Jaki zegarek Citizen wybrać?

Zegarek Citizen to synonim klasy, niezawodności i nowoczesności. W zależności od budżetu, jakim się dysponuje – można wybierać między prostym, niedrogim zegarkiem lub postawić na zaawansowany technicznie zegarek np. model Citizen Radio Controlled (sterowany radiowo). Jaki zegarek Citizen wybrać? Na jakie kategorie podzielone są wszystkie modele?

 

Klasyczne zegarki męskie Citizen – technologia solarna Eco Drive

Klasyczne propozycje dla mężczyzn od kultowej marki Citizen, charakteryzują się przede wszystkim doskonałym, eleganckim wyglądem. Zegarek Citizen Eco Drive, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, zmienia światło dzienne w energię napędzającą zegarek – a to wszystko przy zachowaniu klasycznej formy zegarka. Klasyczne zegarki z serii Eco Drive mają niesłychanie precyzyjny mechanizm kwarcowy. Dostępne są zarówno z paskiem z prawdziwej skóry, jak i metalową bransoletą. Zegarki Citizen Eco Drive to zarówno subtelny i estetyczny zegarek Citizen damski, jak i modele dedykowane dla mężczyzn, z większą kopertą i masywniejszą bransoletą.

Zegarek Citizen Titanium – prawdziwa trwałość tytanu

To grupa modeli wykonanych z niemalże niezniszczalnej, tytanowej koperty. W zależności od wyboru zegarka można postawić również na zegarek wykonany z tytanu w całości. Oznacza to, że z tytanu będzie wykonana nie tylko koperta, ale również bransoleta. Warto mieć na względzie fakt, że zegarek Citizen Titanium będzie nieco cięższy od innych modeli. Niezależnie jednak od wagi, Citizen Titanium doskonale sprawdzi się podczas codziennego, intensywnego użytkowania. Tytanowe zegarki Citizen dostępne są również w technologii Eco Drive (np. Zegarek Citizen Promaster).

Zegarek Citizen Stiletto – elegancki i prosty wybór

Zegarki Citizen Stiletto to propozycja dla osób ceniących ponadczasową klasykę. Główna różnica w ich wyglądzie zewnętrznym tkwi w ich cienkiej kopercie. Docelowo, zegarki Citizen z linii Stiletto miały być najcieńszymi zegarkami zasilanymi energią słoneczną na świecie!

Zegarek Citizen Radio Controlled – zegarki kontrolowane przez sygnał radiowy

Zegarki Citizen Radio Controlled to najbardziej zaawansowane modele z oferty marki Citizen. Na świecie jest kilka nadajników wysyłających sygnał radiowy, dzięki którym zegarek zawsze będzie pokazywał aktualną godzinę – bez konieczności ręcznej zmiany czasu! W zależności od tego, w jakiej strefie czasowej znajduje się właściciel zegarka, sygnał radiowy dociera do mechanizmu zegarka Citizen Radio Controlled, a ten automatycznie zmienia strefę czasową. Na ogromną uwagę zasługuje również niebywała precyzja mierzenia czasu. Takie zegarki mają dokładność mierzoną co do 1 sekundy na milion lat! To precyzja porównywalna z dokładnością zegara atomowego! Z tej funkcji można korzystać niemalże na całym świecie. Wieże zlokalizowane są bowiem w Wielkiej Brytanii, na terenie Niemiec, USA, Japonii i Chin.

Zegarki Citizen z kalendarzem wiecznym – linia Perpetual

Wieczny kalendarz to kolejne, warte uwagi rozwiązanie, które w swoich zegarkach zastosowała japońska marka Citizen. Co prawda większość zegarków dostępnych na rynku wyświetla datę, niezależnie od tego, czy jest to tylko dzień miesiąca, dzień tygodnia, czy też obie te informacje. Jednak kalendarz wieczny oferuje więcej! Zegarek Citizen Perpetual automatycznie dostosowuje datę, uwzględniając nawet określoną liczbę dni w danym miesiącu i rok przestępny. Co to oznacza dla użytkownika? Brak konieczności ręcznej zmiany daty na początku każdego miesiąca. Zegarki te wyposażone są nierzadko w chronograf, suwak logarytmiczny, stoper itp. Zegarek męski Citizen Perpetual będzie idealnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących.

Zegarek męski Citizen Royal Marines i Citizen Red Arrows – gratka dla survivalowca

Zegarki Royal Marines są nie tylko ultra wytrzymałe. To prawdziwe zegarki wojskowe, które powstały we współpracy z brytyjską Royal Marines! Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko ich precyzyjne i trwałe wykończenie, ale również zdumiewający zasób praktycznych funkcji. Wysokiej jakości, niezniszczalne szkło szafirowe o niezrównanej twardości 9H, obudowa wykonaną z tytanu i wodoodporność, to mocne strony zegarków „wojskowych”. W niektórych modelach z tej serii można nawet nurkować do głębokości 300 metrów. Nie lada gratką dla wszystkich pasjonatów survivalu jest pasek z kevlaru, czyli materiału, z którego produkowane są również kamizelki kuloodporne.

Kolejna wojskowa kolekcja – Red Arrows, powstała we współpracy z brytyjskimi, Królewskimi Siłami Powietrznymi. Zegarki Citizen z serii Red Arrows nawiązują do niezrównanej reputacji tej formacji zbrojnej, której podniebne popisy akrobatyczne znane są na całym świecie. Wyżej opisane dwa modele Citizen to kolekcje limitowane – mogą być gratką dla kolekcjonera i zaawansowanym zegarkiem użytkowym do codziennego noszenia.

jaki modny zegarek wybrać blog o modzie męskiej sposobynazycie

Jaki zegarek Citizen wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest skryta zarówno w budżecie, jakim się dysponuje, jak i faktycznych potrzebach użytkowych. Prawdą jest, że niezależnie od wyboru określonego modelu – zegarki Citizen są doskonałym i trwałym wyborem, który posłuży bezawaryjnie przez wiele lat. W ofercie japońskiej marki znajdują się zarówno specjalistyczne, bogate w wiele funkcji zegarki kontrolowane radiowo, jak i proste eleganckie modele, które są dobrym uzupełnieniem codziennych i wieczorowych strojów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.