Jestem kwiaciarą — uwielbiam kwiaty doniczkowe, balkonowe i ogrodowe

Nie wiem skąd wzięło się u mnie zamiłowanie do kwiatów ciętych i doniczkowych. Moja mama i babcia ich nie lubią. A ja wręcz uwielbiam. Fantastycznie jest dekorować mieszkanie, biuro i dom, każde wnętrze kwiatami doniczkowymi. Zawsze mam ich mnóstwo na parapetach, balkonie i komodzie.

Przekonałam się jakie kwiaty najlepiej wybierać do mieszkania oraz które z nich oczyszczają powietrze. Lubię sama je rozmnażać i wyhodowywać z różnych pestek. Bardzo mnie to relaksuje i pasjonuje. Uwielbiam też prace na działce ogrodowej — wszystko, co związane z kwiatami, utrzymywaniem krzewów, trawy i drzew. Rośliny to zdecydowanie ogromna pasja w moim życiu. Nawet szukając działki budowlanej, zwracaliśmy dużą uwagę na jej odpowiednie gabaryty, wszystko po to, aby oprócz domu z tarasem i ogrodem zimowym było dużo miejsca na ogród. A w ogrodzie pojawi się ogródek warzywny ze szklarnią. Sam ogród z całą pewnością będzie udekorowany pięknymi drzewami, krzewami i roślinnością.

Marzę o tym, aby mieć ogród zimowy, czyli takie miejsce wypełnione kolorowymi kwiatami doniczkowymi, w którym będę mogła pracować, relaksować się i przyjmować gości w czasie, kiedy pogoda nie będzie sprzyjała siedzeniu na tarasie. Nie wiem jeszcze, w jaki sposób wykonuje się ogród zimowy, widziałam tylko różnorodne projekty i wiem, że jest on cały przeszklony. Chciałabym, aby znalazła się w nim huśtawka oraz jacuzzi. W mojej wyobraźni to taka dżungla pełna kolorowych kwiatów będąca przedłużeniem ogrodu. Miejsce, z którego możemy podziwiać piękny ogród przez cały rok, również zimą.

Aktualnie mamy działeczkę ogrodową, gdzie chętnie spędzamy czas w weekendy. Są tam drzewa owocowe, krzewy, ogródek warzywny oraz miejsce do rekreacji. I szczerze powiedziawszy, ogromnie się cieszę, że mój pierwszy ogród to właśnie działka ogrodowa, a nie ogród przydomowy. Dlaczego? Bo na naszej działce ogrodowej mogę się bawić roślinnością, testować, próbować, hodować. Już wiele zdążyłam się nauczyć. Wiem, czego chcę i czego będę potrzebowała w ogrodzie, który będzie otaczał nasz nowy dom.

 

Zachęcam również do lektury artykułów pt.: Niezbędne wyposażenie balkonu, Proste sposoby na aranżację balkonu, Jesienna pielęgnacja roślin domowych i balkonowych oraz Pierwsze wiosenne kwiaty do domu, ogrodu, na balkon i taras.

4 odpowiedzi do “Jestem kwiaciarą — uwielbiam kwiaty doniczkowe, balkonowe i ogrodowe”

  1. Wielu z nas bardzo uwielbia kwiaty każdego rodzaju. Kiedyś jedną z najlepszych rozrywek hobbistycznych było właśnie zajmowanie się ogrodem czy działką. Bardzo fajnie czytało mi się Twój wpis. 🙂

    1. Cieszy mnie to 🙂 Właśnie dla mnie to jest świetna rozrywka i zabawa. Bo bawię się ogrodem oraz roślinami w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.