Książki, które warto przeczytać jesienią 2018

Długie i zimne, a często także i deszczowe wieczory jesienią raczej nie zachęcają do wychodzenia z domu. Wolimy zaszyć się w salonie z nastrojową muzyką, rozpalonymi świecami i kocykiem. A w zestawie mamy także gorącą czekoladę i mnóstwo lektur do przeczytania? Które książki warto wybrać jesienią 2018?

„Flirtując z życiem” Danuta Stenka to zapis szczerych rozmów z Łukaszem Maciejewskim, z których mamy możliwość poznać prawdziwe oblicza pięknej gwiazdy ekranu. Nie miała w życiu łatwo. Dzieciństwo spędziła w małej wsi na Kaszubach, a droga do kariery prowadziła przez wiele zakrętów. W trakcie lektury tej książki poznajemy wątki z życia prywatnego i zawodowego autorki. Dowiadujemy się, jak wiele pracy i poświęcenia włożyła w to, aby w tym momencie być tu, gdzie jest. Wypełniona poruszającymi wspomnieniami publikacja opowiada o zaletach i trudach dążenia do własnych celów. To historia o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której być może i Ty odnajdziesz okruchy własnego losu.

 

„Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie” Mel Robbins to proste i uniwersalne zasady, które podpowiadają jak zmienić swoje życie. Czy wiesz, że 5 sekund wystarczy, aby:
• podjąć działanie mimo wątpliwości,
• przełamać nawyki odkładania spraw na później,
• pokonać strach i niepewność,
• przestać się martwić i poczuć się szczęśliwszym,
• odważnie przedstawiać swoje pomysły?

Musimy zdać sobie sprawę z prostego faktu. Mianowicie, nie podejmując w swoim życiu działania, sami sobie szkodzimy. Wykorzystaj to proste narzędzie i zmień swoje życie prywatne oraz zawodowe!

 

Książka „Tajemnica pod jemiołą” Richard Paul Evans to publikacja, z której jasno wynika, że warto podejmować w życiu odważne decyzje. Po odejściu żony Alex zostaje sam, z pustym kontem i raną w sercu. Pragnie poznać bratnią duszę – kogoś, kto zrozumie, jak bardzo jest samotny i spragniony miłości. Przypadkowo trafia na blog, którego autorka codziennie pisze wzruszające listy. Jest zauroczony jej wrażliwością. Mężczyzna decyduje się wyruszyć w szaloną podróż do urokliwego, zaśnieżonego miasteczka na drugim końcu kraju. Zamierza odnaleźć kobietę, która skradła mu serce, chociaż zna jedynie jej inicjały… Publikacja to ostatnia część trylogii „Pod Jemiołą” autorstwa Evansa — pisarza okrzykniętego lekarzem dusz i mistrzem świątecznych opowieści.

 

„Zbuduj swoje szczęście” Grażyny Tallar to poradnik, w którym czytelnik dowiaduje się, że szczęście to pragnienie, które poprzedzają umiejętności i cechy. Możemy je zmieniać i modyfikować w każdym momencie naszego życia. W jaki sposób osiągnąć szczęście? Poznaj innowacyjne odkrycia z neurobiologii, które pozwalają zmienić swoją życiową sytuację! Poznaj wzór szczęścia i dowiedz się, w jaki sposób żyć świadomie oraz odkryć swoje zalety i mocne strony. Zmień swój system wartości! Naucz się łagodzić napięcia i rozwiązywać konflikty między ludźmi. Ta publikacja to inwestycja, która zwróci się wielokrotnie! 10 praktycznych zasad odkryje przed Tobą skrywany dotąd sekret. Bądź szczęśliwym człowiekiem, naucz się radzić sobie z trudnościami i przeciwnościami w każdym momencie życia.

 

„Dizajn na co dzień” napisana przez Donalda Normana to książka o projektowaniu. Amerykański projektant i psycholog kognitywny ukazuje w niej, co to oznacza, że przedmiot jest dobrze lub źle zaprojektowany oraz w którym momencie spełnia oczekiwania użytkownika. To intrygująca publikacja nie tylko dla adeptów dizajnu i wzornictwa czy przyszłych projektantów. Myślę, że będzie również doskonałą lekturą dla pasjonatów urządzania wnętrz.

 

„Jestem żoną terrorysty” Laila Shukri to wstrząsająca opowieść, która ukazuje prawdziwe losy Polki. Kobieta została rozkochana i uwiedziona, po to, by stać się matką dla terrorysty samobójcy. Klaudia rozstała się z partnerem i straciła pracę. Aby odzyskać równowagę i nabrać dystansu wybiera się na wycieczkę do Maroko. Tam poznaje Raszida, który ją w sobie rozkochuje. Mężczyzna zaprasza ją do Londynu. Kobieta chciałaby ułożyć sobie życie i znaleźć szczęście. Korzysta z zaproszenia, jednak nie zdaje sobie sprawy, że trafi do centrum terrorystycznego piekła. To tam niebezpieczni ludzie szkolą dzieci na terrorystów samobójców. Poznaj brutalną rzeczywistość kobiet, wykorzystywanych przez terrorystów.

