Jesienne porządki w finansach, które przyciągną bogactwo do Twojego życia

Jesień to idealny moment, by przyjrzeć się swoim nawykom związanym z pieniędzmi. Przez wiele lat systematycznie analizowałam domowy budżet, poszukiwałam różnych sposobów na to, by stać się osobą bogatą. A okazuje się, że pierwszym krokiem do bogactwa w życiu jest uporządkowanie swojej przestrzeni życiowej, ponieważ bałagan blokuje energię. Przygotowałam przewodnik o tym, jak uporządkować swoją przestrzeń życiową i dlaczego pieniądze lubią porządek. Z tego artykułu dowiesz się, jak pozbycie się bałaganu poprawi Twoją sytuację materialną.

Oszczędzaj, by się wzbogacić?

Jeszcze kilka miesięcy temu na moim blogu finansowym i blogu o oszczędzaniu przekonywałam Cię do prowadzenia domowego budżetu i poszukiwania sposobów na oszczędzanie w swoim życiu. Choć wiele osób bogatych oszczędza co najmniej 20% swoich zarobków, to znają oni jeszcze jeden brakujący element sukcesu: wybierają produkty i usługi, które sprawiają, że czują się bogato. Zmieniłam swoje podejście do kwestii finansów. Nie namawiam Cię do wydawania wszystkich pieniędzy, które posiadasz. Sama dbam o to, by czuć się w życiu luksusowo. Nie chodzę w dziurawych skarpetach czy w wyświechtanej i powyciąganej koszulce. Czuję się dobrze w moich ubraniach, w moim samochodzie i w moim domu. Przygotowałam poradnik dotyczący jesiennych porządków w domowym budżecie, który nie tylko pomoże w utrzymaniu budżetu przed Świętami Bożego Narodzenia, ale także ułatwi przyciąganie pieniędzy do Twojego życia.

Dlaczego pieniądze lubią porządek?

Pieniądze są energią (podobnie jak wszystko w naszym życiu) i jednym z ważnych aspektów naszego życia. Gdy przebywamy w wysprzątanym i estetycznym domu lub biurze, odczuwamy spokój. W czystej przestrzeni pracuje się wydajniej, kreatywniej i produktywniej. Czujemy się swobodnie, po prostu dobrze.

Vastu Shastra to starożytna indyjska nauka architektoniczna, która wprowadza pozytywną energię do wnętrz oraz do naszego życia, a także usuwa tę negatywną. Negatywna energia wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, karierę, sukcesy czy kontakty z innymi ludźmi. Czysty, estetyczny i utrzymany w porządku dom kumuluje w sobie dobrą energię. Właśnie dlatego warto systematycznie pozbywać się wszystkich niepotrzebnych rzeczy z domu lub firmy.

Bałagan w domu – jak na nas wpływa?

Bałagan stwarza mnóstwo bodźców, z którymi mózg musi sobie poradzić, a także utrudnia wykonywanie pracy przez podświadomość. Przebywanie w bałaganie może powodować stres, frustrację, irytację i uczucie przytłoczenia, które nie sprzyjają przyciąganiu obfitości i bogactwa (oraz rzeczy o wyższej częstotliwości). Bałagan jest także powiązany z energią braku – obawą, że w przyszłości nie będzie pieniędzy na to, czego będziesz potrzebować. Usuwając bałagan ze swojego życia oraz pozbywając się wszystkich „przydasiów”, zbyt ciasnych ubrań, które czekają, aż schudniesz, niepotrzebnych mebli, dekoracji i bibelotów, robisz miejsce na to, czego pragniesz. Utrzymywanie porządku to okazanie szacunku i wdzięczność za to, co posiadasz to prosty przepis na to, by w Twoim życiu zagościła obfitość i bogactwo. Kiedy uporządkujesz swoją życiową przestrzeń, sam proces sprzątania stanie się przyjemniejszy. A to z tego względu, iż będzie wymagał mniej Twojej energii.

Bałagan w domu i nadmiar niepotrzebnych przedmiotów

Jeśli nieustannie żyjesz w chaosie i zagraconym domu, to taką energię manifestujesz w swoim życiu. Zastanów się, w jaki sposób wpływa na Ciebie bałagan. Pomyśl, czy masz w szafie ubrania, których tak naprawdę nie lubisz i nie nosisz. Czy w swoim domu zgromadziłeś/aś już odpowiednią ilość „przydasiów”, które nie tylko zagracają Twoją życiową przestrzeń, ale także blokują przepływ energii? Bałagan to inaczej skupisko negatywnej energii. Natomiast uporządkowany dom odświeża naszą energię oraz uwalnia od tego, co negatywne.

Co bałagan w Twoim życiu mówi Wszechświatowi?

Energia podąża za uwagą. A bałagan oznacza, że masz tak wiele bibelotów w domu, że nie masz miejsca na to, co nowe. Energia nie może płynąć, bo bałagan ją blokuje. Jeśli jesteś gotowy/a, by otrzymać od Wszechświata więcej, twoje przesłanie musi być jasne. Nic nie mówi więcej o gotowości na otrzymywanie niż uporządkowana i estetyczna przestrzeń, w której dobrze się czujemy.

