Jesienne kurtki i płaszcze damskie – jak wybrać najmodniejsze?

Modne jesienne kurtki i płaszcze to absolutny must-have kobiecej garderoby. W zależności od pogody warto posiadać kilka różnych okryć wierzchnich na tę porę roku. Jednego dnia, podczas złotej polskiej jesieni doskonale sprawdzi się klasyczna jesienna kurtka lub długi sweter płaszczowy z kapturem, na deszczowe jesienne dni idealny będzie przeciwdeszczowy płaszczyk, natomiast w miarę zbliżania się nadchodzącej zimy idealny będzie długi i ciepły płaszcz.

Co to jest kurtka jesienna?

Jesienna kurtka to rodzaj okrycia wierzchniego z dodatkową warstwą izolacji i nieco dłuższym krojem. Jej zadaniem jest ochrona ciała przed zimną i mokrą jesienną aurą. Powinna być przeciwdeszczowa i wiatroszczelna.

Zapewnienie organizmowi ciepła jest kluczowe podczas jesieni. Mimo wszystko musimy przecież wyjść z domu do pracy, na zakupy, załatwić sprawy urzędowe, popracować w ogrodzie, spotkać się z przyjaciółmi czy po prostu wyjść na spacer. Dlatego wiedza, jak wybrać odpowiednią kurtkę na jesień jest niezbędna do przetrwania, a do tego wpływa na nasze zdrowie.

Wiele kobiet i mężczyzn ma kilka jesiennych kurtek, choć bywają również osoby, które przez całą jesień używają jednej ciepłej kurtki bądź płaszcza. Inne potrzeby, jeśli chodzi o garderobę, o tej porze roku mają osoby aktywne czy lubiące podróże, a innymi wymaganiami, w przypadku okrycia wierzchniego na jesień będą kierować się ludzie żyjący w ciągłym biegu.

Jakiego rodzaju kurtki jesiennej potrzebujesz?

Istnieją różne fasony płaszczy i kurtek na tę porę roku. Aby wybrać odpowiednią i dopasowaną do swoich potrzeb, najpierw warto zastanowić się, do czego zamierzasz jej używać? Inną kurtkę założysz na jesienne zwiedzanie miasta, a inną na jesienną wędrówkę po górach.

Jesienna kurtka sportowa

Jesienna kurtka sportowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują odzienia wierzchniego zapewniającego pełen zakres ruchów podczas aktywności na świeżym powietrzu. Taka przeciwdeszczowa kurtka to odpowiedni wybór na chłodne dni. Doskonale sprawdzi się podczas wędrówek górskich, jazdy na nartach czy sportów rowerowych. Sportowa kurtka na jesień będzie wyposażona w różne parametry techniczne, by zwiększyć przepływ powietrza podczas poruszania się. Najczęściej jest ona dużo lżejsza niż zwykłe jesienne kurtki.

Jesienny płaszcz na co dzień

Stylowe i ciepłe płaszcze to opcja na kapryśną jesienną pogodę. Nieformalne, miejskie kurtki jesienne są wygodne, najczęściej mają duże kaptury czy ciepłe kieszenie oraz modne dekoracje.

Jedna wielozadaniowa jesienna kurtka

Pojawiają się również kurtki jesienne idealne dla tych, którym zależy, by mieć jedno okrycie wierzchnie na tę porę roku na każdą okazję. Będą one pasować zarówno na spacer po mieście, jak i do jesiennych sportów.

Ciepła kurtka puchowa na jesień

Kurtka puchowa dłużej utrzymuje ciepło ciała i chroni przed marznięciem. Syntetyczne wypełnienie jesiennej kurtki jest bardziej odporne na wilgoć oraz jest tańsze.

Przeciwdeszczowa kurtka na jesień

Aby dobrze radziła sobie podczas trudnych jesiennych warunków kurtka lub płaszcz na tę porę roku powinny posiadać zewnętrzną powłokę odporną na działanie warunków atmosferycznych. Jej zadaniem jest ochrona przed zimnem i wilgocią.

Duży kaptur

Dla mnie istotny – i wręcz niezbędny – jest duży kaptur, który chroni moją głowę przed utratą ciepła, ale również zapewni komfort podczas opadów deszczu i śniegu.

Praktyczne kieszenie

Niezależnie od tego, czy szukam swobodnej, jesiennej kurtki miejskiej, czy też sportowej kurtki na jesień, musi ona posiadać kieszenie. Są one idealne do przechowywania chusteczek czy kluczy.

Jak kupić idealną kurtkę na jesień?

Pamiętaj, by upewnić się, że jesienna kurtka idealnie pasuje. Na jej zakupy zabierz ze sobą gruby ciepły sweter, by sprawdzić jak się będziesz czuć ciepło ubrana. Być może bardziej będzie Ci odpowiadał inny styl bądź fason jesiennego płaszcza.

Jak kupić idealną kurtkę na jesień?

Znalezienie odpowiedniej jesiennej kurtki jest niezbędne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Bo tylko ciepłe okrycie wierzchnie chroni organizm przed zimnem, dlatego ja stawiam ja jakość, a nie na ilość. W swojej garderobie posiadam trzy jesienne kurtki, jedną cienką na piękne i ciepłe dni złotej polskiej jesieni, drugą sportową – na codzienne poranne spacery, cieplejszą kurtkę na mroźne jesienne dni oraz kilka długich i ciepłych swetrów płaszczowych.

 

Przeczytaj również artykuły pt.:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.