Książki, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową

Przekonania na temat pieniędzy, ich posiadania i zarabiania, a także ludzi bogatych wpływają na nasz finansowy mindset. W efekcie sprawiają, że przyciągamy do siebie pieniądze lub je odpychamy. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na przyszłość, spłacić długi, nauczyć się inwestować czy przejść na wcześniejszą emeryturę przygotowałam listę książek, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową.

Najlepsze książki o finansach, które zmienią twoje życie i sytuacje finansową

W obliczu wydarzeń ostatnich lat. W obawie przed jeszcze większym kryzysem gospodarczym i rosnącymi kosztami życia. W efekcie szalejącej inflacji. Dziś wiele osób planuje zacisnąć pasa i szukać oszczędności. Na moim blogu o finansach i oszczędzaniu stworzyłam już mnóstwo artykułów na ten temat. A finanse, oszczędzanie i przyciąganie do siebie pieniędzy intryguje mnie od lat. Nieustannie zgłębiam wiedzę o tym, w jaki sposób ludzie bogaci i milionerzy dbają o swoje finanse. Dzięki temu zgromadziłam dość pokaźną kolekcję książek, które warto przeczytać, by zadbać o edukację finansową. Moim zdaniem prezentują one zupełnie inne spojrzenie na kwestię naszych pieniędzy.

Finansowy mindset — co to takiego?

Jedną z różnic pomiędzy ludźmi bogatymi a ludźmi biednymi jest ich stosunek do pieniędzy. Przekłada się on na sytuację finansową. Za wszystko odpowiada sposób myślenia o pieniądzach.

Na finansowy mindset składają się nastawienie i przekonania dotyczące pieniędzy. Determinują one działania, które podejmujemy, aby przyciągać do siebie pieniądze lub je odpychać. Jeśli masz nieodpowiednie nastawienie, wówczas potencjał do ich zarabiania i zarządzania nimi będzie ograniczony. Poza tym to ile zarabiasz oraz jak szybko gromadzisz i pomnażasz pieniądze, a także Twoja sytuacja finansowa jest bezpośrednio powiązana z twoim nastawieniem do pieniędzy.

Dotąd na moim blogu o finansach napisałam już wiele o oszczędzaniu i domowym budżecie. Jednak chcąc zmienić swoje nastawienie dotyczące pieniędzy, musimy zmienić swój sposób myślenia. Sama intensywnie pracuję nad tym od kilku miesięcy. Chciałabym pomóc w tej kwestii również Tobie, dlatego postanowiłam podzielić się z tobą listą książek o finansach, które zgromadziłam w swojej biblioteczce kobiety bogatej. Niektóre poradniki nauczą Cię zarządzania pieniędzmi, inne zarabiania pieniędzy. Jeszcze inne odmienią twoje nastawienie do pieniędzy lub odkryją przed tobą sekretną wiedzę, o której dowiesz się być może po raz pierwszy.

Ranking książek, które pomogą Ci odnieść finansowy sukces

Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie

To jedna z pierwszych książek, które przeczytałam, aby poznać mentalność bogatych ludzi. Uważam, że była bardzo ważną cegiełką do budowania mojej świadomości finansowej i przyciągania bogactwa w życiu. Schemat pieniędzy, który jest głęboko zakorzeniony w podświadomości każdego człowieka, decyduje o sukcesie finansowym lub jego braku. Rewolucyjna książka „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie” T. Harv Ekera podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich wyjaśnia działanie schematu pieniędzy, druga zawiera zestawy myśli ludzi bogatych. Materiał wzbogacony jest o praktyczne porady, które ułatwią spektakularną poprawę sytuacji finansowej. Zobacz jak myślą i działają ludzie bogaci, zainspiruj się nimi. Czerp z tej publikacji to, co najcenniejsze i praktycznie wykorzystuj tę wiedzę w swoim życiu. I projektuj własne życie, wykorzystując wszystkie szanse.

Transforming losu. Książka przyciągająca pieniądze

To ewenement wśród wszystkich innych książek, który odnalazłam kilka lat temu i od tamtej pory mam ją zawsze na biurku. Uwaga: jest to książka, której wcale nie trzeba czytać. Choć ma jedynie 54 strony, to warto mieć ją przy sobie w momentach, w których warzą się sprawy związane z finansami. „Transforming losu. Książka przyciągająca pieniądze” to publikacja wyjątkowa i wibracyjna, która ułatwia rozwiązywanie problemów materialnych. Opisana w niej metoda Rushela Blavo ułatwia nastawienie się na energię pieniędzy. Podobnie, jak wszystkie inne przedmioty wokół nas, także i pieniądze mają własne wibracje.

