Komfortowa bluzka męska – jaki model wybrać, by nie żałować

Podejście mężczyzn do zakupów jest dobrze znany i choć powoli zmienia się podejście panów do stylu i mody, to niechęć do częstych i długich zakupów raczej nie mija. By więc zdobyć męskie serce, ubranie musi być na tyle dobre, by wystarczyło na długi czas. Jakie jeszcze cechy powinna mieć idealna bluzka męska? Podpowiadam poniżej.

Bluzka męska w minimalistycznym stylu

Męskie podejście do zakupów doskonale współgra z modnym trendem w ubiorze, jakim jest minimalizm. Mniej zakupów, mniej wydatków, korzyść dla środowiska i szybsze decyzje stylizacyjne. Panowie wiedzą, co dla nich dobre. Taki kierunek jest ostatnio bardzo popularny i panie także dostrzegają, że zakupowy konsumpcjonizm jest zły. Zaczęto więc cenić klasyczne modele, które mogą stanowić bazę różnorodnych stylizacji. Wśród bluzek męskich także wyróżniamy fasony, które warte są uwagi i powinny przyciągnąć męskie spojrzenia. Co je wyróżnia?

Postaw na jakość

Bluzka męska może stanowić doskonały przykład niezbędnego elementu w męskiej szafie, jednak by dobrze spełniała swoją funkcję, musi to być model dobrej jakości. Lepiej kupić jedną dobrą koszulkę niż dwie o niższej jakości. W efekcie będzie to zakup korzystniejszy finansowo, bo posłuży dłużej. Koszulka męska dobrej jakości będzie się także lepiej prezentować, a w przypadku klasycznych modeli liczy się każdy detal. Warto więc dobrze się przyjrzeć szwom i wykończeniu, dobrze też sprawdzić miejsce produkcji bluzki. Może to wiele zdradzić na temat jej jakości.

Jaki materiał na bluzkę najlepiej wybrać?

Materiał z bawełny jest miły w dotyku, przyjemnie się nosi, nie podrażnia skóry. To istotne głównie dlatego, że koszulka to element ubioru wkładany bezpośrednio na skórę. Materiał musi być więc delikatny. Dobrze by było, żeby był to surowiec naturalny, jest on bowiem najzdrowszy. Dobrym wyborem w przypadku męskiej bluzki będzie bawełna. I bez obaw, nie musi to być 100% bawełny. Niewielki dodatek elastanu może być pożądany, wpłynie on korzystanie na układanie się koszulki na ciele, na jej dopasowanie. Dzięki niemu też dłuższy czas zachowa ona swój kształt. Istotne jednak, by był to tylko niewielki dodatek.

Bluzka dla mężczyzn z długimi i krótkimi rękawami

W męskiej szafie nie musi być wiele ubrań, jednak bluzka z krótkim rękawem i koszulka z długimi rękawami to konieczność. Choć prosty, klasyczny T-shirt można nosić przez cały rok, model na chłodniejsze dni także się przyda. W zależności od pogody można je wkładać zamiennie, model z krótkim rękawem można także nosić pod spodem jako pierwszą warstwę. Ponadczasowa koszulka i longsleeve przydadzą się do tworzenia zestawień na co dzień, ale mogą być także bazą stroju do pracy. Biała koszulka dobrze prezentuje się pod marynarką, podobnie jak czarna bluzka męska z długimi rękawami.

Jakie kolory będą najlepsze?

Choć na początek dobrze zaopatrzyć się w podstawy, czyli ponadczasową białą i czarną bluzkę męską, to wybór kolorów w dalszej kolejności zależy wyłącznie od preferencji użytkownika. Nie musi być regułą, że w minimalistycznej i praktycznej szafie męskiej dominują szarości, czerń i biel. Jeśli mężczyzna lubi kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybierał bluzki w lubianych barwach. Dla przykładu bluzka męska w MyBasic dostępna jest w niemal 20 kolorach. Pokazuje to, że mężczyźni wbrew pozorom także je lubią. W tym przypadku warto jednak postawić na gładkie modele. Łatwiej będzie je łączyć z innymi elementami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.