Kurtki zimowe męskie – na co zwracać uwagę podczas zakupów? Poradnik

Zastanawiałeś się kiedyś, czy kurtka, którą wybrałeś na zimę, aby na pewno jest dobra? Czy została uszyta z dobrych materiałów? Czy jej krój ma wysoką jakość i zapewnia funkcjonalność w różnych warunkach? Przeczytaj ten krótki poradnik, aby tego rodzaju wątpliwości nie zaprzątały już więcej twojej głowy podczas zakupów kurtki zimowej. Kilka istotnych porad sprawi, że wybór odpowiedniego modelu stanie się zdecydowanie łatwiejszy!

Kurtki zimowe męskie – jakość tkaniny

Tkanina, bez względu na to, czy wykonana z włókien syntetycznych, czy naturalnych, musi mieć odpowiednią jakość. Tak, tkaniny syntetyczne również mogą odznaczać się określonym poziomem jakości, na którą składa się wytrzymałość na urazy mechaniczne, grubość, przepuszczalność powietrza i wiele innych czynników.

Kiedy wybierasz się na zakupy w poszukiwaniu odpowiedniej kurtki na zimę, zawsze zwracaj uwagę na tkaninę, z której została wykonana. Dobre kurtki zimowe są szyte z tkanin odpornych na warunki atmosferyczne. Twoja kurtka nie powinna stracić swojej formy po jednym sezonie i kilku spacerach podczas siarczystych mrozów. Tkanina musi izolować cię od wiatru oraz chłodu, zapewniać osłonę przed deszczem czy śniegiem.

To jednak wyłącznie podstawy, których nie może zabraknąć. Świetna tkanina pozwoli także twojemu ciału oddychać i nie będzie prowadzić do nadmiernej perspiracji. Wręcz przeciwnie. Pozwoli na oddanie nadmiaru ciepła do otoczenia, dzięki czemu zachować komfort cieplny w każdych warunkach – zarówno podczas spokojnego spaceru, jak i szybkiego marszu, na zewnątrz czy podczas jazdy w aucie lub komunikacji miejskiej.

Funkcjonalność kurtek zimowych męskich

Bierze się ona oczywiście z designu kurtki, jej wszystkich elementów, które powinny pomagać ci w różnorodnych sytuacjach. Dobre kurtki zimowe męskie mają wiele kieszeni, tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Te pierwsze pozwalają schować drobiazgi niewrażliwe na mróz, te drugie dają schronienie na przykład urządzeniom elektronicznym – na przykład smartfonowi, który nie rozładuje się przedwcześnie.

Kurtki zimowe powinny mieć kaptur. Nie muszą być dodatkowo wyposażone w puszek/futerko na obrzeżu kaptura, jednak tego typu rozwiązanie ma swoje funkcje. Przy większym wietrze i opadach śniegu czy deszczu futerko pomaga wyłapywać opady, zanim te dotrą do twarzy i poprawiać komfort noszenia kurtki w takich warunkach.

Dodatkowe ściągacze w talii, dobry zamek błyskawiczny i dodatkowe guziki, które go zakrywają, ściągacze kaptura lub napy przy rękawach – przyglądaj się uważnie kurtkom, które kupujesz. Gdy są wyposażone w tego rodzaju udogodnienia, daj im szansę, bo z pewnością pozwolą ci przetrwać nawet ciężką śnieżycę czy silne opady deszczu ze śniegiem.

Estetyka kurtek zimowych męskich

Nie można oczywiście zapominać o estetyce. Kurtka zimowa męska ma być przede wszystkim ciepła i funkcjonalna, ale nie może wyglądać źle! Siłą rzeczy zimą masz mniejsze możliwości stylizacyjne, ale dobry model zimowej kurtki powinien prezentować się na tobie w estetyczny sposób i komplementować pozostałe elementy stroju. Nie może ich przesłaniać lub wyróżniać się swoją topornością.

Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli kurtek zimowych męskich, które prócz tego, że są świetnie skrojone, wyglądają bardzo atrakcyjnie. Łatwo zestawisz je z dowolnym rodzajem spodni i obuwia zimowego czy nakryciami głowy. Ponadto – elegancka kurtka zimowa to odpowiednie okrycie wierzchnie do bardziej formalnych rodzajów odzieży. Postaraj się dobierać styl kurtki do stopnia formalności odzieży, którą zamierzasz nosić, a z pewnością stworzysz piękne, stylowe i dostosowane do okoliczności stylizacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, sposobynazycie.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.