Jak stać się bogatym – sposób dla leniwych

Kolejną publikacją, związaną z finansami, która zupełnie zdziwiła mnie swoją zawartością, jest światowy bestseller „Jak stać się bogatym – sposób dla leniwychJoe Karbo. Autor opracował metodę Dyna/Psyc, która uwalnia od samoograniczeń i łączy w sobie naukę oraz praktykę osiągania sukcesu. Zupełnie nie tego spodziewałam się po pochłonięciu innych książek o tym, jak przyciągać do siebie pieniądze i stać się bogatym. Oczywiście odnalazłam w niej intrygujące metody, które praktykuję, aby mieć wszystko, czego potrzebuję. Jednak są one zupełnie odmienne od tego, co znalazłam we wszystkich powyżej wymienionych książkach. Druga część poradnika zawiera mnóstwo praktycznych i ponadczasowych wskazówek dotyczących prowadzenia biznesu z ogromnymi sukcesami. Publikację wypełnia mnóstwo prostych, konkretnych i jasnych wskazówek oraz recepta jak krok po kroku stać się tym, kim chcę, mieć to, co potrzebuję i spełnić swoje najskrytsze marzenia. Dla mnie to bardzo przydatne narzędzie i książka o przyciąganiu bogactwa zupełnie inna niż wszystkie, która zdecydowanie odmienia życie.

Książki, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową blog o finansach i oszczędzaniu SposobyNaZycie.pl

Pieniądze i prawo przyciągania

Odkrywcy Prawa Przyciągania w swojej książce zapraszają czytelnika na wyjątkowy kurs osiągania dobrobytu. Otóż okazuje się, że zupełnie odmiennie wyobrażamy sobie dobrobyt. Bez względu na to książka „Pieniądze i prawo przyciągania. Nauka przyciągania dobrobytu, zdrowia i szczęścia” autorstwa Esther i Jerry Hicks to praktyczny poradnik wypełniony mnóstwem wskazówek. Podpowiada, jak poprawić sytuację życiową i zrealizować każde pragnienie. Wykorzystaj wiedzę zawartą w książce i stosuj ją podczas jazdy samochodem, pracy, sprzątania domu, gotowania, kąpieli lub odpoczynku. Wystarczy kilka chwil w ciągu dnia, by zapewnić sobie życie wypełnione dobrobytem.

Młody bogaty rentier. Jak stać się zamożnym i na zawsze takim pozostać

Książka pt.: „Młody bogaty rentier. Jak stać się zamożnym i na zawsze takim pozostać” to kolejny bestseller autorstwa Roberta T. Kiyosakiego. Jest zbiorem wskazówek dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją sytuację finansową. Moim zdaniem to absolutny must-have w bibliotece człowieka bogatego. To prawdziwa historia oparta na doświadczeniach autora, który po trzydziestce został rentierem, czyli osobą, która nie pracuje dla pieniędzy, tylko to pieniądze pracują dla niej. „Młody bogaty rentier” to poradnik, który ułatwia zmianę mentalnego myślenia na drodze do wolności finansowej. Uczy myśleć jak ludzie zamożni. Zdaniem autora w każdym człowieku drzemią ogromne możliwości, warto wykorzystać je, by nie pracować ciężko i mieć wysoką emeryturę (niekoniecznie liczyć na ZUS).

Potęga nieskończonego bogactwa

Z publikacji „Potęga nieskończonego bogactwa” autorstwa Josepha Murphy dowiesz się, że każdy człowiek ma prawo do życia w obfitości i dobrobycie. Autor udowadnia, że to myśli i przekonania kształtują nasze życie. Zachęca do stosowania zasad pozytywnego myślenia za pomocą prostych technik i metod. Z publikacji dowiesz się, jak urzeczywistnić bogactwo w życiu oraz dlaczego jedni ludzie są bogaci a inni nie. Poznasz przyczynę posiadania i braku pieniędzy. W tej książce znajdziesz przepis na spełnione, dostatnie oraz szczęśliwe życie. I podpowiedź, jak się wzbogać.

Od zera do miliardera

Poradnik „Od zera do miliardera. 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń„, którego współautorami są Pira Andres oraz Vitale Joe pokazuje, że możemy kształtować swoją przyszłość. Oznacza to, że każdy człowiek może robić i zdobyć to, czego pragnie, dotrzeć tam, gdzie chce i stać się tym, kim chce. Publikacja łączy w sobie pasjonującą biografię z podręcznikiem sukcesu oraz zbiorem 18 zasad. Ułatwiają one odkrywanie samego siebie oraz pokazują jak przyciągać bogactwo i tworzyć niebywałe możliwości. Anders Pira to seryjny biznesmen, który po ukończeniu 30 lat został milionerem, w wieku 35 lat był miliarderem. Dr Joe Vitale to prekursor marketingu hipnotycznego.

