Kiedy warto sięgnąć po dezodorant dla mężczyzn?

Odpowiednia pielęgnacja ciała i przestrzeganie zasad higieny osobistej to podstawa dobrego samopoczucia oraz zdrowego stylu życia. W obecnych czasach na rynku kosmetycznym dostępny jest bardzo szeroki wybór preparatów, które mogą okazać się w tym pomocne. Dla wielu osób, a w szczególności mężczyzn, nieco problematyczny może okazać się nieprzyjemny zapach, który dość często uaktywnia się w trakcie pocenia. W jaki sposób zaradzić temu problemowi? Czy w takiej sytuacji należy sięgnąć po dezodorant dla mężczyzn, czy antyperspirant?

 

Dlaczego się pocimy?

Aby wiedzieć, w jakiej sytuacji należy sięgnąć po dezodorant dla mężczyzn, powinniśmy poznać przyczyny powstawania potu i jego nieprzyjemnego zapachu. Pot to naturalny element fizjologii człowieka, który jest niezbędny do tego, aby nasz organizm funkcjonował w prawidłowy sposób i nie doszło na przykład do jego przegrzania. Pocimy się w różnych sytuacjach. Podczas wysiłku fizycznego, w czasie upałów. Pot może stanowić również reakcję naszego organizmu na stres lub silne emocje.

Niestety może się zdarzyć, że wydzielany przez gruczoły potowe apokrynowe pot posiada nieprzyjemny, ostry i wyczuwalny zapach. Dla wielu mężczyzn jest to wstydliwa sytuacja, jednak można jej szybko zaradzić. Przykry zapach potu najczęściej spowodowany jest obecnością bakterii, które żywią się jego składnikami. Panujące w okolicy pach wilgotne warunki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla ich żerowania.

Dezodorant dla mężczyzn – kiedy?

Jeśli Twoim problemem jest nieprzyjemny i ostry zapach potu, właśnie wtedy powinieneś sięgnąć po dezodorant dla mężczyzn. Paradoksalnie wiele problemów z potem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet spowodowanych jest tym, że wybierają oni produkt niedopasowany do potrzeb problemu, z jakim się zmagają – na przykład antyperspirant w przypadku nieprzyjemnego zapachu potu.

Dezodorant dla mężczyzn to kosmetyk, który przede wszystkim neutralizuje zapach potu, przez co przestaje on być wyczuwalny zarówno przez nas, jak i inne osoby. W tym celu zwykle wykorzystuje się kompozycje zapachowe, jednakże nie są one jedynym elementem tego preparatu. Aby dezodorant dla mężczyzn rzeczywiście był skuteczny, powinien zawierać substancje o działaniu antybakteryjnym, które będą ograniczać rozwój bakterii w okolicy pach, a także pochłaniać wilgoć, dzięki czemu nie powstaną tam warunki odpowiednie do ich namnażania. Dobrze, aby dezodorant dla mężczyzn zawierał w składzie substancje nawilżające, które będą łagodzić ewentualne podrażnienia.

dezodorant dla mężczyzn najpopularniejszy blog o kosmetykach

Jak stosować dezodorant dla mężczyzn?

Dezodorant dla mężczyzn może być dostępny w różnych formach, dlatego warto wybrać taki sposób aplikacji, jaki będzie dla nas najwygodniejszy. Niezależnie od tego, czy wybieramy dezodorant dla mężczyzn w sprayu, kulce czy sztyfcie, należy zwracać uwagę na jego aplikację. Najważniejsze, aby produkt zawsze aplikować na czystą i suchą skórę. Jeśli użyjemy dezodorantu np. zaraz po wyjściu z siłowni lub spod prysznica, kiedy skóra jest jeszcze mokra, kosmetyk nie zadziała we właściwy sposób.

 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.