 

„Potęga przestrzeni wokół nas. Jak codzienne środowisko kształtuje nasze życie, zachowanie i dobrostan, i co o nas mówi” to książka autorstwa Lily Bernheimer. Wyznaje ona za Churchillem zasadę, że „kształtujemy nasze budynki, a potem te budynki kształtują nas”.

Czy możemy – zarówno naturalnym, jak i zaprojektowanym – otoczeniem sprawić, że będziemy piękniejsi, zdrowsi i szczęśliwsi? Podobno przestrzeń jest scenariuszem, który kieruje naszymi działaniami. To od niej zależy szybkość, z jaką rozwiązujemy problemy. Pytanie zatem brzmi, dlaczego projektujemy parki, z których nikt nie korzysta czy miasta, których mieszkańcy skazani są na odosobnienie i częste przejawy przestępczości?

 

„Wylecz PCOS” Amy Medling to poradnik, który jest antidotum dla tysięcy kobiet. Książka pokazuje i podpowiada jak zwalczyć objawy tej choroby oraz w jaki sposób z nią żyć. Przejmij kontrolę nad własnym życiem. PCOS to zespół objawów, który może dotknąć każdą z nas. Niestety, często bywa źle diagnozowany i źle leczony. Powoduje wahania nastrojów, tycie, osłabienie, problemy ze skórą i wiele innych dolegliwości. Prowadzi też do kłopotów z płodnością. Autorka publikacji wskazuje, że w naturalny sposób można pokonać objawy tej choroby. Wystarczy jedynie 21 dni, by zmienić sposób myślenia, wprowadzić do swojego życia ćwiczenia i dietę, by znów cieszyć się życiem i pokonać PCOS.

 

„Mój mąż potwór” Ingrid Falaise to szokujące zwierzenia kobiety, katowanej i narażanej na śmierć, o arabskim małżeństwie. Kobieta w wieku 18 lat w rodzinnym mieście Quebec poznała urzekającego arabskiego studenta. Pojechała z nim w rodzinne strony, gdzie na najwspanialszej podróży w życiu poznawała piękno Afryki. Powiedziała „tak” i wyszła za niego. Nawet nie zauważyła, kiedy stał się potworem, a jej życie zmieniło się w prawdziwe piekło. Znęcanie psychiczne i fizyczne było codziennością. Została zmuszona, by przerwać studia, zaprzestać kontaktów z rodziną i znajomymi. Była bita i więziona w piwnicy obskurnego domu, a kiedy uciekła, oprawca szybko ją odnalazł. Poznaj historię, która wydarzyła się naprawdę i tylko o mały włos nie zakończyła się tragedią. Kobieta – aktualnie znana aktorka – wyzwoliła się od swego oprawcy. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz w książce!

 

„Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” to książka Kamila Janickiego, która prezentuje prawdziwe bohaterki. Wmawiano im, że są słabe, pozbawione wartości i nic niewarte. Na szczęście nie uwierzyły! Co dzięki temu osiągnęły? Poznaj historię Olki, Marii i Wandy – odważnych kobiet, które nie obawiały się niemieckiej policji. Nie bały się niebezpiecznych sytuacji. Wykazywały się żelazną wolą, hartem ducha i niezłomną wiarą!

 

„Cztery tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej” Gretchen Rubin to poradnik, który dokonuje przełomowej analizy typów osobowości. Wnikliwe badania nad naturą ludzką sprawiły, że autorka zyskała niezwykłą wiedzę o sobie. A wszystko dzięki jednemu pytaniu, które pomaga diametralnie zmienić swoje postępowanie. Autorka dzieli osobowości ludzkie na: buntowników, prymusów, obowiązkowych i sceptyków. Każda z nich w inny sposób wpływa na różne aspekty naszego zachowania. Dowiedz się, w jaki sposób działać skuteczniej, obniżyć poziom stresu, podejmować trafniejsze decyzje, dotrzymywać terminów i zapomnieć o wypaleniu zawodowym.

 

 

Lubię czytać książki. Czytanie jest jak podróż do innej krainy. Otwiera umysł, pozwala poznawać to, co nieznane i nas ubogaca. Ciekawi mnie, która książka okaże się Twoją ulubioną lekturą jesienią 2018.

Jedna odpowiedź do “Książki, które warto przeczytać jesienią 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.