Nawyki milionerów

Wielu ludziom odnoszenie spektakularnych sukcesów i zarabianie niebywałych pieniędzy wydaje się trudne i niedostępne. Twierdzą, że trzeba mieć szczęście, znajomości czy bogatych rodziców. Zbadano jednak nawyki i cechy charakteru wybitnych osób. Po analizie ich strategii życiowych Dean Graziosi stworzył strategie życiowe i opisał je w poradniku „Nawyki milionerów”, które zachęcą do zmiany codziennych nawyków, a w efekcie odmienią życie na lepsze. Lektura tej książki odkryje przed tobą prostą ścieżkę do szczęścia, bogactwa, sukcesu, produktywności i posiadania większej ilości pieniędzy.

Książki, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową blog o finansach i oszczędzaniu SposobyNaZycie.pl

Jak to robią bogaci. 30 bezcennych nawyków

Po rozmowach z bogatymi ludźmi Tom Corley opracował 30 nawyków bogatych ludzi. Publikacja „Jak to robią bogaci. 30 bezcennych nawyków” pozwoli rozprawić się z problemami finansowymi. Opisane w niej zwyczaje ludzi sukcesu pozwolą każdemu przeprowadzić rewolucję finansową w swoim życiu. Przeczytanie tej książki sprawia, że znacznie więcej dowiadujemy się o życiu ludzi bogatych. Co więcej, stosując zawarte w niej podpowiedzi, sami staniemy się bogaci. Okazuje się, że nawyki bogatych są proste i każdy może je wprowadzić w swoje życie. Co ciekawe nie są one ani trudne, ani skomplikowane. Chcesz w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestie finansów? To publikacja, która pozwala wyciągnąć cenne lekcje na przyszłość.

Sztuka bogacenia się

W naszym kraju ludzie boją się rozmawiać o pieniądzach. Ba! Nawet panicznie obawiają się, że ktoś przyjdzie i im je zabierze. Przez co nie pozostawiają ich na stole czy biurku. Czas zmienić błędne myśli i przesądy o sferze naszych finansów. W książce „Sztuka bogacenia się Wallace D. Wattles podpowiada, jak stworzyć mentalny obraz siebie z przyszłości i nieustannie pracować nad urzeczywistnieniem swojej wizji. Znajdziesz w niej oparty na spostrzeżeniach filozofów i ponadczasowej wiedzy, praktyczny program osiągania dobrobytu. Poradnik ten zupełnie odmieni twoje myślenie o pieniądzach. Zrozum, że w przyciąganiu i pomnażaniu pieniędzy nie ma nic złego.

Jednominutowy Milioner

Poznaj tajemnicę zdobywania pieniędzy, o jakich zawsze marzyłeś. „Jednominutowy milionerMarka Victora Hansena i Roberta G. Allena łączy w sobie powieść z podręcznikiem biznesu i zawiera rewolucyjną metodę tworzenia bogactwa oraz potężny program odkrywania samego siebie. Treściwie i ciekawie napisana książka jest skarbnicą wskazówek i pomysłów na sukces w biznesie. Poznaj „jednominutowe” nawyki, które pomogą Ci zbudować długoterminowe bogactwo.

Obudź w sobie milionera! Manifest bogactwa duchowego

Kolejną inspirującą pozycją w moim rankingu jest książka „Obudź w sobie milionera! Manifest bogactwa duchowego” napisana przez Joe Vitale. Dowiesz się z niej jak odnaleźć swoją drogę do pasji i rozwijać bogactwo oraz prowadzić biznes z głębi serca. Przyciągnij bogactwo do swojego życia. Odkryj skrywaną dotąd wiedzę, dlaczego pieniądze są dla Ciebie dobre. Odkryj jak manifestować bogactwo i obudzić w sobie milionera.

Książki, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową blog o finansach i oszczędzaniu SposobyNaZycie.pl

Dlaczego warto czytać książki o finansach?

Edukacja finansowa to coś, czego bardzo brakuje w naszym codziennym życiu. A dobre książki o finansach zmieniają nasze myślenie oraz uczą nowego sposobu zarządzania pieniędzmi i ich pomnażania. Książki o finansach osobistych poprawiają finansowe IQ. Zmieniają nawyki związane z finansami. Mówi się, że pieniądze to nie wszystko, lecz poprawa sytuacji finansowej może pomóc przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Jedna odpowiedź do “Książki, które spektakularnie odmienią twoją sytuację finansową”

  1. Bardzo ciekawy artykuł, warto się z nim zapoznać i poznać tytuły książek, które mogą naprawdę zainspirować! Artykuły na temat biznesu polecam również na (link usunięto)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.