Kolagen jako suplement diety – czy warto kupić?

Kolagen pełni mnóstwo ważnych funkcji w naszym organizmie. W ostatnich latach popularne stają się suplementy kolagenowe. Istnieją także pokarmy, które dostarczają tego cennego składnika naszemu organizmowi. Czy warto stosować suplementy z kolagenem?

Kolagen dba o zdrową i promienną skórę

Kolagen jest głównym budulcem skóry. Wzmacnia ją, poprawia nawilżenie i elastyczność. Wraz z wiekiem ilość wytwarzanego przez organizm kolagenu znacznie spada. W efekcie skóra staje się sucha, mało jędrna i pokryta zmarszczkami. Suplementy kolagenowe mogą pomagać w spowalnianiu procesów starzenia, silnie nawilżać oraz wygładzać zmarszczki. Dzieje się to ponieważ dostarczając organizmowi kolagen od wewnątrz, aktywizujemy jego wytwarzanie w naszym organizmie. Poza tym może on pozytywnie wpływać na produkcję innych białek, które korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Zmniejsza bóle stawów

W związku z tym, że ilość kolagenu w organizmie zwiększa się wraz z wiekiem, wzrasta ryzyko wystąpienia chorób stawów. Przyjmowanie suplementów kolagenowych może nie dopuścić do ich rozwoju oraz łagodzić ich objawy, a także zmniejszać bóle stawów.

Wzmacnia kości

Kości w dużej mierze zbudowane są z kolagenu. To właśnie ubytek tego składnika z organizmu doprowadza do pogorszenia masy kostnej, a w efekcie do osteoporozy, czyli choroby, która charakteryzuje się niską gęstością gości i może powodować większe ryzyko ich złamań.

Zwiększa masę mięśniową

Również i tkanka mięśniowa składa się z kolagenu. W ten sposób przyczynia się do mocnych mięśni oraz ich prawidłowego funkcjonowania. W efekcie wpływa na siłę i zwiększa masę mięśniową oraz pobudza mięśnie do regeneracji po wysiłku.

Przyczynia się do zdrowia serca

Suplementacja kolagenem może pozytywnie wpływać na pracę serca i ograniczać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Dlaczego? Bo kolagen jest budulcem tętnic i naczyń krwionośnych. Kiedy zaczyna go brakować w organizmie, mogą stać się słabe i kruche. A w ten sposób przyczyniać się do zachorowań na miażdżycę oraz zwiększać ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. Poza tym zwiększa poziom dobrego cholesterolu we krwi.

Inne korzyści zdrowotne

Suplementy kolagenowe mogą powodować także inne korzyści zdrowotne, takie jak:

  • Poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci.
  • Dbanie o zdrowie jelit.
  • Niektórzy ludzie twierdzą, że poprawiają nastrój.
  • Podobno suplementy kolagenowe mogą przyspieszać metabolizm i ułatwiać odchudzanie (ale jak dotąd te informacje nie zostały potwierdzone badaniami).

W sklepie internetowym znalazłam suplementy kolagenowe w atrakcyjnych cenach. Jednym z nich jest suplement diety Colvita z kolagenem, algami i witaminą E. Znajdujący się w nich aktywny biologicznie kolagen pozyskiwany ze skór rybich uzupełnia brakujące składniki odżywcze w organizmie. Warto wypełniać swoją dietę wysokiej jakości żywnością. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy narażeni na działanie toksyn, zanieczyszczeń i wolnych rodników. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałym wyglądem i zdrowiem oraz piękną cerą, mocnymi włosami i paznokciami. Kapsułki z kolagenem rybim Colvita wyróżniają się spośród innych suplementów kolagenowych. W przeciwieństwie do nich zawierają wysokiej jakości kolagen rybi. Natomiast większość suplementów kolagenowych zawiera hydrolizat rozdrobnionych włókien bydlęcych lub wieprzowych albo żelatynę – ich aktywność biologiczna pozostawia wiele do życzenia.

suplement z kolagenem rybim Colvita

Poza tym suplement z kolagenem rybim Colvita dostarcza mnóstwo witaminy E, która została nazwana witaminą młodości. Pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny, dodaje energii. Jest silnym antyoksydantem i pozytywnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci. Algi atlantyckie dostarczają organizmowi cennych mikroelementów i minerałów.

Pamiętaj, aby przed użyciem jakiegokolwiek suplementu diety, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.