Oczyszczenie swojej życiowej przestrzeni z bałaganu jest także potwierdzeniem, tego, że szanujesz to, co otrzymałeś do tej pory. Na poziomie energetycznym sposób, w jaki traktujesz swoje rzeczy, komunikuje, jak szanujesz dary od Wszechświata. Stosy niepotrzebnych książek, porozrzucane przypadkowo bibeloty czy garderoba wypchana ubraniami do granic możliwości nie pokazują Twojej wdzięczności.

Jak rozpocząć sprzątanie swojej przestrzeni życiowej?

Filozofia Feng Shui mówi o porządku w domu, który jest niezbędny do przepływu energii. Uporządkowanie życia jest pierwszym krokiem do obfitości. Pomyśl o wszystkich obszarach swojego życia, w których panuje bałagan i nieporządek. Mogą to być samochód, portfel, biuro garderoba, komputer, ogród, teren wokół domu, strych i garaż.

Porządek w portfelu

Jak wygląda Twój portfel? Jest czysty czy uszkodzony? Dziurawy, stary i zniszczony portfel nie sprawi, że poczujesz się bogaty. Nie jest też najlepszym miejscem do przechowywania pieniędzy. Wypełniają go pięknie ułożona gotówka, karty kredytowe, rabatowe oraz podarunkowe czy zagracające go stare paragony i nikomu niepotrzebne karteczki? Zapewnij pieniądzom piękną i estetyczną przestrzeń. A może trzymasz je w kieszeni lub torebce? Okaż szacunek swoim pieniądzom. Zadbaj o to, by czuć się fantastycznie i luksusowo, gdy po nie sięgasz. Świetnym sposobem jest zakup dobrej jakości portfela. Trzymaj w nim gotówkę, poczuj wdzięczność oraz obfitość, gdy możesz jej użyć, by zapłacić za towary lub usługi. Ułóż w nim pieniądze od najwyższych banknotów. Kiedy ujrzysz banknot 200 lub 500 zł po otwarciu portfela poczujesz się bogaty. Czuj wdzięczność za każdym razem, gdy otwierasz portfel.

Porządek w samochodzie

Niektóre osoby spędzają mnóstwo czasu w samochodzie. Dojeżdżają do pracy, zawożą dzieci do żłobka, szkoły i na zajęcia dodatkowe czy podróżują z rodziną. Chcąc usprawnić przepływ energii w naszym życiu, powinniśmy dbać o czystość i estetykę także w samochodzie. Usuń z niego śmieci, niepotrzebne przedmioty, stare kubki po kawie. Umyj zabrudzoną tapicerkę, odkurz dywany i zadbaj o zapach w samochodzie. Utrzymuj w czystości także schowek i bagażnik. Dbanie o samochód zapewni pozytywną energię. Pozwoli poczuć się w nim luksusowo, co wywołuje uczucie bogactwa oraz pokazuje Wszechświatowi, że traktujesz samochód z szacunkiem.

Porządek w szafie

Zagracona szafa wypełniona zbyt wieloma ubraniami może przytłoczyć, wprowadzić uczucie chaosu. Szacunek do wszystkiego, co posiadamy, sprawia, że dbamy, aby było to czyste i schludne. Podobnie jest z ubraniami i bibelotami, które wypełniają nasze szafy i garderoby. Wrzuć wszystkie elementy garderoby, które czekają na ten wyjątkowy moment, kiedy schudniesz. Bałagan w szafie mówi Wszechświatowi, że nie masz miejsca kolejne a perełki modowe. Jeśli Twoje ubrania, buty i dodatki nie sprawiają, że czujesz się w nich doskonale, to najlepsza pora, aby je oddać, sprzedać lub wyrzucić. Porządki w garderobie pomogą zrobić miejsce na to, w czym będziesz się czuć bogatą osobą.

Porządek w biurze

Przejrzyj stosy dokumentów zagracające biuro. Te potrzebne posegreguj i zamknij w segregatorach lub teczkach. Zniszcz i pozbądź się niepotrzebnych dokumentów, ulotek i bibelotów. Usuń ze swojego biura także wszystkie przedmioty, które je zagracają.

Porządek w komputerze

Zrób porządek w swoim komputerze. Usuń niepotrzebne pliki, programy i dokumenty. Zaktualizuj komputer. Systematycznie rób kopie zapasowe niezbędnych materiałów, a także poukładaj foldery na pulpicie.

Jesienne porządki w finansach blog finansowy

Jesienne porządki w finansach – podsumowanie

Albert Einstein twierdził, że: „Wszystko jest energią. Trzeba dopasować częstotliwość rzeczywistości, której pragniesz, aby osiągnąć w życiu to, czego pragniemy”. Uporządkowana przestrzeń życiowa – portfel, dom, samochód, garderoba i biuro to ułatwi manifestowanie pieniędzy, obfitości, bogactwa i wszystkiego, co w życiu pragniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.