Już 13 września br. rusza czwarta, największa jak dotąd edycja konferencji Zareggiuj się, organizowana przez Blisko. To darmowe wydarzenie skierowane do osób pragnących zmieniać edukację najmłodszych, oferuje możliwość wymiany doświadczeń i budowania wspólnoty w dążeniu do lepszej przyszłości dla dzieci. Wykorzystuje inspirującą metodę edukacyjną, jaką jest Reggio Emilia. Dlaczego warto wziąć udział w konferencji Zareggiuj się?
Spis treści
Konferencja Zareggiuj się
Konferencja Zareggiuj się event, stworzony z myślą o ludziach pragnących zmieniać edukację najmłodszych, czyli pedagogach i rodzicach. W programie znajdą się wartościowe warsztaty oraz wykłady dotyczące edukacji, wychowywania oraz wzmacniania relacji z dziećmi, prowadzone przez uznanych specjalistów z całej Polski w tym roku skupia się na potrzebach rodziców i ich relacjach z dziećmi, szczególnie z dziećmi neuroatypowymi. Wydarzenie odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 13-15 września, a uczestnicy z całej Polski będą mogli wziąć w nim udział online.
Historia ogólnopolskiej konferencji Zareggiuj się
Inicjatywa Zareggiuj się rozpoczęła się w 2021 roku jako małe spotkanie pedagogów, które szybko przerodziło się w ogólnopolską konferencję, przyciągającą osoby zainteresowane nowoczesną edukacją dzieci. Tegoroczna edycja, trwająca trzy dni, zgromadzi ekspertów, którzy podzielą się doświadczeniami i metodami pracy, szczególnie w zakresie neuroatypowości i podejścia Reggio Emilia – inspirującej metody edukacyjnej, promującej kreatywność, samodzielność i poczucie własnej wartości dzieci. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak te metody zastosować zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i w domu.
Program Konferencji Zareggiuj się 2024
Konferencja Zareggiuj się to wydarzenie, które potrwa 3 dni, podczas których poruszone zostaną następujące tematy:
- „Twoja praca a aktywizm społeczny: turbo otwarcie Konferencji” – Aleksandra Kozera
- Panel dyskusyjny: „W poszukiwaniu rozwiązań” – Aleksandra Stencel
- Panel dyskusyjny: „Minimediacje” – Agnieszka Dąbrowska-Jedynak
- „Gawędy” – Agnieszka Kuźba
- „Atypowe, czy różnorodne – czyli o tym, jak wspierać w żłobku i w przedszkolu dzieci w spektrum” – Katarzyna Stein-Szala.
- „Taniec kreatywny” – Kinga Górska
- „Muzykoterapia jako element pracy z dziećmi neuroatypowymi” – Karolina Szymków
- „Teatr cieni” – Emila Adamiszyn.
- „Jak radość tworzenia dziecka wpływa na dorosłe życie” – Magda Nowosad.
- „O swoim podejściu do rodzicielstwa” – Aleksandra Woźniak
- „Odporność dzieci” – Artur Rakowski
- „Komunikacja, relacje, społeczność – pedagodzy, rodzice, dzieci” – Agnieszka Dąbrowska-Jedynak
- „Sztuka w pracy z dziećmi” – Marta Gendera.
- „Czym jest edukacja demokratyczna, czyli o własnym ego a słuchaniu dzieci?” – Aleksandra Kozera
- „O poczuciu wartości u dzieci” – Paweł Hoffman
- „Notatki o neuronach” – Agnieszka Kuźba
- „Jak praktycznie organizować czas, dzień i przestrzeń w placówkach Reggio Emilia” – Kamila Jakubowska.
Wydarzenie rozpocznie się w piątek sesją wprowadzającą, a wieczór wypełnią panele dyskusyjne z udziałem uznanych ekspertów. Sobota to dzień pełen warsztatów, takich jak taniec kreatywny, muzykoterapia czy teatr cieni. Niedziela poświęcona będzie praktycznym aspektom metody Reggio Emilia.
Dlaczego Zielona Góra?
Wioska Olowe w Zielonej Górze, jedna z najprężniej działających placówek Blisko, stała się naturalnym miejscem do organizacji tego wydarzenia. To tu zbudowano silną społeczność rodziców, pedagogów i dzieci, co idealnie wpisuje się w misję organizatorów.
Konferencja Zareggiuj się to doskonała okazja dla rodziców, pedagogów i wszystkich zainteresowanych zmianami w edukacji, aby pogłębić swoją wiedzę i wymienić doświadczenia. Rejestracja jest dostępna na stronie zareggiujsie.pl.
Blisko to sieć innowacyjnych żłobków i przedszkoli oraz Wiosek – miejsc opieki opartej na szacunku, bliskości i zrozumieniu, które jednocześnie tworzą społeczność rodziców, dzieci, pedagogów i właścicieli.
Blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl to miejsce inspirowane moim życiem. Jako mama 2-letniej Amelki uczęszczającej do żłobka oraz 4-letniego Roberta uczęszczającego do przedszkola sama jestem zainteresowana przyszłością edukacji dzieci oraz najnowszymi trendami z tym związanymi, dlatego chętnie dzielę się tą informacją i puszczam ją w świat.