Jakie osłony okienne do biura wybrać?

Biuro jest miejscem, w którym współczesny człowiek spędza większą część dnia. Komfort pracownika w tym miejscu jest bardzo ważny, nie tylko ze względu na dobre samopoczucie, ale także na wydajność podczas pracy. Pracodawcy zdają sobie z tego sprawę, a stwierdzenie „przyjazne środowisko pracy” zyskuje na popularności i staje się przestrzegane przez przedsiębiorców.

 

Designerskie przestrzenie, innowacyjne przedmioty, karnety na siłownie, a także inne dodatki to tylko część, która ma wpływ na jakość pracy pracownika. Kluczową sprawą dotyczącą komfortu w pracy jest nasłonecznienie pomieszczenia i panująca w nim temperatura, o tym decyduje odpowiedni dobór osłon okiennych.

Najważniejszą cechą dekoracji okiennych powinna być ich funkcjonalność. Jest wiele odmian dekoracji okiennych, najpopularniejszymi są klasyczne materiałowe rolety, przy czym jest kilka ich odmian: rolety 3D, rolety typu dzień noc, a także rzymskie. Wszystkie te typy rolet idealnie nadają się do biur, ponieważ skutecznie chronią przed słońcem. Wykonane są z tkanin specjalistycznych, zależnie od funkcji różnią się transparentnością. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, z wyjątkiem rolet rzymskich, ponieważ aby utrzymać je w czystości, należy je prać, a to może być niepraktyczne w warunkach biurowych.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, stosujemy materiały o różnej transparentności, np. chcąc uzyskać rozproszenie i ograniczenie bezpośredniego światła stosuje się tkaniny roletowe o dużej przezroczystości. W przypadku kiedy pomieszczenie biurowe wymaga dużego zaciemnienia, to odpowiednim rozwiązaniem są tkaniny roletowe blackoutowe. Dzięki zastosowaniu specjalnych systemów prowadnic bocznych ze szczotkami można uzyskać całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Kasetę rolet montuje się a ramie okiennej, a więc nie musimy ingerować w ścianę czy sufit.

Aktualnie bardzo popularne stają się tzw. screeny, czyli osłony okienne o strukturze siatki, zakres transparentności jest bardzo szeroki, bowiem od 1% do 10%. W zależności od stopnia nasłonecznienia dobiera się odpowiedni stopień przezroczystości. Screeny są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, wykonane są z miękkiego, sprężystego tworzywa. Niegdyś przeznaczone były do montowania na zewnątrz, aktualnie stosuje się je także we wnętrzach.

Kolejną bardzo interesującą propozycją osłon okiennychplisy. Cechuje je zarówno modny design, jak i funkcjonalność, ze względu na opcję dwukierunkowej regulacji położenia. Można odsłaniać je zarówno od dołu, jak i od góry i umieszczać na najlepszym dla siebie poziomie. W ciągu dnia w zależności od tego, na jakim poziomie znajduje się słońce i jak padają promienie słoneczne, możemy zmieniać wysokość ustawienia plis indywidualnie na każdym oknie.

Rolety typu dzień noc, idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych dzięki prostemu mechanizmowi działania, a także modnemu wyglądowi. Jeśli chodzi o rolety 3D, to wyglądem przypominają rolety dzień noc, jednak kiedy rozwiniemy roletę do końca, wówczas lamele zaczynają zmieniać swoją pozycję z pionu do poziomu, dając trójwymiarowy wygląd. Ten rodzaj osłon okiennych idealnie nadaje się dla osób, którym znudziły się standardowe rolety i chcą wprowadzić do wnętrza trochę odmienności.

Jakie osłony okienne do biura wybrać?

W aranżacjach biurowych na popularności nie tracą żaluzje metalowe, są wręcz rozchwytywane i montowane w wielu pomieszczeniach. Żaluzje cechuje prostota wykonania i jednocześnie funkcjonalność. Dawniej dominowały żaluzje o wąskich lamelach, mierzące zaledwie 2 cm, jeśli chodzi o kolory, to można było wybierać między metalowym a białym. Aktualnie w modzie są żaluzje z lamelami o szerokości 5 cm, popularne w kolorze bieli lub czerni.

Ten rodzaj osłon okiennych jest bardzo lekki, istotne jest to, że lamele pokrywa się materiałem, który odbija promienie słoneczne, a w ten sposób ogranicza nagrzewanie się pomieszczenia. Plusem żaluzji jest na pewno to, że nie wymagają regularnego serwisowania, a przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości, a to nie pozostaje bez znaczenia. Żaluzje aluminiowe montuje się bezinwazyjnie na ramie okiennej, a więc nie ma ryzyka, że powstaną jakieś szkody na ścianie lub suficie w pomieszczeniu, które wynajmujemy.

Kolejnym rodzajem osłon okiennych chętnie wybieranych do biurażaluzje drewniane. Drewno wnosi do wnętrza ciepło i miłą atmosferę. Żaluzje drewniane pasują do każdej aranżacji, sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, jak i w tradycyjnych przestrzeniach. Drewno nadaje wnętrzu stylowego wyglądu, nadając jemu przy tym charakteru. Żaluzje świetnie współgrają z innymi drewnianymi elementami wykończenia wnętrza. Naturalny kolor żaluzji w połączeniu z drewnianymi panelami podłogowymi nadaje całości niepowtarzalnego wyglądu. Osłony te zapewniają pełną ochronę przed wpadaniem silnych promieni słonecznych, a co za tym idzie mocnym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Szukając odpowiedniej osłony okiennej do biura, warto wziąć pod uwagę verticale, jest to pionowa wersja żaluzji, skutecznie chroniąca przed światłem. Lamele wykonane są z tkanin syntetycznych, które można ustawiać dowolnie pod wybranym kątem tak, by pomieszczenie skutecznie było chronione przed słońcem. Wybierając żaluzje do biura, trzeba zwrócić uwagę na to, by tkaniny, z jakich są wykonane, spełniały normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego (muszą posiadać atesty FR). Mechanizm działania verticali jest prosty, a samo użytkowanie nie powinno nikomu sprawiać problemów. Sterowanie żaluzjami odbywa się za pomocą sznurka i łańcuszka, w ten właśnie sposób możemy regulować ilość wpadającego słońca.

Tak jak widzimy, są różne rodzaje osłon okiennych, ale to, jakie wybierzemy, zależy od naszych preferencji i upodobań. Każdy z tych wszystkich rodzajów osłon ma wspólny cel: ochrona przed wpadaniem do wnętrza zbyt dużej ilości promieni słonecznych, a w związku z tym mocnym nagrzaniem pomieszczenia.

Jakie osłony okienne do biura wybrać?

W biurze spędzamy większą część dnia, dlatego komfort podczas pracy jest bardzo ważny. Zbyt silne promienie słoneczne mogą zakłócać pracę przy komputerze, ponieważ odbijając się od monitora, rażą w oczy, w takich warunkach nie da się niestety pracować, dlatego bardzo ważnym elementem aranżacji biura są osłony okienne. Najlepiej jest wybrać takie, które będą współgrać z wszystkimi elementami wykończenia wnętrza. Wysokiej jakości żaluzje lub rolety do biura można kupić w sklepie internetowym Knall. Sklep realizuje również zamówienia indywidualne „na wymiar”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.