razie koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik. Podpowiadam w nim jak nadać podarunkom ciekawy wygląd i jakie akcesoria wykorzystać do pakowania. Oto kilka prostych pomysłów na oryginalne opakowania prezentowe.

Papier pakowy – (nie)zwykłe rozwiązanie

Oczywiście zawsze możemy owinąć pudełko w zwykły papier prezentowy. To proste, ale raczej mało oryginalne rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać nieco inny efekt, wybierz papier pakowy. Najpierw starannie zapakuj w papier pudełko z prezentem. Potem przygotuj koronkową tasiemkę i przyklej jeden pasek taśmy wzdłuż, a następnie wszerz opakowania, tak by paski przecinały się pośrodku. Następnie przewiąż paczkę sznurkiem jutowym, najlepiej w tym samym miejscu, w którym znajduje się ozdoba z koronki, a potem zawiąż ze sznurka kokardę. Na samym końcu za pomocą drewnianego spinacza do ubrań przypnij kartkę z imieniem osoby, której chcesz wręczyć podarunek. W ten sposób przygotujesz minimalistyczne, ale zarazem oryginalne opakowanie na prezent. Możesz też dodać inne ozdoby np. płatki śniegu wycięte z białej kartki lub cekiny. Ogranicza Cię wyłącznie własna wyobraźnia.

Pudełko fasonowe – elegancka klasyka

Do pakowania prezentów można wykorzystać pudełko, ale zamiast jego tradycyjnej wersji klapowej, najlepiej wybrać karton fasonowy. Ma płaski elegancki kształt, a do jego zamknięcia i złożenia nie trzeba używać taśmy klejącej, która mogłaby zepsuć efekt wizualny. Pudełka fasonowe w różnych rozmiarach i kolorach znajdziesz tutaj: https://kartony24.eu/. Jak przeistoczyć karton fasonowy w estetyczne opakowanie prezentowe? To bardzo proste. Na początku wymość wnętrze pudełka wełną drzewną lub tkaniną np. satyną. Prezent owiń w bibułę do pakowania i zabezpiecz ją naklejką, tak, by bibuła nie odwinęła się w pudełku. Umieść pakunek w kartonie i zamknij opakowanie.
Następnie kilka razy przewiąż pudełko sznurkiem jutowym. W zależności od okazji, na sznurku możesz zawiesić plastry suszonej pomarańczy, gałązki świerkowe, plaster drewna lub małą bombkę.

Ciekawe zawieszki, czyli co zamiast tradycyjnych etykiet?

Czasami drobny dodatek potrafi odmienić cały efekt wizualny. Nie inaczej jest z pakowaniem prezentów. Jeżeli zapakujesz prezent w papier ozdobny lub w papier pakowy możesz uatrakcyjnić wygląd pakunku za pomocą nietypowej zawieszki, która zastąpi tradycyjną etykietę z imieniem. Można zastąpić ją, chociażby… pierniczkiem. Najpierw sporządź na nim odpowiedni napis z lukru, a po wyschnięciu wsuń ciasteczko pomiędzy jutowe sznurki, którymi należy wcześniej owinąć pakunek. Zamiast papierowego bileciku możesz wykorzystać także zdjęcie. Taki dodatek nada prezentowi nieco bardziej osobisty charakter.

Woreczek jutowy lub bawełniana chusteczka

Do pakowania drobiazgów warto wykorzystać jutowy woreczek. Można naszyć na nim dodatkowe ozdoby lub wyszyć imię obdarowywanej osoby. Upominki w niewielkim rozmiarze np. pudełeczko z biżuterią można także zapakować w bawełnianą chusteczkę lub bawełnianą serwetkę z interesującą grafiką. Wystarczy rozłożyć materiał, położyć na nim prezent i podnieść do góry krawędzie chustki lub serwetki, a potem przewiązać je wstążką. To prosta, ale bardzo efektowna technika pakowania prezentów.

Tuba kartonowa

Do przygotowywania prezentów można wykorzystać także tubę wysyłkową. Sprawdzi się do pakowania wszystkich podłużnych i wąskich rzeczy, a także do pakowania słodyczy, kalendarzy, plakatów czy wielkoformatowych zdjęć. Najpierw włóż rzeczy do środka, a potem zamknij tubę za pomocą zatyczek. Następnie owiń tubę w bibułę. Bibuła powinna wystawać po bokach tak, by można ją było związać z obu stron wstążkami. Dzięki temu pakunek będzie nieco przypominać dużego cukierka. Przygotuj także papier pakowy i owiń nim tubę w jej środkowej części. Dzięki temu upominek zyska jeszcze ciekawszy wygląd.

Jak zapakować prezent? Blog o prezentach SposobyNaZycie.pl

Jak widać, istnieją ciekawsze alternatywy dla papieru ozdobnego i torebek prezentowych. Za pomocą kilku akcesoriów można łatwo przygotować niekonwencjonalne opakowania na podarunki. Jeśli wykorzystasz któryś z opisanych pomysłów na pewno uda Ci się zaskoczyć bliskich swoim prezentem.

 

 

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.